Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Jel ima neke naznake kako su ranije zmajevi bacali kašiku?

Negde je pomenuto da su poslednji zmajevi otrovani, ali da li postoji info da je ijedan stradao u borbi?

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Jel ima neke naznake kako su ranije zmajevi bacali kašiku?

Negde je pomenuto da su poslednji zmajevi otrovani, ali da li postoji info da je ijedan stradao u borbi?

 

D56_lt3UUAIH7q_.jpg

Link to comment

Али Дени на Дрогону иде на бродове и умјесто да их спали - одустане и одлети :lol:

 

Какво говно од сезоне.

Link to comment

^Upravo zbog tog mima iz onog threada na tnjiteru sam i postavio pitanje  :D

 

edit: tamo kažu i da su D&D potpisali ugovore ze Star Wars, pa im se sad fućka da smisleno privedu seriju kraju.

Na stranu njihova (ne)sposobnost kao showrunners

Edited by Filozof manijak
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Upravo zbog tog mima iz onog threada na tnjiteru sam i postavio pitanje  :D

 

:D bas sam gledao i onda vidim tvoje pitanje 

 

 

2 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

Али Дени на Дрогону иде на бродове и умјесто да их спали - одустане и одлети :lol:

 

Какво говно од сезоне.

 

Generalno je teska na koriscenju zmajeve vatre (u pojedinim trenucima, kad to piscima odgovara jelte). Stice se utisak da zmaj nije u stanju uvek da bljuje vatru po naredbi, ali to (ako me secanje sluzi) nigde u seriji nije pomenuto ili naznaceno. Neki znalac bi mogao reci ima li o tome necega u knjigama. 

Link to comment

U knjigama, na kraju poslednje knjige, ona prvi put zajase zmaja (no pun intended :D ), i to usred neke frke kad ovaj uleti da je spase i odnese daleko. Tako da jos uvek ne znamo u kom pravcu ce ici to njeno upravljanje zmajevima.

S druge strane, glede ranijih Targjarena i zmajeva, jahaci su mogli poprilicno vesto da upravljaju zmajem.

Link to comment

Mhm, pa to, ima neka prica o tome iz istorije u knjigama. Mislim, to sam vise pitao onako, posto ono sto je u knjigama u sustini nije relevantno za seriju, jer svet u seriji ima svoja pravila i istoriju koji ne moraju biti isti kao u knjigama (cak i u vernijim adaptacijama nego sto je ova). 

 

Ona svakako ne mora biti vesta u upravljanju zmajem, meni je to ok, problem je sto je ona vesta kad treba, a nevesta opet kad treba. Kako im dune. Tako i sa vatrom, kad im treba eto je, kad im ne treba nema je. Debilno. 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ima u onom crtanom dodatku sto je napravio HBO o prvom osvajanju Targjarena i kasnije Robertovoj pobuni, scena kako Egon Osvajac napada Harenhol, koji je okarakterisan kao neosvojiva tvrdjava. Zaleteo se zmajem u vis i sustio se po zamku direkt odozgo da ne moze nikakvo oruzje da ga dohvati (s obzirom da su sva okrenuta ka spolja, normalno). Spalio ga do temelja.

 

Posto je to HBO pravio, normalno je pretpostaviti da se radi o istom svetu, sto znaci da se zmajem moze upravljati. Zasto Deni nije to isto uradila Juronu sada, jbga, ili je glupa i jos uvek nevesta, ili plot-armor. A bilo bi bolje da jeste, kakve veze ima da li ce Juron da gekne sada ili posle. Tj, verovanto ima jer ce Dzejmi pozeleti da ih pobije sve kada vidi Jurona, a trenutno nije siguran sta ce. Gluposti.

Link to comment
1 hour ago, mozzer said:

Pa ne znam, meni ona jeste Chosen One, ali ne za Iron Throne i ne u ovom trenutku. Trebala je da ostane tamo gde je bila i polako siri svoju vladavinu na nacin kako je to radila sa savetnicima koje ima. Ovako je zrtvovala svoje ljude i zmajeve za neku drugu borbu koja nije njena sa severnjacima koji je ne kapiraju (mislim Sansa...) i protiv Cersei i ekipe koji su suvise pokvareni za nju...  i to ce joj se verovatno osvetiti...

 

Nisam hteo da te udostojim odgovora cim si Sansu spomenuo. :) Al ajd

Ona jeste izgubila mnogo vojske - delom i zbog idiotskog scenarija u vezi sa tim kako je izgubila pola Dothrakija - ali da nije posla, bas se pitam sa cim bi krenula na Cersei i da li bi i onda uspela kada bi NK zbrisao sve ostale i krenuo ka njima. Imala bi dva zmaja, celu armiju i ispred sebe flotu, koja iz nekog razloga, moze da ih samle i plus utvrdjevinu, pre nego sto uopste udje unutra.
 

@Krošek Nije bukvalno, ali njena konacna odluka je da krene pa ko zagine od neduznih nek zagine, to je jasno. Bilo da je njih sto, bilo ceo KL

Link to comment

Euron je i hteo da se ona zaleti ka njemu, što je u besu i uradila pa se srećom u poslednjem trenutku predomislila, inače bi sad i Drogon bio hrana za ribe.

Prosto jer Drogon mora bliže da priđe brodu da bi ga zapalio nego što Euronu treba za domet. 

 

Kjut je što većina interneta misli da se Sansa "izlajala" Tirionu za Džona.

Link to comment

Ма ретардирано до бола. Јебени Јурон рокне змаја три пута а она њега ни не покуша да спали јер шта?

Link to comment
2 minutes ago, Giggsy said:

 

Nisam hteo da te udostojim odgovora cim si Sansu spomenuo. :) Al ajd

Ona jeste izgubila mnogo vojske - delom i zbog idiotskog scenarija u vezi sa tim kako je izgubila pola Dothrakija - ali da nije posla, bas se pitam sa cim bi krenula na Cersei i da li bi i onda uspela kada bi NK zbrisao sve ostale i krenuo ka njima. Imala bi dva zmaja, celu armiju i ispred sebe flotu, koja iz nekog razloga, moze da ih samle i plus utvrdjevinu, pre nego sto uopste udje unutra.
 

@Krošek Nije bukvalno, ali njena konacna odluka je da krene pa ko zagine od neduznih nek zagine, to je jasno. Bilo da je njih sto, bilo ceo KL

:)

 

I Sansa mi je simpaticna osim kada se pravi suvise pametna... svasta je prezivela i ok je

 

Za Daenerys - pa kazem ona uopste nije trebala u ovom trenutku da se mesa nego da ostane gde je bila sa celom ekipom i polako jaca svoje snage... ne bi bila nista slabija za obracun sa NK, ako bi on uopste i krenuo tamo (ko zna)... ali ok, svi smo zrtve svojih nagona i strasti, pa tako i ona :)

 

Sta god da joj se desi ja sam ipak team daenerys, mnogo je simpaticna... i Snezni juce umesto da bude sa njom on stane na pola... :)

 

@Valkyrie Odlicno objasnjenje

Link to comment
1 hour ago, mozzer said:

Pa ne znam, meni ona jeste Chosen One, ali ne za Iron Throne i ne u ovom trenutku. Trebala je da ostane tamo gde je bila i polako siri svoju vladavinu na nacin kako je to radila sa savetnicima koje ima. Ovako je zrtvovala svoje ljude i zmajeve za neku drugu borbu koja nije njena sa severnjacima koji je ne kapiraju (mislim Sansa...) i protiv Cersei i ekipe koji su suvise pokvareni za nju...  i to ce joj se verovatno osvetiti...

 

Pa jeste Chosen One, ali ni za Iron Throne ni za Esos...zmajevi su ponovo rođeni da idu na sever i prže zombije u pomognu u uništenju NK, a ne da bi njoj omogućili da vlada Vesterosom. Nakon poraza NK može se reći da je Deneris ispunila svoju sudbinu i sada je suvišna. I zato sada kreće ful luđenje, ne postoji više nikakva viša svrha za njeno postojanje već samo gola želja za vlašću

Edited by hazard
Link to comment
1 minute ago, hazard said:

 

Pa jeste Chosen One, ali ni za Iron Throne ni za Esos...zmajevi su ponovo rođeni da idu na sever i prže zombije u pomognu u uništenju NK, a ne da bi njoj omogućili da vlada Vesterosom. Nakon poraza NK može se reći da je Deneris ispunila svoju sudbinu i sada je suvišna. I zato sada kreće ful luđenje, ne postoji više nikakva viša svrha za njeno postojanje već samo gola želja za vlašću

Tako je... nazalost :) Mislim da je ovo otkrivanje da je Snezni Targerijan i zakoniti naslednik trona i da ne mogu da budu zajedno kraj za nju... ali opet mi je mnogo simpaticna (verovatno zbog same Emilije Klark)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...