Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

6 hours ago, theanswer said:
  Reveal hidden contents

Mislim jebote prave od Deni ludacu iako su je zajebali da ne napadne KL odmah, naterali je da izgubi zmaja i pola vojske na severu, sad joj ubiju drugog zmaja kidnapuju bff ubiju i nju, pritom joj sansa, arja i varis rade iza ledja. Kaze Dzonu nemoj da kazes sestrama, on kaze i bude tacno.ono sto je rekla da ce da bude i oni diskutuju da je luda lol jbt nigde nikakve logike jebene. 

 

Spoiler

Pa obicno se tako desava kad ne razvijas likove, u ovom slucaju jedan od glavnih likova. Do ove epizode smo videli samo spaljivanje Tarlija kao naznak ludilu. Sad, na dve epizode do kraja ce ubrzano poludeti. To stop kazes, da joj Sansa zvoca non stop, Varys se vec predomisli, a on je kao bio all in. Cirkus nevidjen. Apsolutno jure iz rupe u rupu, sto se pisanja tice. Na kraju ce rejtinzi pokriti sve te rupe u pisanju, D&D ce se prebaciti na Star Wars, malo ce wine aunts poludeti na twitteru, who cares. Rince & repeat. Hollywood 1 on 1. 

 

Link to comment

Epizoda mi je onako, ravnodušan sam prilično. Verujem da će tako biti sve do kraja, ne vidim način da se izvuku iz ovoga što su napravili od početka sezone.

Link to comment

Pitanje u vezi ove epizode...

Jel stvarno Deni došla sa 70 Unsullied i Drogonom koji stoji pored nje na zemlji da traži od Sersei predaju? A s druge strane na zidinama 10 škorpiona kojima su nekoliko sati ranije ubili Regala :) Sersei koja ne preza ni od čega odluči da ih ne pobije sve tu i odmah?



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
4 minutes ago, arheolog1981 said:

Pitanje u vezi ove epizode...

  Hide contents

Jel stvarno Deni došla sa 70 Unsullied i Drogonom koji stoji pored nje na zemlji da traži od Sersei predaju? A s druge strane na zidinama 10 škorpiona kojima su nekoliko sati ranije ubili Regala :) Sersei koja ne preza ni od čega odluči da ih ne pobije sve tu i odmah?



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

otprilike...

Link to comment
15 minutes ago, arheolog1981 said:

Pitanje u vezi ove epizode...

  Reveal hidden contents

Jel stvarno Deni došla sa 70 Unsullied i Drogonom koji stoji pored nje na zemlji da traži od Sersei predaju? A s druge strane na zidinama 10 škorpiona kojima su nekoliko sati ranije ubili Regala :) Sersei koja ne preza ni od čega odluči da ih ne pobije sve tu i odmah?



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Spoiler

Meni je to bio bas WTF momenat onako, samo sam cekao kad ce da raspale. Ono ok Handovi da se nadju i negde malo neutralnije mesto za skup, ovo mi bilo smesno. 

 

Link to comment

 

 

 

Ne zna se sta je gore, da li pogibija zmaja, tj. sto sa one visine nisu videli opasnost u zalivu i Juronove galije ili ovi na tacni ispred kapije Sersei ko glineni golubovi, a ona sa druge strane ladna ko spricer. Prosle sam im progutala gluposti, ove stvarno ne mogu.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment



 
 

Ne zna sta je gore, da li pogibija zmaja, tj. sto sa one visine nisu videli opasnost u zalivu i Juronove galije ili ovi na tacni ispred kapije Sersei ko glineni golubovi, a ona sa druge strane ladna ko spricer. Prosle sam im progutala gluposti, ove stvarno ne mogu.
 

 
 
 



Ja sam batalio, aj kao da ponešto priupitam i vidim spojlere da znam kraj i to je to :) Naravno, 90% komentara po netu opet hvalospevi i odbrana neodbranjivog :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Spoiler

Kako, ali kako pogodis zmaja koji leti 200m iznad tebe nekom spravom iz koje nikada ranije nisi gadjao daleko u vazduh? Ajde NK ima magiju i natprirodne moci, ali kako je Euron fucking Grejdzoj navezbao za profi artiljerca? Gadjao golubove?

 

Link to comment

Sve je totalno bezveze. Oni su bukvalno dobili obrise završetka radnje, tj sudbine glavnih likova. I sad treba da smisle smisleni narativ kako da do toga dođu. Bukvalno bi osamdeset puta bolje bilo da se u stvari ne poklapaju završnice sa Martinom nego da oni sami smisle kraj. Pošto nisu dovoljno inteligentni da naprave normalnu priču. Kao što sam pisao u spojleru ne očekujem neke velike razlike. Ali sada na naplatu dolazi to što je serijski Juron totalno drugi lik od knjiškog Jurona. Ima potpune logike u knjigama da se ovo desi, ali način na koji je izvedeno u seriji je na nivou Kasandre. Sansin lik su ujebali još davno kada su je predali Remziju van svake logike, sa tim su sjebali i celu priču oko Littlefingera, Vejla itd. Pa sada kada Sansa obrnuto proporcionalno mrzi Deni iz nekog razloga iako ih je spasila sigurne smrti i ne mogu da se začudim kad njen lik ne razumem uopšte. Nije lako unutrašnji monolog preneti na seriju ali Denin lik je uvek imao mad queen fazon iz knjiga, a u seriji je preterano romantizovan situacijama kao što je sa Gendrijem recimo sada jer eto morali su da popune nečim Emilijin screen time. Pa je samim tim racionale koji treba da naprave za njen karakterni luk izuzetno tanak. Kako i zašto je Varis promenio stranu, e to tek treba objasniti. 

Link to comment

Jbg, meni je samo žao što je Martin dao prava pre nego je završio serijal... jel to iko uradio sa svojim delom, stvarno ne znam? A pored svega mi je ipak žao što će ovo biti kraj koji će se pamtiti jer nije realno da Martin završi ASOIAF a već je rekao da ne želi da neko drugi završava umesto njega...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, theanswer said:

Sve je totalno bezveze. Oni su bukvalno dobili obrise završetka radnje, tj sudbine glavnih likova. I sad treba da smisle smisleni narativ kako da do toga dođu. Bukvalno bi osamdeset puta bolje bilo da se u stvari ne poklapaju završnice sa Martinom nego da oni sami smisle kraj. Pošto nisu dovoljno inteligentni da naprave normalnu priču. Kao što sam pisao u spojleru ne očekujem neke velike razlike. Ali sada na naplatu dolazi to što je serijski Juron totalno drugi lik od knjiškog Jurona. Ima potpune logike u knjigama da se ovo desi, ali način na koji je izvedeno u seriji je na nivou Kasandre. Sansin lik su ujebali još davno kada su je predali Remziju van svake logike, sa tim su sjebali i celu priču oko Littlefingera, Vejla itd. Pa sada kada Sansa obrnuto proporcionalno mrzi Deni iz nekog razloga iako ih je spasila sigurne smrti i ne mogu da se začudim kad njen lik ne razumem uopšte. Nije lako unutrašnji monolog preneti na seriju ali Denin lik je uvek imao mad queen fazon iz knjiga, a u seriji je preterano romantizovan situacijama kao što je sa Gendrijem recimo sada jer eto morali su da popune nečim Emilijin screen time. Pa je samim tim racionale koji treba da naprave za njen karakterni luk izuzetno tanak. Kako i zašto je Varis promenio stranu, e to tek treba objasniti. 

Spoiler

Ovo sa Gendrijem sa shvatio tipa "Jos se bata Djorin pepeo nije ohladio, a ona se vec igra prestola.

 

Spoiler

A uzgred najupecatljiviji mi bio deo gde se svi napijaju, a ona stoji sa strane jer je eto zensko. U borbi su podjednaki, svako ima svog zmaja, ali Johnu ce pripasti presto jer je drinking buddy, Robert Baratheon style. I to posle naglase u dijalogu Tiriona i Varisa za one koji nisu skontali.

 

Naravno nidje veze da se ona drzi po strani jer se od pocetka drzala po strani, kao kraljica je li, a Dzon je odgajan kao kopile.

 

Edited by Fins fleet
Link to comment
1 hour ago, arheolog1981 said:

Pitanje u vezi ove epizode...

  Reveal hidden contents

Jel stvarno Deni došla sa 70 Unsullied i Drogonom koji stoji pored nje na zemlji da traži od Sersei predaju? A s druge strane na zidinama 10 škorpiona kojima su nekoliko sati ranije ubili Regala :) Sersei koja ne preza ni od čega odluči da ih ne pobije sve tu i odmah?

 

 

Mislim da je to samo izvidnica za parlay, a da je glavnina negde iza ulogorena.

 

Meni dosadnjikava epizoda, puno praznog hoda i nikakvih razgovora. Naslucujemo epiloge nekih nebitnih likova.

 



Dzejmi i Brijena su mi totalno wtf, sa dodatkom da u knjizi Brijena, uz to sto je rogobatna, jos ni nema nos.

Ono oko pomorske "bitke" ne vredi komentarisati, ljudi nisu culi za top i djule, zmaj ode prelako. 


Takodje se slazem sa svime recenim vezanim za Deneris, mislim da je to Martinov zavrsetak jer u knjigama ne postoje crni i beli likovi, videli smo kako negativci postaju pozitivni, Deni ce verovatno biti grand master delo kako pozitivan lik tone u ludilo i postaje negativan. Naravno, bice bolje napisano jedno 400 puta, ovde je zbrzano u epizodu i po.

 

Najzalije od svega mi je sto gubim interesovanje za knjige posle svega ovoga.

Link to comment

jedan od najvećih wtf-ova epizode je što tirion i varis razgovaraju o istoj temi 2x za deset minuta epizode dok se gomila drugih bitnih stvari dešava offscreen

Edited by theanswer
Link to comment

kad smo kod offscreen stvari :happy:

- istorijat kuće targerijan i njihov dolazak na tron u westerosu

 

 

- kao i video koji nas podseća na početak rata 5 kraljeva, sa početka serije, da vidimo ono što su nam reditelji uskratili, kako je rob stark nadmudrio i potukao kingslayera kod riverruna :happy:

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...