Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Da, u principu mogli su da proglase ili Roberta ili Neda, odlučili su se za Roberta jer je neki njegov predak bio u braku sa nekim Targaryenom, pa kao teoretski ima neko tamo pravo na presto. Legitimitet uber alles -_-
Pritom je imao i vise harizme 1 kralja, bio voljeniji u narodu.
Link to comment

da, shvatih da je Mau-tata bio lud kao i da je neko njegov (mislila sam da je brat) ukrao Nedovu sestru, a on lično ubio Nedovog brata i ocaa ko je sestru koknuo?btw da, debeli Robert je hteo da kokne Mau al posle odust'o

Link to comment

Za sestru se ne zna šta se tačno desilo, ni u knjigama nije objašnjeno. Rhaegar (kraljev sin, stariji brat od Mau i generalno fin čovek) je naprasno oteo i odveo negde. Posle je njega Robert ubio u ratu, a Ned našao sestru na samrti... i nešto joj obećao. U knjizi se više puta priseća kako mu je govorila "Promise me, Ned". Tu sad postoje razne teorije da nju zmajeviti u stvari nije ni oteo nego je ona voljno pošla jer nije htela da se uda za Roberta i štaznam, ali ništa od toga nam nije poznato.Izneo bih vam sad najprihvaćeniju (i 100% sigurno tačnu) teoriju, ali Calavera bi me skalpirao <_<

Link to comment

Zato što kao ima neke kao implikacije po danas žive likove. U principu Martin je i u knjizi o tome pisao samo u naznakama jer nije previše bitno za radnju - kad bude bilo, pisaće se otvorenije. U seriji skoro da nisu ni pomenuli Nedovu sestru i tu pobunu koja je oko nje izbila, još od prve epizode.

Link to comment

prikazani melisondr i njeno dete demon! quarth stvarno ko vavilon..nije se :wub: pojavljivao, ali se zato ukazao doktor tajvin lanister. kakav karakter, majko rodjena.. :o

Link to comment

Ma ko zna, vidim da su i tu svi bledunjavi (osim jednog ko je slučajno glavna faca :isuse: ) Vizuelno izgleda kao neki bliski istok, ali ja sam ga nekako zamišljao pre kao Kalkutu nego kao Bagdad. Toliki grad a svih 13 lidera im ide peške, nemaju nijednu jedinu nosiljku. I ciglo 10 stražara.Meni epizoda OK, mada je 90% setup za buduća dešavanja.

Link to comment

epizoda je shit, puna mi je hodorova kita setupova. koliko beznacajnih likova i zamkova se planira da se ubaci prije nego sto se nesto zapravo desi?

Link to comment

Meni nije smetalo to sto je cela epizoda mahom setup za naredne, naprotiv, i ok scene mucenja i sve, slazem se da je bilo odvratno (sto je jelte i cilj). Moj problem sa epizodom je sto sam danas imao verovatno do sada najjaci osecaj da gledam latinoamericku/tursku sapunjaru, tipa Kasandra/Rosa Salvahe/Seherezada/Sulejman. Da l' zbog silnih rodbinsko-klanovskih veza i medjusobnih razmirica, da l' zbog dijaloga i glume u pojedinim trenucima, ne znam, ali osecaj sam imao takav. Procice valjda (nadam se).

Edited by Sludge Factory
Link to comment

i to. gluma u drugoj sezoni je, blago receno, losa, karketi je uzasan, na dvoru vise ni ne znam ko koga firca, pa onda ona scena kad tywin dolazi u poslednjeg trenutku da spasi kovaca. sapunjara all the way.

Edited by Timmi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...