Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Dolazim na forum i u gornjem desnom uglu gde je "unread content" ja citam "undead content". Jebem ti seriju, a i ovaj topic :laugh:

Link to comment
13 hours ago, Minimoog said:

Da ta strategija oko Dotraka je pomalo priglupa. Iz istorije imamo primer Mongola koji su ratovali na konjima. Prvo, oruzje izbora su im kompozitni luk i strela, a sablje ne koriste dok se ne nadju na zemlji. Drugo, zbog mobilnosti koju im omogucavaju konji, liniju fronta sa standardnih 2-3 km razvucu na 15km. Obicno ih sa nekog vidljivog mesta koordinise neko zastavama ili bakljama. Trece, ni za zivu glavu ne prilaze neprijatelju, vec ga pikaju sa daljine tako sto 'beze' i gadaju okrenuti unazad. Ako se protivnik zajebe i razbije front da krene za njima to mu je kraj. 

 

Mongoli su imali i solidan broj teško oklopljenih kopljanika, koje su koristili kao udarne trupe, obično nakon (ko što si opisao) što strelci razbiju koheziju protivnika

Link to comment
13 hours ago, ZerrorR said:

Martin se prevrce u grobu krevetu...

...sa dve 22godisnje plejboj zečice, dok mi ovde bistirmo najbolji način za uvijanje zombija :D

Link to comment
19 hours ago, porucnik vasic said:

Како се зову они говнари који за паре хвале по нету срања као што је ово или последих пар Ратова звезда?

 

zovu se Neprijatelji Logosa [/slow]

Link to comment
On 30.4.2019. at 1:45, *edited by mod said:

Dobre stvari su svaka scena da Melisandrom, vatra (em izgleda lepo em se nešto i vidi) ...
...

+  Dijalog sa Ajrom.

 

Jedan detalj na kraju mi je malo narušio dobar utisak o pojavi Melisandre i njen završetak u seriji.

238056783_Milisandranapustawinterfell.jpg.52819a98037513779f20221832f0201b.jpg

 

Kad izlazi iz Winterfela kao da je neko raščicstio stazu za nju. Dve gomile leševa levo i desno, a baš između "staza".

 

Kad sam spomenuo dijalog sa Ajrom,

Ajra joj kaže: Rekla si da ću mnoge oči zatvoriti trajno, bila si u pravu oko toga.

Melisandra: Braon oči, zelene oči (pa pauza i kadar na kratko na Ajru)  i plave oči.

 

Kad su se prvi put srele, izgovoreni raspored očiju je bio drugačiji: braon oči, plave oči i zelene oči.

 

Braon oči su imali Poliver, ser Merin Trent i Valder Frej, mislim su ovde braon oči=Valder Frej

Plave oči nije imao niko, a da je Ajra imala motiv da ih "zatvori" (ima ih Sansa, ali ne vidim Ajrin motiv da je ubije), a najvažniji momenat ovog serijala do sada ukazuje da su plave oči=Noćni Kralj.

 

Zelene oči su enigma.

Zelene oči je imao Lord Bejliš, preciznije sivo-zelene kako je opisan u knjizi (glumac Aiden Gillan ima plave oči).

Ako je po redosledu izgovorenih boja očiju iz zadnje epizode onda su zelene oči=Lord Bejliš

Ako je po redosledu iz 3 sezone onda zelene oči nisu još zatvorene, a zelene oči imaju Sersi i Džejmi. Po proročanstvu Sersi će ubiti njen mlađi brat, pored Tiriona, a može i Džejmi blizanac, a rodio par minuta posle Sersi, tako da je i on kandidat za "mlađeg" brata (valonqar) koji će je rukama zadaviti.

Tu se otvara moguća varijanta da pre Sersi zagine neko od braće, a da mu Arja preuzme lice, pa da ona zadavi Sersi. Recimo po visini Tirion bi bio kandidat da se u njega preruši Arja, u Džejmija malo teže.

 

Mislim da je priča za očima završena, to jest da su "oči":  Valder Frej, Lord Bejliš i Noćni Kralj

 

Link to comment
10 minutes ago, J-♣ said:

+  Dijalog sa Ajrom.

 

Jedan detalj na kraju mi je malo narušio dobar utisak o pojavi Melisandre i njen završetak u seriji.

238056783_Milisandranapustawinterfell.jpg.52819a98037513779f20221832f0201b.jpg

 

Kad izlazi iz Winterfela kao da je neko raščicstio stazu za nju. Dve gomile leševa levo i desno, a baš između "staza".

 

Kad sam spomenuo dijalog sa Ajrom,

Ajra joj kaže: Rekla si da ću mnoge oči zatvoriti trajno, bila si u pravu oko toga.

Melisandra: Braon oči, zelene oči (pa pauza i kadar na kratko na Ajru)  i plave oči.

 

Kad su se prvi put srele, izgovoreni raspored očiju je bio drugačiji: braon oči, plave oči i zelene oči.

 

Braon oči su imali Poliver, ser Merin Trent i Valder Frej, mislim su ovde braon oči=Valder Frej

Plave oči nije imao niko, a da je Ajra imala motiv da ih "zatvori" (ima ih Sansa, ali ne vidim Ajrin motiv da je ubije), a najvažniji momenat ovog serijala do sada ukazuje da su plave oči=Noćni Kralj.

 

Zelene oči su enigma.

Zelene oči je imao Lord Bejliš, preciznije sivo-zelene kako je opisan u knjizi (glumac Aiden Gillan ima plave oči).

Ako je po redosledu izgovorenih boja očiju iz zadnje epizode onda su zelene oči=Lord Bejliš

Ako je po redosledu iz 3 sezone onda zelene oči nisu još zatvorene, a zelene oči imaju Sersi i Džejmi. Po proročanstvu Sersi će ubiti njen mlađi brat, pored Tiriona, a može i Džejmi blizanac, a rodio par minuta posle Sersi, tako da je i on kandidat za "mlađeg" brata (valonqar) koji će je rukama zadaviti.

Tu se otvara moguća varijanta da pre Sersi zagine neko od braće, a da mu Arja preuzme lice, pa da ona zadavi Sersi. Recimo po visini Tirion bi bio kandidat da se u njega preruši Arja, u Džejmija malo teže.

 

Mislim da je priča za očima završena, to jest da su "oči":  Valder Frej, Lord Bejliš i Noćni Kralj

 

 

Raspored očiju :rolleyes: Odakle ti ideja da ona dva govnara planiraju pet-šest godina unapred koga će Arya ubiti, i koju će boju očiju imati koji glumac?

 

Čak i ako prihvatimo tu suludu pretpostavku, zašto bi vidovita Zorka pročitala u Ariji nameru da ubije Night Kinga ili Littlefingera kad oni nikad nisu bili na njenom spisku?

Link to comment

Taj spisak ne uzimam za nešto "must be" od onog trenutka kad je sa njega neobjašnjivo nestao Ilin Pejn, Nedov dželat.

Zadnji put se pojavio kad je bila opsada Kings Landing-a, a on je bio čuvar u skloništu sa ovlašćenjem da ih sve pobije ako zatreba, od tada ni traga ni glasa.

U proročanstva izrečena u sezonama kada su koliko toliko pratili knjigu verujem, kao što će Varis sigurno da zagine pre kraja, jer mu je to prorekla Melisandre.

 

edit:

Arja nije planirala da ubije NK, podsvesno želela jeste kad je čula za njega, na to ju je podstrekla Melisandre indirektno sa pitanjem: Šta kažemo bogu smrti?

Edited by J-♣
Link to comment

Da, baš je bilo potrebno podstrekivati malu asasinu koja je još u prošloj epizodi čula battle plan. ("Once we hit that bulls-eye, the rest of the dominoes will fall like a house of cards: check-mate!")

 

Arjin mini-arc u ovoj epizodi je užasno contrived. Prvo razgoni zombije na buljuke koristeći double-ended obsidian dildo koji joj je Gendry napravio; onda se odjednom neobjašnjivo plaši zombija i krije se od dva primerka u biblioteci; onda je Melisandre sasvim debilno podseti na slogan Sirijca Forela od pre sto godina da je ohrabri; onda ona neobjašnjivo seti da bi bilo dobro da ubije NK.

Link to comment
11 minutes ago, J-♣ said:

Izvinjavam se što Arju zovem Ajra,

kad neko ime pogrešno upamtim na startu, teško se popravljam. :blush:

i ja sam je prekrstila u ajra, sin me stalno ispravlja `ne zove se ....bla,bla` ladno m kazem da od***e i teram po svom:D:D

 

i najbolji imaju sumnje i posrnuca, to uopste nije debilno, naprotiv , dijalog sa arjom je jedini razlog sto se melisandre uopste pojavila, sve drugo vezano za nju u e3 je kolateral.

naravno da vrane i proroci znaju sta ce se dogoditi, kao i sta je bilo, unazad i unaped beskonacno i u svim potencijalima

Link to comment

@J-♣

Iz nekog razloga visina je nebitna kad se prerušava, sećaš se Valdera Freja. Čovek ima, brat-bratu, 180cm.

I ja mislim da je njena lista samo A Must, a sad ko se zalomi usput - bože moj.

Ona skida sa liste kad neko umre bez njenog uticaja i kome oprosti (Hound i Berik).

 

@Weenie Pooh

Kad je upala u skriptarnicu, već je ostala bez onog novog mighty oružja, možda je ispravno procenila da ne može da ih sve savlada samo bodežom. Inače je scena nje na bedemu kad seče u full faceless modu a Davos zadivljeno gleda ODLIČNA. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...