Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Mi zapravo ni ne znamo kako ona vlada Vesterosom trenutno, putem kojih mehanizama. Naslucujemo da je to strahovlada i vojna prisila, ali to nigde nismo videli. Kao sto nismo ni videli niti znamo sta se desava u Dorni, Krajoluju, Brzorecju, Twinsima nakon Freja, Ejriju...niti je sasvim jasno sta se desava u Visokom Sadu i Livackoj steni, s obzirom da je jedan posecen a drugi napusten. Gde su ti ljudi sto su tu ziveli.

 

Na severu smo videli kako se postaje kralj, dojmljivom akcijom (ovo sto Mau pominje), a videcemo sledeci ponedeljak i kako se postaje kraljica :fantom: 

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Mi zapravo ni ne znamo kako ona vlada Vesterosom trenutno, putem kojih mehanizama. Naslucujemo da je to strahovlada i vojna prisila, ali to nigde nismo videli.

 

Pa to, ali nismo videli ni na koju se to vojsku oslanja i zašto je baš njoj lojalna. Videli smo tamo u drugoj-trećoj sezoni one maskirane Lannnister telohranitelje koji dube na glavi kad im ona kaže ("power is power"), možda je njih Qyburn klonirao u sto hiljada primeraka...

 

Link to comment

Strasno me sad sve to nervira sto Bubi nije resio Kralja Noci i time sebi obezbedio puni osnov za vladanje svim kraljevstvima jer je on najbolji zivi covek. Neopterecen titulama, brine o slabijima, posten je i nije ni malo bahat. 

 

Hajde da se nadam da nam se Arja ukenjala u zivot sto je ubila Kralja Noci i da ce se desiti konacni tvist i da joj je bolje bilo da je ubila Brena Starka. 

Link to comment

Ja se isto nadam da bi tu mogao da se desi još jedan twist. Stvarno je teško poverovati da je to to to što se Brena tiče, toliko netalentovani pisci valjda nisu.

Link to comment

Ovako nešto mi je prolazilo kroz glavu dok sam to pisao, ali stvarno je teško poverovati da su baš toliki amateri :lolol:

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

udovica prethodnog kralja

Majka.

To je i meni pilo vodu dok je mogla oko sebe da okupi izvesne plemiće bilo na ime, strah ili obećanja. Ali u međuvremenu su smaknuti i Tarliji, i Frejovi, i Bolton, Bejliš nije lord protektor Vejla... Zapravo Sersei ima samo Eurona i Golden company. Čak je i lojalnost Lanistera upitna sad kad ju je napustio zakoniti lord te kuće. 

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Ma gluposti, na 6:11 kao nekoga spazi, a tek na 7:30 ustane iza stene da skrene zmaju paznju. 

 

Ljudi imaju potrebu da traze sitne tragove i dublja znacanja jer, realno, bilo ih je puno u GoTu (zahvaljajuci iskljucivo Debelom), ali ovo sto mi dobijamo poslednje dve godine su cista govna, i necemo da se pomirimo sa time. Gledam neke youtubere koji su u fazonu, ovo sigurno nije kraj NK, dobicemo dodatno razjasnjenje u sledecoj epizodi ko je on, sta se desilo, vratice se za finale, azor falus ahai.

 

A u stvari seriju pisu dva imbecila.

То брт.

2 hours ago, ZerrorR said:

Како се зову они говнари који за паре хвале по нету срања као што је ово или последих пар Ратова звезда?

Link to comment
51 minutes ago, porucnik vasic said:

То брт.

Како се зову они говнари који за паре хвале по нету срања као што је ово или последих пар Ратова звезда?

 

Imamo mi lepu domacu rec koja to jako lepo opisuje...


Svejedno bio sendvic ili 500usd, princip je isti.

Link to comment
2 hours ago, porucnik vasic said:

Како се зову они говнари који за паре хвале по нету срања као што је ово или последих пар Ратова звезда?

na ppp il inace?

Link to comment

šta konkretno zamerate članku? ako može što detaljnije da i mi koji nismo vojni stratezi nešto naučimo :fantom:

Link to comment

my 2cents

Dotraci su odlicni strelci, njihova taktika je trebalo da bude hit and run. Drugo, ako imas Warga koji moze da ulazi u vrane i gavrane, treba da iskoristis mogucnost spijuniranja neprijatelja. 

 

Bonus:
kry8sdp6uev21.png

Edited by ZerrorR
Link to comment
5 hours ago, ZerrorR said:

 

ja sam se odmah posle epizode pokenjao po debilnom ratnom planu (kolko treba biti glup pa poslati laku konjicu u juris na pesadiju koja je u kompaktnoj formaciji??? ili staviti katapult ispred pesadije???????),

ali u stvari, zasto bi morao da bude smislen? istorija je prepuna debilnih planova

 

bitka kod trebije - rimljani usred zime salju vojsku da pregazi ledenu reku, pa onda kroz sneznu oluju da hodaju do kartaginjana. teren naravno ne izvidjaju i kartaginjani ih cekaju u zasedi...

bitka kod kresija - francuzi ceo dan jurisaju uzrdo kroz blato gde ih engleski strelci skidaju kao vrapce (umesto da recimo pokusaju da ih napadnu s ledja, kroz sumu, stagod). 

bitka kod azenkura - nepunih 70 godina kasnije francuzi ovog puta jurisaju bez konja, opet uzbrdo, ali da bude malo teze - preko raskvasenog oranja. toliko se guraju da gaze jedni preko drugih i dave svoje saborce u blatu. englezi ih opet s vrha brda opusteno skidaju strelama.

 

primera i kasnije, kada je uvedena formalna vojna obuka, ne fali. juris lake brigade na utvrdjene topove, fredriksburg gde severanjaci jurisaju na utvrdjeni zid, i getisburg gde par godina kasnije to isto rade juznjaci.

ili soma gde se 3 miliona ljudi bori 4 i po meseca, vise od miliona strada i front se pomeri za manje od 10km.

svaka od ovih bitki po gluposti generala vristi cock merchants ali je na zalost bila stvarna...

 

ono sto mene najvise nervira je nekonzistentnost ponasanja zombija i kako ginu. sve one dotrakije su pobili za minut, evnuhe za 3, jednog sem tarlija dave dva minuta i ne bude mu nista. na stranu sto oni koji se nabodu na opsidijansko koplje unsullieda to gotovo da i ne primete, ali zato kad dete na samrti bocne diva u oko tim istim opsidijanom, ovaj baci kasiku u roku od odmah. ili kad ih arja zagrebe onim svojim kopljem... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...