Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

23 minutes ago, Filozof manijak said:

Jedini smislen kraj serije bi bio da su WW pobedili i sve zbrisali, i zavladala večna noć.

Sve ostalo je bljutava limunada

 

U nekoj od špekulacija oko motivacije NK figurirala je ideja da mu cilj zapravo nije Bren već kripta u Vinterfelu gde počiva leš njegove ljubavi iz zemaljskog života. Dalji tok se nameće sam od sebe - spoznajemo dobru stranu NK, prelazi iz crne u sivu zonu za prosečnog gledaoca ali ga ipak Džon ubija i dobijamo malte ne epilog Blejd Ranera.

Edited by dillinger
Link to comment
17 minutes ago, Minimoog said:

Citao, naravno...

Za razliku od Tolkinovog zelenog sveta u kom ispod brda zive hobiti koji puse na lulu, ponosni jahaci, prelepi vilenjaci, Martinov svet je svet sociopata, psihopata i i bespomocnih zrtvi. Martina inspirise De Sad jednako koliko i Tolkin. Silovanje i klanje na svakom koraku. Uglavnom, svet zlih i ubogih. Njegova knjiga pocinje u blatu i snegu, sa incestom i ubistvom deteta (ili barem pokusajem ubistva). Tako se i nastavlja. Poput Dikensa, on u takav svet stavlja bespomocno dete, ali je za razliku od Dikensa Martinov sadizam neretko cilj samom sebi.

Ne bih da kopam dalje... Prosto, kazes da si citao, pa sam prosudi..

Наравно да га не испирише Де Сад. Мартинов свет је нама ближи од Толкиновог али никако није свет без наде. Сам развој Џејмија као лика је доказ за то. Оно што Мартина и чини другачијим ( и бољим( од целе те генерације нових писаца фатназија је чињеница да у његовох писању има лирског, скоро сентименталног и што његови ликови чак и кад и чине несхатљиве злочине имају у себи дубоко људске квалитете. Наједнодимензионалнија је Серси у целој тој причи, а опет и она у онимсценама кад је заторена и ошишана човеку негде дође макар мање несимпатична.

Link to comment
8 minutes ago, dillinger said:

 

U nekoj od špekulacija oko motivacije NK figurirala je ideja da mu cilj zapravo nije Bren već kripta u Vinterfelu gde počiva leš njegove ljubavi iz zemaljskog života. Dalji tok se nameće sam od sebe - spoznajemo dobru stranu NK, prelazi iz crne u sivu zonu za prosečnog gledaoca ali ga ipak Džon ubija i dobijamo malte ne epilog Blejd Ranera.

 

 Ali to se odnosi na  knjige, ne na seriju. U seriji ne znamo apsolutno ništa o motivaciji NK-a, niti o poreklu, jedino o načinu kako je stvoren.

Koliko se sećam, u knjigama je NK poreklom Stark,  a njegova draga je WW 

Link to comment
53 minutes ago, porucnik vasic said:

Наједнодимензионалнија је Серси у целој тој причи, а опет и она у онимсценама кад је заторена и ошишана човеку негде дође макар мање несимпатична.

Ja jedino ne dovodim u pitanje njenu ljubav prema svojoj deci, posebno Mirseli. Zbog toga mi nimalo nije žao šta je uradila Dornjankama. 

Link to comment

Izvinjavam se, namera mi nije bila da pametujem i smaram ljude. 

 

Mislim da je epilog bitke u kome ostatak sveta  ostane ravnodusan i nezainteresovan, nakon tolikih zrtvi i patnji, mnogo strasniji kraj nego onaj u kome zavlada vecna tama... Tipa, dodjes i obznanis ljudima da si ih upravo sve spasao a oni te odjebu, ili jos gore, lincuju. 

Link to comment

Kaze Kit na snimanju inside the epizode (s8e2, valjda) da mu je tokom snimanja ovih scena na zmaju ostalo prikljesteno jedno jaje izmedju ploca na aparatu koji glumi zmaja... 

Edited by ZerrorR
Link to comment
35 minutes ago, Minimoog said:

Izvinjavam se, namera mi nije bila da pametujem i smaram ljude. 

 

Mislim da je epilog bitke u kome ostatak sveta  ostane ravnodusan i nezainteresovan, nakon tolikih zrtvi i patnji, mnogo strasniji kraj nego onaj u kome zavlada vecna tama... Tipa, dodjes i obznanis ljudima da si ih upravo sve spasao a oni te odjebu, ili jos gore, lincuju. 

Не смараш никог. Само пиши. Мада ти је читање погрешно.;)

1 hour ago, Valkyrie said:

Ja jedino ne dovodim u pitanje njenu ljubav prema svojoj deci, posebno Mirseli. Zbog toga mi nimalo nije žao šta je uradila Dornjankama. 

Ја сам мислио на књигу. У серији је она један од баш најједнодимензионалнијих ликова...

Link to comment

Jbg, serija se zove Igra prestola, a ne Pesma leda i vatre. Uvek mogu da se vade da je serija o borbi za tron, a ne o sukobu sa mracnim silama, itd. To je prosto samo jedno, kurcotrgovacko, citanje knjiga  :fantom:

Link to comment
4 hours ago, Host said:

Brt, objasnjavas altrajteru. Njemu ovo zvuci kao tebi romanticarska pastorala :fantom: 

 

Brt, ja čak imam proverene informacije da je čitao R. Skota Bakera, loži ga valjda sva ta fantasy nekrofagija i nekrokfilija, šta li :fantom: 

 

5 hours ago, hazard said:

Zašto čeka do pred kraj bitke da diže mrtve branioce Zimovrela, zašto ih ne diže odmah? Ja sam na početku bitke očekivao, kada su Dotrakiji onako bezvezno izginuli, da će da se odmah vrate kao zombiji na zombi konjima a iza njih horda ostalih zombija...to bi već bilo nešto, ako ćemo o stravi i užasu.

 

Pretpostavljam ne može više od jednom dnevno noćno, pa je čekao da ih izgine što više. Zero-sum game. 

Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

Ja jedino ne dovodim u pitanje njenu ljubav prema svojoj deci, posebno Mirseli. Zbog toga mi nimalo nije žao šta je uradila Dornjankama. 

Mda, sadizmom na sadizam, to je jasan indikator ljubavi...

Link to comment
18 minutes ago, Fins fleet said:

A?

Узех оног Ериксона. Надам се да ме ниси зезнуо као Вини ономад.:cool:

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pretpostavljam ne može više od jednom dnevno noćno, pa je čekao da ih izgine što više. Zero-sum game. 

Potrosi svu manu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...