Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

ja malo kasnim nije loša druga, mada mi je trebalo malo vremena da pohvatam ko su oni gusari, ali shvatih :D (valjda)i fino je što sve više i više naroda se proglašava za kraljeve :lol:, zapadni, severni, ostvrski, plažni, zmajevski, divljački kraljevi, samo niču ko pečurkepitam se kada li će malo neki da se tabajuili će to svi zajedno kad se prikupe?

Link to comment
nije loša druga, mada mi je trebalo malo vremena da pohvatam ko su oni gusari, ali shvatih :D (valjda)
Ukratko, najbitniji je Davos Sivort i on je desna ruka Stanisa Barateona, jednog od samoprozvanih kraljeva Vasterosa. Pominjao se i Salador San koji je one mighty pirate sa 30ak brodova i kao takav je pogodan Stanisu za predstojeće akcije. :)Što se tiče bitaka, neke su i u knjizi ispreskakane totalno, al'

najveći fajt je na kraju sezone

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Amelija valjda pita za Ironborn, nisu Stannisovi ljudi gusari :DIma ovde mapa, sve lepo upisano gde se koji nalaze i kako se zovu. Theonovi gusari su na ostrvima levo gore. I njegov tata se (opet) proglasio za kralja, mada samo tih ostrva, skroman čika.

Link to comment
nisu Stannisovi ljudi gusari :D
shvatih da nisu :D, nego da su samo tražili pomoć onog jednog što oće kraljicu al mi bilo lakše da ih sve zajedno nazovem "gusari"pogotovo što prvo i jesam pomislila da su svi neki gusari, pa onda polako shvatila suštinua ti ostrvski gusari, to je onaj što je bio sluga kod Starkovih jer je njegov tata nekada bio zao zbog nečega (?) pa je kažnjen tako što su mu ukrali sinaa sada se vratio kod tate i pitao ga za pomoć, al ovaj neće jer je on sam ostrvski kralj, a ima i opaku ćeru pa mu ne treba kilavi sin i njegova neka navodna lažna braćael tako?
Link to comment

Tako je, bravo! :)To nešto što je Tata Balon Greyjoy uradio je isto ovo što i sada - otcepio Iron Islands i proglasio se kraljem. Samo su tada Robert i Ned bili u boljim godinama, pa su povratili suverenitet & teritorijalni integritet i uzeli mu jedinog preživelog sina kao taoca. Na ovoj mapi je bolje obeleženo gde ko živi i koliko teritorije kontroliše. Gusar Stannis :P ima samo to jedno ostrvo za sada.

Link to comment

Tata se pobunio protiv kralja Roberta pa su Robert i Edard Stark ugusili pobunu,ubili mu dva sina a najmladjeg poslali u Zimovrel kao garanciju da ce ovaj biti miran.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

hm, znala sam da cu doziveti krizu identiteta sa ovom vitezicom. i potvrdilo mi se da je stojanka majka knespoljka bezveznjakovicka.dosta mi bezvezna i ova sansa, ali dobro, mlada je, mozda ce nesto i da nauci.cekam zombije :(

Link to comment

pa to, stojanka majka knespoljka. doduse, to je kad nema barbike, mada je mrtva trka izmedju sve tri.a koju ces vise da volis, vitezovku ili gvozdenu kcer?

Link to comment

gvozdenu kcer definitivno. ima bolji smisao za humor, a i gotivnija mi je njena ekipa. ono je neki midlsbro, njukasl, aufiderzen_pet...vitezovka je u pogrešnoj ekipi. ti dole barateoni su lažni barateoni i to mi je onako... neki lids. junajted.

Link to comment

Gvozdena je meni grozna u seriji, iako je u knjizi volim.A vitezovka mi je super. Ne bih je previše vezivao za tu gej ekipu dole... ona je onako, freelancer.

Link to comment

pa da, tako treba da posmatram, u pravu si.moram samo da odlucim ko je roj kin, npr planina.ali vitezovka me podseca na starbak, zato mi nekako draga.a sto ti je grozna u seriji? meni neukoj sve sto je do sad uradila u ovih 14 minuta koliko smo je videli totalna herojka.

Edited by luba
Link to comment

Ona na ostrvima, Theonova sestra? Yara Greyjoy? Nekako mi je bleda i pasivna i neubedljiva. Plus što izgleda kao prodavačica pečurki na zelenjaku, u knjizi je potpuno drugačije opisana. Trebalo bi da je agresivna i provokativna u svakoj rečenici, da zajebava i brata i sve ostale.

Link to comment

pa kako nije zajebavala brata kad ga je namerno pustila da je izvaćari u taksiju!?vi morate da zaboravite te knjige, definitivno...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...