Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Fascinantno je koliko se zapravo u dve epizode nije ništa desilo koliko se samo skače sa lika na lika. Jedino smo upoznali 1 ribara na Iron Islands i sada na kraju je Jon dobio po tintari. Zapravo, potpuno je fascinantno da je prošlo 20% sezone a da su svi i dalje tamo gde su bili i na početku. Adaptacija je fantastična. Ovde ispada da služi da uspori ritam, umesto da ga ubrza.edit: 20% sezone, a ne serije.

Edited by Filipenko
Link to comment

Tako se ni u Mad Men ništa ne dešava veći deo serije, samo sede u ofisu i pričaju, ili leže u krevetu i pričaju angry.gif A onda odjednom vepar ubije Kenedija, i Nikson naredi da odseku glavu Lindonu Džonsonu.

Link to comment
pa u 1/3 knjige nema akcije, trebalo bi da dobijemo još 1 do 2 dosadne epizode :D
Ne govorim o akciji uopšte, nego o tome da se ništa ne dešava. Ne tražim da izmisle bitke kojih ni u knjizi nema, ali bi se moglo nešto učiniti ili dogoditi osim što se šeta konstantno između likova gde svako dobija svoja 2 minuta. Jebem mu miša, ne moraju se držati filinga iz knjige kao pijan plota kad se već samih knjiga ne drže toliko striktno.Mislim, primera radi, nisu oni puštali u seriji ceo put do onog divljaka u šumi što kreše svoje ćerke da bi bilo prazno. Oni su ih tamo transponovali u prvoj epizodi serije, da bi se prva stvar desila na kraju druge epizode. Jebote...pa nije se to desilo na pola serije, kao u knjizi, pa da sve bude isprazno.Da se razumemo, ja ne tražim slepu ekranizaciju knjige. Zapravo, to ne bih ni gledao (makar dok serije ne dostignu ovo što sam čitao) već hoću da bude bolje, impozantnije, da vizuelno udari šmek pa da sve bude bombastičan fantasy, zahvaljujući prednostima i mogućnostima kompjuterske tehnologije. Umesto toga, dobijamo turnire od 1 minuta što na zidu što van njega, masovne bitke se samo spominju u pojedinim razgovorima i dijalozima kao nešto što se desilo, a vizuelno najatraktivnije scene su im pogled na more sa dubrovačkih zidina. Što, kao bunili bi se ljudi da su odstupili od knjiga, pa da su ekranizovali tri bitke gde Rob satire Lanistere, umesto što su ih, eto, spomenuli? A to ne bi bilo nešto što se nije dogodilo. Valjda neka adaptacija treba, i da doživim da kažem jednom da nije autentično kao u knjizi zato što su prenaglasili nešto i preterali, a ne zato što su poizbacivali nešto i dosadili. Zato serija i fejluje postepeno iz epizode u epizodu, dok se fanatici dive vernim dijalozima i atmosferi, čekajući da vide kako će izgledati novi i novi i novi likovi koje će matora pijandura da uvodi sa svakom novom knjigom... :yawn2: Edited by Filipenko
Link to comment
Ne govorim o akciji uopšte, nego o tome da se ništa ne dešava. Ne tražim da izmisle bitke kojih ni u knjizi nema, ali bi se moglo nešto učiniti ili dogoditi osim što se šeta konstantno između likova gde svako dobija svoja 2 minuta. Jebem mu miša, ne moraju se držati filinga iz knjige kao pijan plota kad se već samih knjiga ne drže toliko striktno.Mislim, primera radi, nisu oni puštali u seriji ceo put do onog divljaka u šumi što kreše svoje ćerke da bi bilo prazno. Oni su ih tamo transponovali u prvoj epizodi serije, da bi se prva stvar desila na kraju druge epizode. Jebote...pa nije se to desilo na pola serije, kao u knjizi, pa da sve bude isprazno.Da se razumemo, ja ne tražim slepu ekranizaciju knjige. Zapravo, to ne bih ni gledao (makar dok serije ne dostignu ovo što sam čitao) već hoću da bude bolje, impozantnije, da vizuelno udari šmek pa da sve bude bombastičan fantasy, zahvaljujući prednostima i mogućnostima kompjuterske tehnologije. Umesto toga, dobijamo turnire od 1 minuta što na zidu što van njega, masovne bitke se samo spominju u pojedinim razgovorima i dijalozima kao nešto što se desilo, a vizuelno najatraktivnije scene su im pogled na more sa dubrovačkih zidina. Što, kao bunili bi se ljudi da su odstupili od knjiga, pa da su ekranizovali tri bitke gde Rob satire Lanistere, umesto što su ih, eto, spomenuli? A to ne bi bilo nešto što se nije dogodilo. Valjda neka adaptacija treba, i da doživim da kažem jednom da nije autentično kao u knjizi zato što su prenaglasili nešto i preterali, a ne zato što su poizbacivali nešto i dosadili. Zato serija i fejluje postepeno iz epizode u epizodu, dok se fanatici dive vernim dijalozima i atmosferi, čekajući da vide kako će izgledati novi i novi i novi likovi koje će matora pijandura da uvodi sa svakom novom knjigom... :yawn2:
uvek sam se pitao kako zvuči deka simpson u RL. :fantom:
Link to comment

Pa da, stvarno je čudno da neko u fantasy seriji koja govori o opštem krkljancu u građanskom ratu, gde je presto sačinjen od mačeva, gde oklopi sevaju na sve strane, gde svi pričaju o herojskim delima, strahovitim borbama i slično, poželi da vidi neku bitku ili borbu, umesto da sluša kako se priča o njima. Najveće scene nasilja do sada su post-bitka (klanje ranjenih) na kraju prve sezone i kada je wildling upao u kuću komandanta straže. Jebote, ni kraljev lov nismo imali, nego su ga doneli smrtno ranjenog, bar su tu mogli da naprave nešto.Da ilustrujem:http://www.youtube.com/watch?v=0wQ_6cVXTQkMislim, ni ovde nisu morali da prave bitku, mogli su da naprave dijalog između tri glavna lika koji priča o njoj... <_<

Link to comment
Najveće scene nasilja do sada su...
Glavoodsecanje i decoubijanje kao dobar dan samo u pilotu ne računaju se, ipak je to HBO, kablovska poznata po krvi, nasilju... i spektakularnim bitkama. Kao u Rimu, seriji prepunoj spektakularnih bitaka.
Da ilustrujem:
Da ne bude nesporazuma, roum ti je ilustracija imanja bitaka u seriji? Smem li da podsetim da je ovo jedina snimljena bitka u dve sezone, da i tako izgleda kao govno i sadrži ona grozna montažna prelamanja jer nisu imali para ni za toliko iako su imali besplatan studio u ćinećiti i da je snimana dulje od celokupnog bahanalisanja marka antonija po kleopatri? sa sveskupa 200 statista koje su onda kompjuterski množili? Ili je ovo ilustracija nemanja bitaka u HBO-ovim serijama, jer ako HBO nešto radi onda ne snima bitke već ljude koji sede u sobi i nešto pametno razgovaraju? ...Zato i postoje? Da ne bi samo Ridli Skot snimao istorijske i gangsterske epike? Ja te potpuno razumem. Da je GoT snimao recimo ser Ridli Skot, sve bi bilo drugačije: director's cut išao bi do 4,5 sata, bio bi to najdosadniji film ikad snimljen, svo nasilje bilo bi renderovano u ogavnim choppy post-produkcijskim trzajima kamere koja ukida bilo kakav šok u gledaoca, ali bilo bi bitaka i lovova na divlje svinje da se prosereš. Je l da da je najgore kad kepec prespava šorku na kraju pa ništa ne vidiš? Kakva prevara! Ja bi to ukinuo, ništa to ne valja, nit kralja u lovu, nit impozantnih ridlijevskih bitaka, te ko će pratiti toliko likova, uopšte nisu uljudni sa starijom publikom koju su načele degenerativne bolesti pažnje i pamćenja, pa za čijeg deka simpsona zdravlje? Edited by Zero Tolerance
Link to comment

Tako je, zato što je to HBO, zašto bismo očekivali scene bitaka, valjda trebamo znati unapred da ćemo gledati sobe i zamkove prepune inteligentne razmene mišljenja jer je to HBO. :fantom: Uopšte nisam dao Rome kao primer serije u kakvoj ima ne znam kakvih bitaka, već sam vam dao primer kako jedna bitka može da se uradi kad se hoće i na tom HBO-u i za manje popularnu seriju (kapiram da je Rome manje popularan od ovog fantasy bulšita) za koju se tada znalo da će biti ugašena. I možete da kenjate o tehnikalijama te bitke koliko god hoćete, ja uopšte ne govorim o tome, i ne zanima me da li je snimljena sa 200 ili 600 statista i koliko je kompjuterski umnožavana. To je prava bitka, upravo onako kako su se vojske borile, organizovano i disciplinovano, a ne nekakvi varvarski juriši i "udri gde stigneš" fazon. Zapravo, samo je Rome pokušao da ponudi inteligentnu varijantu masovne bitke iz ljudske istorije. Stoga bih zamolio da tzv. HBO ponudi nešto slično i u jebenoj fantasy seriji gde se valjda očekuje da toga bude što više i češće, umesto da se samo priča o tome uz kaficu. Montažna prelamanja me ne zanimaju.Ridli Skot paralelu ne razumem, to možete da prodajete onima koji seku vene na Avatar.

Link to comment
Masovne scene ne fale ni najmanje ni u jednom trenutku.
+1, bar za sada.Ne znam koje to masovne scene treba da fale. U prvoj sezoni su isečene cele dve bitke - jedna koja je bitna isključivo za Tyriona i nikog drugog na svetu (prespavao je) i druga koja je bitna isključivo po tome što je zarobljen Kingslayer (što je jedino i prikazano, baš kao i u knjizi BTW). Čemu bi tu doprinelo da smo imali po pet minuta krljanja statista i CGI gluposti? Ničemu.Pri kraju druge sezone biće jedna bitka koja jeste bitna za skoro sve likove, koja će morati da se prikaže i da bude vizuelno spektakularna. I možda još jedna manja iza Zida, ali ne verujem. A Filipenko ako bi da gleda detaljne prikaze taktičkih manevara, i afričku laku konjicu kako sa krila potpomaže Hanibalove slonove... gleda pogrešnu seriju.
Link to comment

Dobra mi je i druga epizoda. Navijam za Kalisi i zmajeve. Neka satru sve pred sobom. Ej, kad ce preci more i krenuti da pale, zare, siluju, otimaju i sl?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...