Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

HDTV znači da je rip sa hd televizije, dakle to mu dođe pre izvor fajla nego sam kvalitet slike fajla. Kao što ima dvd rip i sl.Downloading... HD za gledanje, a rip za rezanje. :)

Link to comment

Pogledao, nije loše. Ima dobar recap na startu.Sviđa mi se Cersei u novoj ulozi, dobre su joj scene i sa Littlefingerom i sa sinom. Rob-Jaime scena je takođe odlična.Malo je samo predramatizovano ovo na kraju sa bebama, ali sve u svemu zadovoljan sam :)

Link to comment

Pogledao i ja. Ima dobrih momenata. Npr. kad Tyrionu paše da on jednom nije razočaravajući potomak. :DCarice/Melissandre mi nije sjela, pogotovo onim lejmerskim deklamiranjem. Ni Dubrovnik kao King's Landing, a od onog turnira vidjeli samo dva Šandorova zamaha. Eš ti turnir...

Link to comment

Pa taj turnir je i trebalo da izgleda jadno i tragično. Svi ozbiljni ljudi su valjda otišli u rat, Joffrey mora da se zabavlja sa škartom. Ali zašto na zidu, zaboga i pobogu?!Meni se sviđa re-imagined King's Landing, za sada :jerry:Melisandre jeste malo previše teatralna, ali šta da se radi.

Link to comment
To što se postavlja nije Full HD. Full HD je 1080p, a to što se postavlja je 1080i. Razlika je ogromna. Pravi Full HD izlazi tek sa Blu-ray-evima - evo, prva sezona se u 1080p pojavila tek pre neku nedelju, mislim pre jedno 2 nedelje.
Zbunjuješ ljude. :)Tačno je ovo što si napisao, ipak, razlika nije baš ogromna, tu si malo preterao.Ponavljam, 720p je sasvim dovoljan. Oni malobrojni nek se dooobro naoružaju strpljenjem i nek sačekaju Blu-ray.Bitnije je, recimo, skinuti Web-DL od HDTV-a. Da ne davim previše, razlike u kratkim crtama...HDTV je kablovski ili satelitski strim, snimljen i kodiran. Veličina je oko 1,1 GB, dostupan je praktično odmah nakon TV premijere, na slici ima logo, reklame, rejting (odgovarajuće godište) itd...Web-DL je obično oko 1,5 GB, kodirana epizoda i postavljena na net (najčešće iTunes je u pitanju), pojavljuje se obično u roku od 24h od premijere (nekada i kasnije), ništa logo, ništa reklame, ništa slovca, ništa rejtinzi... samo čista slika. Neretko je i kvalitet slike i zvuka bolji. Ovo je moja preporuka, ako imate dovoljno živaca da čekate, naravno.Blu-ray > Web-DL > HDTV
Link to comment
Skinula za jedva 5 minuta, hvala SBB-u na brzini downloda, našla i hrvatski prevod i odoh da gledam cool.gif
Lepo odeš na addic7ed.com, skineš engleski titl i uživaš. Pusti balkanske wannabe prevodioce, najčešće su im prevodi tragični. To koristi ko mora.
Link to comment

Ovo je možda prva epizoda koja mi se baš dopala. Sviđaju mi se Stanis i njegova svita, molim da mi neko pojasni koji je faktor ona što recituje na plaži (supruga ili samo sveštenica).Dubrovnik, onako, ja ga nikad nešto nisam ni volela, moj izbor je uvek bio Rovinj :lol: I hrvatski prevod je bio dobar :D

Link to comment
Samo svecenica, mada mu je i supruga bila u blizini.
Ona sa kojom je otišao sa plaže mu je supruga? Ja sam pomislio da je to ćerka, dosta je sitna.A Mellisandre nije "samo" sveštenica, ona propoveda tamo neku egzotičnu religiju sa istoka koja isto veruje da "winter is coming". Stannisa (za sada) uglavnom boli uvo za to, samo je koristi iz PR razloga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...