Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Da jbt, permutovah. :(

 

Ne znam, od gubitka ruke, svega sa Brijenom, meni je nekako Džejmi na putu "rehabilitacije". Pri tom je spasio Tiriona i imao još nekih svetlih momenata. 

 

Malo mu Edmur prica sjebava taj deo sa rehablitacijom ali dobro, ne zalim se meni i nema smisla da on postane goody two shoes.

Link to comment

cela ta priča oko vokera je jaaako nategnuta, gde nestadoše svi ti vokeri, kako to da ne mogu da pronađu bogalja, devojčicu i bendžena starka

Njih nije mnogo a sever(iza zida) je ogroman, nemaju oni nekakvo oko Sauronovo da sve vidi.

Link to comment

Njih nije mnogo a sever(iza zida) je ogroman, nemaju oni nekakvo oko Sauronovo da sve vidi.

 

cela armija undeadova je izašla iz one pećine ako se dobro sećam, koliko ih je bendžen pobio?

Link to comment

Njih nije mnogo a sever(iza zida) je ogroman, nemaju oni nekakvo oko Sauronovo da sve vidi.

 

Ja se i dalje drzim one teorije da oni njih namerno teraju da zidu kako bi mali bran opet ujebao i pokvario tisuculjetnu magiju.

Link to comment

Ni te vizije nisu mala stvar. Ona je odvela Stannisa na Zid jer je shvatila da je tamo pravi rat, a ne u Kings Landing. Tamo je uradila neki trik kao da je spalila MancetaTM, a kao ustvari nije. Ne može ona biti fake. Ili je pogrešila u tumačenju tih vizija za Stannisa ili je od početka sve bio plan samo da bi došla do Bubija.

 

Naravno da nije ona odvela Stannisa na Zid, Davos ga je odveo na Zid. Melisandre ga je huškala na King's Landing da uzme presto pa onda nekako povede celo kraljevstvo na Zid, jer je bila ubeđena u nepogrešivost svojih vizija. Od toga, naravno, nema ništa.

 

Inače, nema šanse da je znala da je Stannis pogrešan kandidat ali ga je podržavala through hell and high water samo da bi se dokopala Bubija™. I u seriji i u knjizi je prilično jasno da zna da se negde zajebala, zato je sad ovako depresivna. Ali sviđa mi se ideja (za seriju), bio bi to spektakularno prekomplikovan plan, pravi Xanatos Gambit.

 

XanatosGambitDiagram_7509.jpg

Link to comment

meščini da je ona u vatri videla bitku kod fist of first men i da je rekla Stannisu da je tamo negde pravi neprijatelj, a posle je Davos našao pisma od Nights Watch i onda su sabrali 2 i 2

a to da li je pogrešila ili je planirala...jebemliga, ako je Cersei mogla isplanirati da će veprina ubiti pijanog Roberta ili ako je uspeo Littlefingerov plan sa milion promenjivih da zavadi Starkove i Lannistere onda bi se i takav Melisandrin plan uklopa u Martinov MO :fantom:

Link to comment

Imam jos par pitanja.

 

Gde je i zasto Bendzan odveo Brena? I zasto je bas morao biti Bendzen? Kakva je (ce biti) njegova uloga tu?

 

Gde su tu Vajt Vokeri i zombiji? Pricamo o tajmlajnu cesto, a mene jos od pocetka serije (pa i knjiga, one prve dve koje sam procitao) muci to sto oni sve vreme dolaze, a nikako da dodju. Non-stop se pojavljuju (ok, severno od zida samo) u ogromnim brojevima i kad se pojave prave zesci picvajz, da pomislis evo sad ce konacno sve zivo da razjebu i da predju taj zid (ili ga prosto zaobidju sa obe strane, sprocu vode), a onda trt, nestanu i nema ih po dve sezone. Jel oni cekaju da zid sam padne/da ga neko srusi/da ga oni sami nekako sruse, ili nesto cetvrto? Zasto ga prosto ne zaobidju? Ili cekaju da se zima spusti preko celog Westerosa, jer im toplija klima ne odgovara? Da li ih zid, i samo njegovo postojanje, nekako magijski drzi severno? Zasto ih nema svuda severno od zida, nego Bren, Bendzen i ona mala mogu nesmetano da se setkaju od drveta do drveta?

Pazi, ne zna se tačno ali postoje teorije :) Ja mislim da definitivno čekaju da počne The Long Night jer im ni dnevno svetlo ni toplota ne odgovaraju. Deca su stvorila hodače kao sredstvo odbrane od ljudi i za razliku od serije verujem da nisu uopšte izgubili kontrolu nad njima. Mislim da ćemo tu videti veliki preokret jer ne verujem da su hodači zlo per se već da su pokrenuti sa razlogom... koji tek treba da saznamo(Sem bi mogao da bude taj koji će da iskopa tajnu). Definitivno su magijom stvoreni i zato ne mogu ući u pećinu kod Trooke vrane, niti preći zid a nema ih ni u blizini Bogošuma... čak mi se čini da je Drvosrce na neki način deo te magične barijere koja im brani prolazak.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Malo mu Edmur prica sjebava taj deo sa rehablitacijom ali dobro, ne zalim se meni i nema smisla da on postane goody two shoes.

Sjebava samo logiku i zdrav razum trgovaca... u knjizi Džejmi šalje Edmura u Livačku stenu nakon zauzeća Brzorečja kao što je obećao.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Bendjen je Brena ostavio verovatno neposredno ispred zida, kod cuvar-drveta, tako gde je Dzon isao da polozi zakletvu za strazu. U knjizi ima taj lik, "Coldhands" se zove, koji povremeno pomaze dobrim likovima iza zida, i koji je ovaj fazon sto smo ovde videli - polubeli-hodac, mada nije potvrdjeno da je to Bendzen. Ovde jeste, a i logicno je - Bendzen je bio medju najboljim rendzerima Crne straze i nestao je na vise od godinu dana, sto znaci ili mu se ovako nesto desilo ili je mrtav.

 

Za Vokere se malo sta zna, preko zida ne mogu jer zid sadrzi i ta magijska svojstva koja ih sprecavaju, nesto kao sto je bila kuca onog matorog Gavrana za koju su znali gde je ali nisu mogli da udju, dok Bren nije sjebao stvar. Ne znam sta tacno cekaju, mozda da pocne konacno ta zima, mozda da se more zaledi pa da zaobidju zid, mozda je i to sto si rekao vezano za klimu. U svakom slucaju, deluju kao raja kojoj se nikuda ne zuri, svakom svojom "kampanjom" se samo mnoze i povecavaju sebi sanse za uspeh.

 

 

Pazi, ne zna se tačno ali postoje teorije :) Ja mislim da definitivno čekaju da počne The Long Night jer im ni dnevno svetlo ni toplota ne odgovaraju. Deca su stvorila hodače kao sredstvo odbrane od ljudi i za razliku od serije verujem da nisu uopšte izgubili kontrolu nad njima. Mislim da ćemo tu videti veliki preokret jer ne verujem da su hodači zlo per se već da su pokrenuti sa razlogom... koji tek treba da saznamo(Sem bi mogao da bude taj koji će da iskopa tajnu). Definitivno su magijom stvoreni i zato ne mogu ući u pećinu kod Trooke vrane, niti preći zid a nema ih ni u blizini Bogošuma... čak mi se čini da je Drvosrce na neki način deo te magične barijere koja im brani prolazak.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

 

 

Hvala ;)

Link to comment

Sjebava samo logiku i zdrav razum trgovaca... u knjizi Džejmi šalje Edmura u Livačku stenu nakon zauzeća Brzorečja kao što je obećao.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

 

Ovo je neko negde već pisao ili rekao na nekom od klipova. Džejmi iz serije nije Džejmi iz knjige jer su morali da mu daju neko vreme na ekranu pa su ga slali u Dorne itd a u knjizi je jasno da Džejmi doživljava preobražaj. Ali kao da to nije bilo dovoljno nego u ovoj sezoni prvo prave pravednika od njega a onda sve sjebu u zadnjoj epizodi. Totalni kreteni.

Link to comment

Оно са Серси је једна од највећих глупости икад. Политички родитељски, и на сваки други начин. Ординарна будалаштина.

Link to comment

Polako sa pljuvanjem Serseinog krunisanja, neko je vec pisao gore, videcemo kako ce to primiti druge kuce i plebsi, mozda je svi odjebu kako bi i trebalo, ukljucujuci i Dzejmija.

Ona se krunisala okruzena svojom vojskom, od strane svog "biskupa", u izreziranoj ceremoniji koja ne znaci nista. Posledice i reakcije na nju su bitne.

Link to comment

jedina dobra stvar je sto je napokon srusen Dubrovnik. kad nisu Srbi mogu i lanisteri.

 

Najjaci komentar na ovih 20 stranica. :D

 

 

Krivo mi je sto su vrapci onako lako stradali. Mogao je Planina da se "zabavi" i sa njima.

Link to comment

Шта мислиш како велике куће има да регују кад Серси портеб целу фалимирију пријатеље, плус свог стрица?  :frust: Сви ће под њен барјак да појуре. :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...