Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Da, to sa deklamovanim sadizmom je još jedan dokaz koliko nisu sposobni ništa originalno da izmisle. Upravo su ubili Remzija, a već u sledećoj epizodi pokušavaju da ga zamene istom takvom buahaha figurom koja voli tuđu patnju. Jebe im se za to kakav je lik Cersei ranije bila.
 

U knjigama stalno sakrivaju sitnu decu od Melisandre. A meni bilo čudno zašto nekog random sirotinju ne proglase za kralja nečega, pa daju njegovu decu Melisandri da se igra magije. Taj mučenik ne bi bio ništa manje kralj od MancetaTM koji nije ni krunisan, već mu je Kralj samo nadimak za ove južno od Zida.

 
Pa da, ali Melisandra je verovatno 90% fejk. Zahtevala je kraljevsku krv da bi učvrstila svoju vlast nad Stannisom, as in ako ga ubedim da žrtvuje svoje dete onda je moj zauvek, neće moći da se predomisli.
 
Ono sa pijavicama je primer koji sam davno pominjao: Žena videla u vizijama da će zaginuti Džofri, Rob, i Balon Grejdžoj, pa iskoristila priliku: Daj krvi Stanise, da ti potamanim konkurenciju! I on joj da, i ovi zaginu, i onda bude wow, vidi šta sve ona ume...

Pre Jonovog vaskrsenja (koje je i Melisandru iznenadilo) jedini pravi magic trick bio je onaj shadow demon ex vagina.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

meni je to prilicno zajeban trik, al aj kad kazes... :fantom:

upravo mi zato smeta sto je sad prikazuju kao kakvu sibicarku sa zelenjaka.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ni te vizije nisu mala stvar. Ona je odvela Stannisa na Zid jer je shvatila da je tamo pravi rat, a ne u Kings Landing. Tamo je uradila neki trik kao da je spalila MancetaTM, a kao ustvari nije. Ne može ona biti fake. Ili je pogrešila u tumačenju tih vizija za Stannisa ili je od početka sve bio plan samo da bi došla do Bubija.

U knjigama nije zahtevala Stannisovo dete. Bar se ja ne sećam da jeste. Ali Stannis i njegovi su mogli da proizvedu nekog kralja nečega samo za njene potrebe.

Na kraju krajeva i Bubi je nekakva kraljevska krv jer je Robov polubrat. :D

Link to comment

Navodno ce u knjigama tek zahtevati da se spali Sirin.

 

Opasna je Melisadra, ni te vizije ne moze da vidi bilo ko, ono sa senkom je bas spektakularno, a i oziveti coveka je velika stvar, mada i Toros to radi, sto ocigledno pokazuje da je ona pob budnim okom vatrenog boga. E da, i ispila je casu otrova i nista joj nije bilo  :D Fazon je sto ona nije carobnjak, nego vestica, znaci potrebne su joj te amajlije i vudu izvori da baca cini, nije u fazonu da mase stapicem i proizvodi magiju.

Link to comment

Gde su Pečorin i Milanče da plačemo zajedno kada Bubi postaje kralj? 

 

Been there, done that. :(

 

Ko to kukao na Karstarkovu malu? Mala je car. To što je mlada ne znači da ne može da bude pametna, plemenita, odana. To što je ostale glave porodica nisu naduvali i poslali u ćošak već prihvatili njene opservacije zahteva mnogo više viteštva. 

 

Inače, cenim da će Džejmi da okrene leđa Sersei, ona razmena pogleda bi mogla da znači da je čak i njemu postalo jasno sa kime ima posla i na šta je sve Sersei spremna. Predviđam da će završiti ne mrtva, već jednostvano, prognana, odbačena od bilo koga i čega, bez ikakve moći i uticaja na bilo šta. Regularan populi Kings Lendinga.

 

Dok sa druge strane Džejmi divergira ka svetloj strani sile i verujem da će na kraju biti na pobedničkoj strani. Tačnije, navijam za to, go Džejmi!

Edited by Mil@n
Link to comment

Kad smo kod Dzejmija on je obecao Edmureu nesto i sad kao nista. Novi Dzejmi ne bi tako pogazio rec i ostavio ovog u tamnici Frejevih. Jos jedan wtf.

Link to comment

Navodno ce u knjigama tek zahtevati da se spali Sirin.

Da zahteva od koga? Stanis je u knjigama pred Vinterfelom, dakle jedino ako dobije Remzija. Sto i nije nemoguce, obzirom da su ih iznenadili u knjizi, plus su imali one likove iz planina. A od Dzona moze da zahteva, ali sanse nema da ce John zrtvovati devojcicu. Za bilo sta.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Been there, done that. :(

 

1. Ko to kukao na Karstarkovu malu? Mala je car. To što je mlada ne znači da ne može da bude pametna, plemenita, odana. To što je ostale glave porodica nisu naduvali i poslali u ćošak već prihvatili njene opservacije zahteva mnogo više viteštva. 

 

2. Dok sa druge strane Džejmi divergira ka svetloj strani sile i verujem da će na kraju biti na pobedničkoj strani. Tačnije, navijam za to, go Džejmi!

1. Nije Kastarkova mala nego naslednica kuće Mormont.

 

2. Dugo mu trebalo da drži reč, umesto časnih ispunjenja garancija Edmuru on ga u lancima isporučio matorom Freju.

Link to comment

1. Nije Kastarkova mala nego naslednica kuće Mormont.

 

Da jbt, permutovah. :(

 

Ne znam, od gubitka ruke, svega sa Brijenom, meni je nekako Džejmi na putu "rehabilitacije". Pri tom je spasio Tiriona i imao još nekih svetlih momenata. 

Link to comment

Da zahteva od koga? Stanis je u knjigama pred Vinterfelom, dakle jedino ako dobije Remzija. Sto i nije nemoguce, obzirom da su ih iznenadili u knjizi, plus su imali one likove iz planina. A od Dzona moze da zahteva, ali sanse nema da ce John zrtvovati devojcicu. Za bilo sta.

Meni je to isto jako nategnuto i neverovatno, ali sam citao neki clanak u kojem se govori kako je Martin otkrio tri sokantne stvari producentima serije - jedna je to sa Sirin, druga je Hodor, a treca je sa kraja ove sezone, ne znam da li se misli na poreklo Dzona ili na picvajz u Beloru.

E sad, koliko ima istine u clanku i koliko su izvori pouzdani, ne znam.

Link to comment

"... and I base this on absolutely nothing." Slobodno gradi kakav hoćeš head canon po kom su "sve jake face" došle na suđenje i izginule, dok je sad svud po kontinentu samo neka sitna boranija, ali čak i da to jeste tako, svi preostali bi bili dužni da se pojave na krunisanju i zakunu se na vernost, to je praksa kod svakog novog vladara. S obzirom da se po tebi nije pojavio predstavnik nijedne bitne porodice, to bi značilo da sad Jaime sa tih 8,000 vojnika mora da zaređa po kontinentu i osvaja izdajnički zamak po izdajnički zamak dok svi ne prihvate da u stvari žive u matrijarhatu.

 

Dakle, kako god da okreneš, ludilo je da se ponižena osramoćena Cersei autokrunisala, i to neposredno pošto je ni manje ni više uništila crkvu staru više hiljada godina u koju 100% populacije veruje.

 

Seresei je to uradila na brzinu. Ocekujem da bi se ljudi eventualno i pobunili ali posto ce uskoro da krene vest da dolaze Zmajevi, majka, dotraki, ansalidi a i divljani + vokeri, cenim da ce svi srednji i veliki igraci biti manej zainteresovani za Sersei nego sto bi to inace bio slucaj. 

 

A za vajt vokere i brana mislim da je najrealnija teorija da ce on da zapuca do Vinterfela a posto ga je night king dotakao, cim prodje zid ima da razjebe magiju koja drzi vokere dalje od vesterosa.

Link to comment

A za vajt vokere i brana mislim da je najrealnija teorija da ce on da zapuca do Vinterfela a posto ga je night king dotakao, cim prodje zid ima da razjebe magiju koja drzi vokere dalje od vesterosa.

 Napisah ja ranije da je Bren težak baksuz.

 

Gde god se pojavi samo dovuče pošast domaćinima. :sleep:

Link to comment

Seresei je to uradila na brzinu. Ocekujem da bi se ljudi eventualno i pobunili ali posto ce uskoro da krene vest da dolaze Zmajevi, majka, dotraki, ansalidi a i divljani + vokeri, cenim da ce svi srednji i veliki igraci biti manej zainteresovani za Sersei nego sto bi to inace bio slucaj. 

 

A za vajt vokere i brana mislim da je najrealnija teorija da ce on da zapuca do Vinterfela a posto ga je night king dotakao, cim prodje zid ima da razjebe magiju koja drzi vokere dalje od vesterosa.

 

cela ta priča oko vokera je jaaako nategnuta, gde nestadoše svi ti vokeri, kako to da ne mogu da pronađu bogalja, devojčicu i bendžena starka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...