Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

meni samo nije jasno kako je gomila ljudi (reakcije po netu) posle epziode gde nam se potvrdjuje da je dzon targarijen, odnosno da mu je deneris tetka doslo do zakljucka kako ce se sad njih dvoje voleti do kraja zivota i odbraniti zajedno  svet od zlih zombija?

Link to comment

Imam jos par pitanja. 

 

Gde je i zasto Bendzan odveo Brena? I zasto je bas morao biti Bendzen? Kakva je (ce biti) njegova uloga tu?

 

Gde su tu Vajt Vokeri i zombiji? Pricamo o tajmlajnu cesto, a mene jos od pocetka serije (pa i knjiga, one prve dve koje sam procitao) muci to sto oni sve vreme dolaze, a nikako da dodju. Non-stop se pojavljuju (ok, severno od zida samo) u ogromnim brojevima i kad se pojave prave zesci picvajz, da pomislis evo sad ce konacno sve zivo da razjebu i da predju taj zid (ili ga prosto zaobidju sa obe strane, sprocu vode), a onda trt, nestanu i nema ih po dve sezone. Jel oni cekaju da zid sam padne/da ga neko srusi/da ga oni sami nekako sruse, ili nesto cetvrto? Zasto ga prosto ne zaobidju? Ili cekaju da se zima spusti preko celog Westerosa, jer im toplija klima ne odgovara? Da li ih zid, i samo njegovo postojanje, nekako magijski drzi severno? Zasto ih nema svuda severno od zida, nego Bren, Bendzen i ona mala mogu nesmetano da se setkaju od drveta do drveta?

 

Bendjen je Brena ostavio verovatno neposredno ispred zida, kod cuvar-drveta, tako gde je Dzon isao da polozi zakletvu za strazu. U knjizi ima taj lik, "Coldhands" se zove, koji povremeno pomaze dobrim likovima iza zida, i koji je ovaj fazon sto smo ovde videli - polubeli-hodac, mada nije potvrdjeno da je to Bendzen. Ovde jeste, a i logicno je - Bendzen je bio medju najboljim rendzerima Crne straze i nestao je na vise od godinu dana, sto znaci ili mu se ovako nesto desilo ili je mrtav.

 

Za Vokere se malo sta zna, preko zida ne mogu jer zid sadrzi i ta magijska svojstva koja ih sprecavaju, nesto kao sto je bila kuca onog matorog Gavrana za koju su znali gde je ali nisu mogli da udju, dok Bren nije sjebao stvar. Ne znam sta tacno cekaju, mozda da pocne konacno ta zima, mozda da se more zaledi pa da zaobidju zid, mozda je i to sto si rekao vezano za klimu. U svakom slucaju, deluju kao raja kojoj se nikuda ne zuri, svakom svojom "kampanjom" se samo mnoze i povecavaju sebi sanse za uspeh.

Link to comment

meni samo nije jasno kako je gomila ljudi (reakcije po netu) posle epziode gde nam se potvrdjuje da je dzon targarijen, odnosno da mu je deneris tetka doslo do zakljucka kako ce se sad njih dvoje voleti do kraja zivota i odbraniti zajedno  svet od zlih zombija?

 

Targovi su se vencavali i razmnozavali izmedju sebe, pa to naginje na tu stranu.

Link to comment

pa Dany bi valjda trebala biti ispred Bubi u naslednom redu. On je ipak bastard.

A to ako se na kraju njih dvoje zavoleTM će da bude baš odvratno. Ona je njemu tetka. :lolol:

 

p.s.

pbg brži

Edited by omiljeni
Link to comment

Ne, moram se opet vratiti na pobednicki deo:

- Nema zena i dece unutra!

- MOLIM??? Nisam bila ovako uvredjena jos otkad me cale drzao kao kravu u stali i silovao, pokusavsi da uvalja moju bebu zombijima! A sta se ti uvijas pizdo debela? Vadi taj mac i zakolji ovo primitivno djubre koje se ponasa kao da nisam jednaka! Check your privilege!

Link to comment

u knjizi to nije njena beba već sin mans rejdera ako se dobro sećam koju je master pokušao da spai od melisandre jer i krv nepriznatog kralja severno od zida ima magična svojstva za bacanje uroka :mellow:

Link to comment

Ne, moram se opet vratiti na pobednicki deo:

- Nema zena i dece unutra!

- MOLIM??? Nisam bila ovako uvredjena jos otkad me cale drzao kao kravu u stali i silovao, pokusavsi da uvalja moju bebu zombijima! A sta se ti uvijas pizdo debela? Vadi taj mac i zakolji ovo primitivno djubre koje se ponasa kao da nisam jednaka! Check your privilege!

 

To je širi kontekst, ali super je kako su u ovoj epizodi ćutke prešli preko toga što ona ne može da uđe s njim. Bukvalno cele sezone njihova priča se vrti oko toga kako je, avaj, ceo svet seksističko sranje i ne poštuje 1 obrazovanu empowered majku, pa je debeli voda tamo-amo i na kraju se zaklinje da ih ipak ništa nikada neće razdvojiti, tako mi ćaletovog valirijanskog mača...

 

... da bi onda na prvom šalteru odustao bez reči, slegao ramenima, i ostavio je ispred vrata sa sve bebom :D

Link to comment

Preston je najmanje rantovao na to kako je Cersei postala kraljica :lolol:

 

Pa kad je na kraju epizode, ali u stvari je najviše kenjao po Mali Perica pravilima nasleđivanja u feudalnom sistemu.

 

Fantastično mu je ono kako u Dorni presto nasleđuje lordovog mlađeg brata devojka bastardica.

Link to comment

u knjizi to nije njena beba već sin mans rejdera ako se dobro sećam koju je master pokušao da spai od melisandre jer i krv nepriznatog kralja severno od zida ima magična svojstva za bacanje uroka :mellow:

 

 

U knjigama stalno sakrivaju sitnu decu od Melisandre. A meni bilo čudno zašto nekog random sirotinju ne proglase za kralja nečega, pa daju njegovu decu Melisandri da se igra magije. Taj mučenik ne bi bio ništa manje kralj od MancetaTM koji nije ni krunisan, već mu je Kralj samo nadimak za ove južno od Zida.

 

I ta Crasterova komuna mi je bila dosta neubedljiva. On muči te jadne žene, a one nikad da ga ubiju na spavanju ili da ga otruju ili da prosto pobegnu kod Free Folk u selo gde žene imaju sva moguća prava i izbor da li će da kuva, pere & rađa ili će da bude ratnica.

U seriji ovoj devojci sad učitavaju taj Free Folk duh gde njoj nikad nije jasno zašto je neko autoritet pred kojim se kleči i zašto žena ne sme nešto a mora nešto drugo, a to u kombinaciji sa idejom da njih dvoje budu šala&komika deo epizode stvarno deluje traljavo.

Edited by omiljeni
Link to comment

ma dajte, Gili je bila koliko, pola sekunde u kadru? čitate njenu reakciju iz debeljkovog preventivnog izvinjavanja.

 

meni je najbezveznije šta učiniše sa Sersei, lik je neprepoznatljiv i nerazumljiv postao. pobila sve because it felt good?! ubila Roberta because it felt good?! živ je Remzi umro nije dok je Sersei sadistkinje. verovatno se i krunisala jer joj prija da nosi krunu na glavi i zato što je tron udoban.

i poslednje dete izgubila a reakcija nepostojeća, the fuck?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...