Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Aegon se valjda zove, iako je imbecilno da mu Targ ime daje mama Starkica umesto tate.

 

 

:lolol:

Uinija deportovati na serije za decu. 

Jebiga, nije ti palo na pamet da su golupčići možda smišljali ime za bebu? :)

 

Ovo da niko ne bi podržao Cersei..zašto ne bi? Ona je jedini živi Baratheon. Ima donekle smisla da bude kraljica. Nije to toliko nezamisliv koncept u Westerosu. U Dorne je skroz normalno da žene nasleđuju tron. Targaryeni su, ako se dobro sećam, isto imali nasleđivanja po ženskoj liniji...

A i da Cersei nema nikakvo pravo na tron i dalje bi je neko mogao podržati. Renlya podržalo pola Westerosa iako je imao dosta manje prava nego Cersei sada.

 

Ali suština je da Jaime i dalje zavodi reda po kraljevstvu i naravno da se niko neće usprotiviti Cersei dok ne bude 100% siguran da ona nema jaku vojsku pod svojom kontrolom.

Ti ljudi što su bili na krunisanju su verovatno neki slepci. Sve jake face Kings Landinga su bile u Sept of Baelor i u gradu je sad prisutna samo aristokratija 3-4 tiera. To što su oni bili na krunisanju ne daje Cersei nikakvu realnu podršku. Njoj sad (u s07) sve zavisi od toga šta će Jaime da odluči i uradi, ako pretpostavimo da će onih 8000 vojnika i dalje slušati njegove komande. 

 

Za teleportovanja smarate po običaju. U knjigama je isti princip...chapteri nisu poređani hronološki, timeline je često upitan, a HBO Westeros čak i ima taj luksuz da publika nema detaljne mape. I nema pojma koliko vremena treba da se dođe od Twins do KL ili od Mereeen do Dorne i nazad.

 

Nego, ode Mau na zapad a Đorah ostade na Essosu da traži lek :(

Link to comment

Ma glupo je da ona bude ta koja saopštava ime, prosto stilski ne leži od nje "zovite ga Aegon". Da ne pominjemo koliko je nepotrebno, jer ga je Ned ipak nazvao po Džonu Arinu.

 

Cersei nije Baratheon by any stretch of the imagination. Ona bi po ženskoj liniji eventualno mogla da bude naslednica u slučaju da je Tywin bio kralj, ali da preko braka uleti, to nikad nigde nije bilo. Dešavalo se da žena privremeno bude nosilac funkcije pokojnog muža dok je ne priženi neko nov, a u tom trenutku on postaje nosilac i njegovo potomstvo. Prosto ne može ona sama da vlada. Odnosno, ako je to nekako OK na Westerosu, onda je svo Dany-Jashar drndanje o obespravljenim vladarkama potpuna glupost jer su žene već potpuno ravnopravne u tom pogledu.

Link to comment

Šanse nema. Još joj se nije desilo suđenje i nemamo pojma kako planira da se izvuče, osim ako je stvarno trial by combat po 68 put. Ali i ako preživi, glavu dajem da neće reći "Ej, sad sam malo ja kraljica, jel' važi? Važi!"

 

Nadam se, jer ono je stvarno bio WTF momenat. Jedino mogu da ga opravdam time da je ona odlepitis koji je resio da konacno uzme stvar u svoje ruke i prosto se samoproglasi za vladara, a ostali nek se jebu, te da su nam Trgovci ovo sada prikazali da bi nas spremili za sledecu sezonu u kojoj ce doci neko i priupitati je za junacko zdravlje, da otkud ti seko tu na tom prestolu, da se nisi malo previse zaigrala. U protivnom, ostace WTF.

Link to comment

Ti ljudi što su bili na krunisanju su verovatno neki slepci. Sve jake face Kings Landinga su bile u Sept of Baelor i u gradu je sad prisutna samo aristokratija 3-4 tiera. To što su oni bili na krunisanju ne daje Cersei nikakvu realnu podršku. Njoj sad (u s07) sve zavisi od toga šta će Jaime da odluči i uradi, ako pretpostavimo da će onih 8000 vojnika i dalje slušati njegove komande. 

 

"... and I base this on absolutely nothing." Slobodno gradi kakav hoćeš head canon po kom su "sve jake face" došle na suđenje i izginule, dok je sad svud po kontinentu samo neka sitna boranija, ali čak i da to jeste tako, svi preostali bi bili dužni da se pojave na krunisanju i zakunu se na vernost, to je praksa kod svakog novog vladara. S obzirom da se po tebi nije pojavio predstavnik nijedne bitne porodice, to bi značilo da sad Jaime sa tih 8,000 vojnika mora da zaređa po kontinentu i osvaja izdajnički zamak po izdajnički zamak dok svi ne prihvate da u stvari žive u matrijarhatu.

 

Dakle, kako god da okreneš, ludilo je da se ponižena osramoćena Cersei autokrunisala, i to neposredno pošto je ni manje ni više uništila crkvu staru više hiljada godina u koju 100% populacije veruje.

Link to comment

Imam jos par pitanja. 

 

Gde je i zasto Bendzan odveo Brena? I zasto je bas morao biti Bendzen? Kakva je (ce biti) njegova uloga tu?

 

Gde su tu Vajt Vokeri i zombiji? Pricamo o tajmlajnu cesto, a mene jos od pocetka serije (pa i knjiga, one prve dve koje sam procitao) muci to sto oni sve vreme dolaze, a nikako da dodju. Non-stop se pojavljuju (ok, severno od zida samo) u ogromnim brojevima i kad se pojave prave zesci picvajz, da pomislis evo sad ce konacno sve zivo da razjebu i da predju taj zid (ili ga prosto zaobidju sa obe strane, sprocu vode), a onda trt, nestanu i nema ih po dve sezone. Jel oni cekaju da zid sam padne/da ga neko srusi/da ga oni sami nekako sruse, ili nesto cetvrto? Zasto ga prosto ne zaobidju? Ili cekaju da se zima spusti preko celog Westerosa, jer im toplija klima ne odgovara? Da li ih zid, i samo njegovo postojanje, nekako magijski drzi severno? Zasto ih nema svuda severno od zida, nego Bren, Bendzen i ona mala mogu nesmetano da se setkaju od drveta do drveta?

Edited by Sludge Factory
Link to comment

ja se slažem sa omiljenim po pitanju cersei i ostalo. vini, kažeš njemu ti slobodno gradi teoriju based on nothing a i tvoja teorija je based on nothing. zamišljaš da će da se pojave neki ljudi koje nikad do sad nismo videli u seriji i da se suprotstave

 

elem, čovek je jebeni genije

 

Link to comment

Uini, problem je što si ti situaciju shvatio tako da je Cercei sela i razmislila šta i kako dalje, pa je donela odluku i sad planira da dobije podršku svih velikih i malih porodica Westerosa. A očigledno je da je žena u full berserk mode. Zabole nju i za predstavnike velikih porodica i za sve.

Kings Landing je sad kao Poljska posle pada vladinog aviona i tu se zatekla luda Cercei koja kontroliše Kings  Guard i uspela je da obezbedi podršku Lannisterskog garnizona koji je do tad bio pod Kevanovom kontrolom i to je to. Bez ikakvog plana je prosto odlučila da se kruniše. Ja sam imao utisak da se tamo sve izdešavalo u 2-3 dana. Eksplozija, Tomen se ubija, sutradan ga Cersei spaljuje i baca pepeo u krater od eksplozije i tog dana uveče se kruniše. U gradu je ostala sitna boranija koje ne sme a da ne dođe na krunisanje i ne sme ni da postavi pitanje otkud eksplozija i ko je odgovoran.

Tehnički bi neko ko ima iole jaču vojsku lako osvojio KL i skratio Cersein mandat, ali niko ne sme to da uradi jer svako pri pravljenju strategije mora da kalkuliše i sa Jaimeom i njegovom vojskom.

Link to comment

Ma glupo je da ona bude ta koja saopštava ime, prosto stilski ne leži od nje "zovite ga Aegon". Da ne pominjemo koliko je nepotrebno, jer ga je Ned ipak nazvao po Džonu Arinu.

 

Cersei nije Baratheon by any stretch of the imagination. Ona bi po ženskoj liniji eventualno mogla da bude naslednica u slučaju da je Tywin bio kralj, ali da preko braka uleti, to nikad nigde nije bilo. Dešavalo se da žena privremeno bude nosilac funkcije pokojnog muža dok je ne priženi neko nov, a u tom trenutku on postaje nosilac i njegovo potomstvo. Prosto ne može ona sama da vlada. Odnosno, ako je to nekako OK na Westerosu, onda je svo Dany-Jashar drndanje o obespravljenim vladarkama potpuna glupost jer su žene već potpuno ravnopravne u tom pogledu.

 

To za bebino ime možda jeste nepotrebno (mada vidiš da hard core fanovi poput arheologa ne misle tako :D), ali nije ni imbecilno, jebiga.

Vučica i Rhaegar su se sigurno ludoTM voleli čim su pobegli u šumu da se vole i ostavili iza sebe kraljevski brak i veridbu za Roberta. Skroz je logično da ona ima input od Rhaegara kako da nazove sina i da će ga poslušati.

Ona je na samrti, u delirijumu, dolazi joj rođeni brat i ona mu govori za bebu i traži od njega da je čuva.

Imbecilno je što mu je pritom rekla ime bebe? Daj bre :D

 

Cersei je jedina osoba u svih 7 kraljevstava koja nosi prezime vladajuće dinastije. To sam hteo da kažem. A u takvoj situaciji bi se njeno pravo na titulu moralo bar razmotriti.

A to da žena postane vladar jeste neobično i bio bi presedan posle dugo vremena, ali ne nešto totalno nepojmljivo što bi izbezumilo i aristokratiju i plebs.

Link to comment

@Omiljeni, verovatno si u pravu, histeričnoj majci (koju boli dupe za smrt poslednjeg deteta) je prosto dunulo da se proglasi kraljicom, makar na jedan dan, makar pred nekim nebitnim dvorskim damama i random KL likovima koje je pokupila sa ulice. Tužno je kad tako sagledaš. Ali kladim se da će već sledeće sezone ceo Westeros biti sasvim OK sa njenim suludim izborom i niko se neće ni sećati rušenja u Savamaloj™.

 

ja se slažem sa omiljenim po pitanju cersei i ostalo. vini, kažeš njemu ti slobodno gradi teoriju based on nothing a i tvoja teorija je based on nothing. zamišljaš da će da se pojave neki ljudi koje nikad do sad nismo videli u seriji i da se suprotstave

 

Moja "teorija" se zasniva samo na svemu što smo do sada imali prilike da vidimo u seriji i knjigama po pitanju nasleđivanja. Do ove epizode, naravno, gde odjednom više ništa nema veze ni sa čim. Lepo kaže Preston: 

 

"Meanwhile in Dorne, we find that the lord's younger brother's bastard ex-girlfriend is in power, because that's how succession under feudalism works." :lol::Hail:

 

Dobro je i ono posle kad Lord Cerwyn kaže: "No, fuck you Lyanna Mormont, no one called us up! You sit your ten-year-old ass down and stop talking trash about House Cerwyn!" :D

Link to comment

Imbecilno je što mu je pritom rekla ime bebe? Daj bre 

 

Imbecilno je što su odlučili nama da pokažu kako mu ona šapuće ime bebe na uvo. To apsolutno ničemu ne služi, jbt, od koga šta ima da krije, od dve random služavke koje očigledno znaju koga je rodila, kome, i kad? Žena na samrti šapuće nešto da bi gledaocima kao održala misteriju, to je prilično imbecilan trik u sceni koja je navodno major reveal tzv. "misterije". 

 

Takođe, ako je stigla da šapne "Nije me oteo Rhaegar nego smo se ludo voleli, hteli smo da ostavimo iza sebe kraljevski brak i veridbu za Roberta, pritom je on imao neki proročanski trip da samo ja mogu da mu rodim dete koje će spasiti svet jednog dana, i inače zove se Aegon, čisto da znaš"... onda svaka joj čast. Da jede govna Yoda sa svojim "There is another Skywalker."

Link to comment

uini, kakav ti onaj momenat kad debeli bane ko tatari sa ulice noseci mac, i iako se ispostavi da nema bas nikakve potvrde o tom sto prica, biva pozvan u biblioteku, zena noseci svog unuka nepozvana krene za njima, onda ih portir zaustavi i kaze bez zena i dece, ona napravi iznenadjenu i uvredjenu  facu, a debeli se okrene ko posran i krene da se izvinjava mimikom i gestikulacijom?

Link to comment

Ma glupo je da ona bude ta koja saopštava ime, prosto stilski ne leži od nje "zovite ga Aegon". Da ne pominjemo koliko je nepotrebno, jer ga je Ned ipak nazvao po Džonu Arinu.

 

a zapravo je ona sapnyla da je (maester) aemon otac   :Jova:

 

zaboravih da napisem - arja u ulozi sretka kalinica mi se nikako nije svidela.

 

 

Dakle, kako god da okreneš, ludilo je da se ponižena osramoćena Cersei autokrunisala, i to neposredno pošto je ni manje ni više uništila crkvu staru više hiljada godina u koju 100% populacije veruje.

 

 

to sto se autokrunisala ne znaci da ima defacto/dejure vlast - mozda ce to i biti nastavak plota, i kraj sersei u sledecem serijalu 

 

Edited by Zverilla
Link to comment

Pa ja stvarno ne znam. Ona je kraljeva ćerka, a on kraljev unuk po sinu. Ali ko će ovo drugo da posvedoči? Bren na osnovu vorgovanja samo.

 

Zato je najbolje po zasluzi da se dodeli tron. Bubi će voditi odbranu od WW's, a pošto su oni jedina pretnja svim kraljevstvima, mislim da je to najbolje rešenje.

 

Plus će da se zaljube medjusobno. :blush:

 

Lord Howland Reed

 

to je onaj što je mučki sa leđa zario nož u vrat Arthur Dayne-u i tako spasio poraženog Neda Starka

 

inače, to je Meera-in otac i nije pomenuto da li je živ ili mrtav

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...