Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

U seriji Jara Grejdžoj :) Izbacili su Gvozdenog Kapetana zbog Girl Power :)

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

U seriji Jara Grejdžoj :) Izbacili su Gvozdenog Kapetana zbog Girl Power :)

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Осим што је он храбар, а она у серији није.

Link to comment

Gde nije hrabra, pa hrabro je oplovila oko celog jebenog kontinenta da bi spasla brata. Onda je bila toliko opčinjena Remzijevim pecs da je pobegla pred psima, a posle iz stida i srama zbog tog spektakularnog fejla postala lezbejka da joj se ne bi nikad ponovilo. 

 

Eto, gotov backstory. 

Link to comment

Gde nije hrabra, pa hrabro je oplovila oko celog jebenog kontinenta da bi spasla brata. Onda je bila toliko opčinjena Remzijevim pecs da je pobegla pred psima, a posle iz stida i srama zbog tog spektakularnog fejla postala lezbejka da joj se ne bi nikad ponovilo. 

 

Eto, gotov backstory. 

:s_c:

Link to comment

inace, zapade mi za oko obrazac neocekivane konjice koja se pojavljuje i resava stvar (verovatno nisam prvi, al ne citam bas svaki post ovde :) )

 

- bitka kod king's landinga se zavrsava tako sto stanisa zaskoci konjica sa ledja, koju on nije primetio (imalo smisla, bio u ofanzivi, nije njegov teren)

- bitka ispod zida se zavrsava tako sto divljake zaskoci stanisova konjica sa ledja, koju oni nisu primetili (ima manje smisla, jer stanis je na njihovom terenu a oni morjau da se paze da ih ne stignu belohodaci)

- bitka kopilana se zavrsava tako sto remzija zaskoci maloprsticeva konjica s ledja koju on nije primetio (sto nema nikako smisla, jer oni su morali da zauzmu moat calin a bogme i da marsijraju ihaaj kroz njegovu teritoriju)

 

vec vidim bitku protiv belohodaca koja se zavrsava tako sto oni pritegnu sve sto je vesteros skrpio, ne pomaze cak ni sam the killer s svojim novoosvojenim valerijanskim macem, a onda...  :yawn2:

Link to comment

Ponajmanje ima smisla u poslednjoj epizodi to da Maloprsticeva vojska bukvalno ulazi u Remzijev vidokrug bez ikakve najave. Ladno su mogli da odvoje jedan vod™ da ga pojuri i ubije pre nego sto se ovaj uopste dokopa zidina Vinterfela. Ne znam kakva je bila praksa u srednjovekovnim fantazi bitkama, ali deluje mi da bi siri prostor bojnog polja, posebno oko vladara/kampa, morao da bude mnogo bolje osmotren.

Link to comment

Naravno da je prišunjavanje sedam hiljada oklopljenih konjanika notorna budalaština, ali takve stvari se mogu (i moraju) progutati kad ona dvojica pišu scenario, od početka sezone se videlo da LF uleće kad je najvažnije. 

 

Dakle neka, nema veze što je ta vojska prešla stotine kilometara bez da ijedan od lokalnih lordova (navodno lojalnih Boltonima, pošto su Bubija i Sansu svi odjebali) dojavi u centralu da je u toku jebena invazija, mogu to da razumem. Ali zašto FFS o tome moraju da ćute likovi koji znaju šta se dešava, konkretno Sansa? Čak i ako je scenaristima bio neophodan tačno ovakav razvoj događaja, mogli su da ga održe uz vrlo jednostavan Jon-Sansa dijalog:

- Ej, imam neku vezu u Vejlu, možda dođu da nas izvuku.

- Pa jel' dolaze? Moramo da požurimo zbog Rikona.

- Ne znam, ništa mi nisu javili.

- Jebiga, onda idemo sami pa šta nam Old Gods daju.

 

I gotovo! Nikakve komplikacije, nikakva budalasta pasivna agresija tipa "zašto nemaš više ljudi, luzeru?" i "ako ne pobedimo, ubiću se".

Link to comment

Imajuci u vidu Sansino ponasanje u poslednjih nekoliko epizoda, jabreko da je ona, ocigledno pomalo pukla, negde u potaji zelela da vidi Rikona i mozda cak i Dzona medju pokojnima.

Link to comment

Čuo sam i taj argument ali makar i tako bilo, valjda joj je prioritet da vidi Remzija među pokojnima?

 

Bacanjem Bubija i kompanije u bunar ona abnormalno mnogo rizikuje zarad tamo nekog zakulisnog dinastičkog taktiziranja. Na primer da je LF kasnio 20 minuta, muž bi je već odveo u Winterfell na prevaspitavanje, a knights of the Vale bi mogli da mu pljunu pod prozor.

Link to comment

:D

ne verujem, ali ne verujem koliko duboko ste otisli u analizi dela likova jedne obicne sapunice sa gumenim macovima.

 

nema nista od toga, radi se samo o jednoj od mnogobrojnih rupa u scenariju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...