Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Nije mu neki izgovor. Ja sam isto hteo da batalim pošto u suštini ne volim da sipam hejt a znao sam da ću morati, ali osećam se odgovornim za vašu ispravnu interpretaciju odgledanog.

 

A iskreno, i HYPE me je odgovorio:

u je!!! ne seri!!!

jel potvrdjeno?

Link to comment

čoveče, u pitanju je televizijska serija sa već snimljenih 60 epizoda, koja mlati ozbiljne pare i koja je nastala na literarnom predlošku za koji se, biću blag, može reći da mu kreacija dubokih likova i nije baš najjača strana. šta si očekivao?

 

kakvi crni nepogrešivi idoli, ovde se pre svega radi o kontekstu. 

 

Pipavo je to sa pozivanjem na broj snimljenih epizoda i namlacenih para. Lako se dodje do Reduction ab Cecum argumenta.

Link to comment

a sersei?

stagaznam, po mom misljenju je jaca od svih muskih likova.

a dzejmi kog si naveo kao primer, daleko najslabiji, od lika koji baca djecu kroz prozor, retroaktivno postaje sveti sava koji je ubio kralja da bi spasao narod od vatre.

 

a to da su slabo napisani nema potrebe ponavljati. 

 

Meni je to sa Dzejmijem skroz ok uradjeno. Kada je Sersei upletena on ne razmislja racionalno i radi sta god treba u tom trenutku. U svemu ostalom prati neki svoj Sv Sava kompas.

Link to comment

Citao sam na brzinu pa sam mislio da si rekao da je slabo napisan lik.

 

Nego mene nesto kopka od kraja prosle epizode jos.

 

Kako se od zmajeva koji pale brodove doslo do toga da nakon bitke Deni ima novu zaplenjenu flotu?

Edited by *edited by mod
Link to comment

Citao sam na brzinu pa sam mislio da si rekao da je slabo napisan lik.

 

Nego mene nesto kopka od kraja prosle epizode jos.

 

Kako se od zmajeva koji pale brodove doslo do toga da nakon bitke Deni ima novu zaplenjenu flotu?

Spaljen pa potopljen je jedan kao primer koliki je životni vek nekoga na brodu na koji se namerači gigantski zmaj sa dva manja brata.

 

ostatak priče koja nije prikazana, a da se logički predpostaviti je sledeća:

 

Ostale posade videvši sudbinu kolega su momentalno obustavile katapultiranje grada.

Deni na Drogonu nakon pokazne vežbe je bilo dovoljno da samo obleti oko cele flote dajući im na znanje da je bekstvo nemoguće i uzaludno.

Sledeći potez Deneris je ultimatum: predaj se i prikloni mi se, život vam je pošteđen ali od sada ste u mojoj vlasti.

Ovi videvši ni da im ni ekspresno iskrcavanje ne vredi, jer ih čekaju Dotraki na kopnu pristaju na predaju, tako da Deneris stiče brodove sa sve posadom kojoj ništa ne preostaje nego lojalnost novoj gazdarici.

Link to comment

u je!!! ne seri!!!

jel potvrdjeno?

Ma 9000%.

 

Ali posle su ga otkazali, tako da... sad je na ne znam koliko, 1,500 do 2,000 posto potvrđeno.

Link to comment

ima smisla.

Ima smisla koliko i da Jašar i Theon povuku sa sobom stotinak brodova čije su kapetane ostavili na ostrvskom biralištu.

Link to comment

 

Naravno da ima OK žemske, ima svega, široka je priča a ova dvojica su toliko nesposobni da čak i kad bi hteli od svakog ženskog lika da naprave patetičnu karikaturu, verovatno bi fejlovali i napravili par pristojnih.

 

Ygritte je ako se dobro sećam Martinov lik od A do Š, nisu se pačali mnogo pa nisu ni stigli da je sjebu (možda im je iznenadni manjak drveća na Islandu privremeno poremetio creative flow). Osha je supersveden, potpuno nerazrađen lik i tamo i ovamo, samo što su IIRC ovoj u seriji ipak stigli da ubudže neku sob story o dečku koji se pretvorio u zombija.

 

Ona vajldlinka što je ubiju deca je takođe badass, nju su na brzinu skicirali i ubili, nisu stigli da je upropaste.

 

BTW, nije tačno da se sve svodi na taj jedan dijalog, naveo sam ti nekoliko primera samo kod Dany i Sanse, po jedan za Aryu i Brienne, a za Gilly si se sama složila da je etalon za upravo ovu budalaštinu. Koliko bi likova htela da zaseru?

Ma za Arju i Brijen ti ne stoji tvrdnja.
Link to comment

Odlično :D

 

Ali realno kanije ne mnoraju da budu krute, dok je čelike verovatno čak elastičan imajući u vidu koliko lupaju njim o druge primerke bez da ga polome.

Link to comment

šta ako večna zima i wigthsi zavladaju u vesterosu a arja povede odabrane west of westeros? :fantom:

Edited by theanswer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...