Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne znam tačno, negde kad je serija postala toliko sranje da više nije mogao da podnese neprekidnu lavinu Istine koje ga je ovde zasipala. Četvrta-peta sezona.

 

A Bata Razza? 

Link to comment

Nije mu neki izgovor. Ja sam isto hteo da batalim pošto u suštini ne volim da sipam hejt a znao sam da ću morati, ali osećam se odgovornim za vašu ispravnu interpretaciju odgledanog.

 

A iskreno, i HYPE me je odgovorio:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Nije mi jasno zasto pricate kako je scena sa Reekom odvratna jer se eto neko poistovetio sa Sansom. Sansa ima sve negativne osobine razmazene princeze, a malo sta pozitivnog. Ko bi se iole normalan poistovetio sa njom? Meni je onaj osmeh bio znak da Sansa postaje Reek. Nema ona sta da se okrece od Johna ka LF. Sad kad su odbranili Kosovo, John se vraca na sever, LF na jug i Sansa polako prisvaja pse i koristi ih da muci lokalno stanovnistvo, tj ono sto je ostalo od njega. Sama rece, krece prvo da juri Boltonove, ako ima ko ziv.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Ma poistovetili su se svi koji su gledali epizodu jer je vrlo crno belo prestavljena. Ramsey nema apsolutno nikakav redeeming quality, sve gledamo iz snežne perspektive, i na kraju trijumfuje uz žrtvu Wun-Wuna. Ne možeš da se ne poistovetiš sa pobedničkom stranom u takvim uslovima. 

 

A onda stoka upadne i sa osmehom ti uvali sadizam na samom kraju.

Link to comment

@mau: what weenie said. Ako si srednjevekovna zena, onda ne znam odakle vuces ideje koje su verovatno premoderne i feministima iz 1950ih. Kako uopste dodjes do girl power/macho-lezbo baljezganja koje smo videli u prosloj epizodi. Piratkinja bukvalno trazi da se kraljica sazali na nju, popali na nju i osloni na njenu snagu, sve odjednom. Razgovor je u fazonu: "Yo sistah, kontamo se, ja bih da budem mama na Gvozdeno ostrvlje isto ko ti na Vesteros". Usput jos doda da bi i pojela neki tepih ako se ukaze prilika, wink-wink. To nije razgovor, to je smece, fantazam 16godisnjaka o zenama.

...jbt, upravo sam se setio ko bi na forumu mogao da napise scenario onog razgovora :D

Link to comment

hoće li maloprstić izdati sersi ili sansu valjda saznajemo u finalu ^_^

od 2:30

Pazi kad se uopste ne secam ovoga. Kao da sam propustio epizodu.

Link to comment

Ovo je za zaključavanje™ Bisera! :lolol:

 

Molim lepo, kao što sam rekao gornjem kolegi, 

 

you-dont-know-me-bitch-please.jpg

 

Misliš da sam sitna duša koja uživa u prikenjavanju oko svakog nebitnog detalja i konstantnoj negativnosti, ali ja u stvari osećam realnu potrebu da ispravljam vaše zablude i uklanjam vam iluzije kao amaterski bodhisattva. Poremećaj je fiziološke prirode, raste mi pritisak kad pomislim na to koliko sam neodgovoran kad vas zabludele zapostavim.

 

Evo uzmi ovu Mejdejku za primer. U ponedeljak je bila sva "uuuu Bubi mlatata mačem najbolja epizoda ikadaaa," like a chump! Već u sredu, posle moje intervencije, sedi u mraku i meditira na temu lažnog samopouzdanja i potrebe žene da oponaša maskuline karakteristike da bi sebe i druge ubedila da bljuje vatru i niko joj ništa ne može. Nema na čemu.

 

Najiskrenije ne volim da mrzim, ni u sebi ni na glas. Evo danas mi je zapalo da prevodim tekst jednog... bivšeg reality show takmičara a sada medijskog jebivetra... u kom lupeta do te mere, i stilski i suštinski, da bi se Cock Merchants postideli. Priča kako je sa 12 godina otkidao na Prodigy i Nirvanu i težio slobodi od mekikarskog društva gde je mesečna plata bila jedan Avramov dinar i bombe su padale, a onda dođu Prodigy u Pionir i on najzad shvati da može da bude šta god poželi (i par godina kasnije se prijavi u VB, pretpostavljam.) Od ritma je "eksplodirao u katarzičnoj eklektici", I shit you not!

 

A ja umesto da ili udahnem duboko i odradim ili kažem da prosto ne mogu iz zdravstvenih razloga, sedim satima i kopam svaki detalj koji me je iznervirao, kopipejstujem najgore i šaljem ih nazad sa zajedljivim prim. prev. Ne znam koliko bih vremena tako protraćio da se nisam setio da je vreme da uzmem lekove i za pritisak i za srce i za sve ostalo, napravio pauzu i malo se smirio. Posle me bilo sramota što sam toliko ispizdeo. Naknadno uvek kažem sebi da bi stvarno trebalo da imam ovaj stav (ali ne vredi):

 

original.jpg

Link to comment

Što se mene tiče, bubi i dalje mlatara mačem najbolje na svetu. I ono što radi sa štitom. Ufff! I što je dooobar čovek!

I sva tri zmaja kako lete! Evo sad bih opet gledala.

 

A sad da ti kažem, baš je dobro što Khaleesi ima zmajeve, što je time nadomestila fizički hendikep u odnosu na muške mišiće i status u društvu. Sad zmajevi krče livadu za nju, a ona implementira feminine touch.

 

PDj, na kraju se i tvoja i Vinijeva kritika svela na taj slepački dijalog. Svima je bilo neprijatno koliko je usiljeno naguran u taj deo priče. Ali vaša opšta tvrdnja ne stoji. Ako baš hoćete, imate i velike carice medju divljankama. Kissed by the fire i Osha su ultrasamostalni likovi i to zahvaljajući tome što nisu morale da internalizuju sve što srednjevekovna vesteroška civilazija podrazumeva, taj mačo svet. A i Mira Rid je fajterka! Plus, kudravice, ni muški likovi ti nisu neki spektakl prema tvojim kriterijumima. Osim Bubija, of course.

Link to comment

...like a chump!

 

Naravno da ima OK žemske, ima svega, široka je priča a ova dvojica su toliko nesposobni da čak i kad bi hteli od svakog ženskog lika da naprave patetičnu karikaturu, verovatno bi fejlovali i napravili par pristojnih.

 

Ygritte je ako se dobro sećam Martinov lik od A do Š, nisu se pačali mnogo pa nisu ni stigli da je sjebu (možda im je iznenadni manjak drveća na Islandu privremeno poremetio creative flow). Osha je supersveden, potpuno nerazrađen lik i tamo i ovamo, samo što su IIRC ovoj u seriji ipak stigli da ubudže neku sob story o dečku koji se pretvorio u zombija.

 

Ona vajldlinka što je ubiju deca je takođe badass, nju su na brzinu skicirali i ubili, nisu stigli da je upropaste.

 

BTW, nije tačno da se sve svodi na taj jedan dijalog, naveo sam ti nekoliko primera samo kod Dany i Sanse, po jedan za Aryu i Brienne, a za Gilly si se sama složila da je etalon za upravo ovu budalaštinu. Koliko bi likova htela da zaseru?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...