Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

ali i muski likovi su u gotu podjednako slabi i nedosledni.

Pa dobro, nije bas da nema jakih likova (osim ako ne mislis "slabi" u smislu "slabo napisani"). Svi Starkovi su snazni ljudi u svakom smislu te reci. Taj snazan karakter im uglavnom i dolazi glave jer bistriji od njih znaju da ih cini predvidivim. I za Littlefingera se moze reci da je jak, ali na sasvim drugi nacin. Dzejmi, Bron... Ono sto ih razlikuje od zena je da igraju svoje igre, prateci svoj moralni koordinatni sistem i rade ono sto hoce na nacin na koji hoce. Zene se, s druge strane, ili zakace za nekog jakog i parazitiraju ili besno udaraju nozicama o pod zahtevajuci stvari koje niko nema razloga da im da.

Link to comment

a sersei?

stagaznam, po mom misljenju je jaca od svih muskih likova.

a dzejmi kog si naveo kao primer, daleko najslabiji, od lika koji baca djecu kroz prozor, retroaktivno postaje sveti sava koji je ubio kralja da bi spasao narod od vatre.

 

a to da su slabo napisani nema potrebe ponavljati. 

Link to comment

Sa Sersei je daleko bolja situacija jer je pokazano bas to da nema nikakvu pravu moc. Pozvali su joj blef i jebali joj majku.

BTW, primeti odakle joj dolazi snaga - tata, muz, sin. Kad je izgubila to, dobila je truli kupus u facu.

Link to comment

Sa Sersei je daleko bolja situacija jer je pokazano bas to da nema nikakvu pravu moc. Pozvali su joj blef i jebali joj majku.

BTW, primeti odakle joj dolazi snaga - tata, muz, sin. Kad je izgubila to, dobila je truli kupus u facu.

to je splet okolnosti. ona ostaje dosledna svojoj ideji i svom ludilu.

 

 

najbolje je kada smo na kratko vreme imali hype :(

ja nisam jbg.  

a i realno, odro bi ga planna.

Link to comment

O Vinijevom postu moram malo da porazmislim. 

 

Prokleto Djubre, pa i Little Finger je morao da se oženi jednom ženom da bi dobio vojsku Vejla. Tirion da nije Lanister bi popušio kurac u životu. 

 

E sad, da malo stavimo stvari u perspektivu. U pitanju je mrtvi srednji vek u kome se moć izvodi iz snage, najčešće iz jačine vojske s kojom raspolažeš. Zbog toga su žene tu u startu u hendikepu. I zbog svega toga, primeri žena koji su kao stvarno jaki zapravo mimikuju muške karaktere, jer su muški kvaliteti ono što ti treba kad si sam samcijat u takvom svetu. Evo imaš primer Jare/Aše koja je stekla street credo kod ljudi koje vodi, zato što je spretan skiper, kida kada haraju po selima i pljačkaju, itd. Imaš Arju, imaš Brienne. Sve primeri onih koji plivaju zahvaljujući svojim veštinama i sopstvenim rukama i nogama.

 

Srsi je kraljica, ćerka do skoro najbitnijeg čoveka na planeti. Ona je maestralno napisan lik. Na stranu njen majčinski strah iz kog vuče beskrupuloznost, ono što je meni bilo prilično kul kod nje je koliko je nesrećna zbog činjenice da je njoj predodređeno bilo da bude prosto udata za nekog važnog, jer ona kao žena nije mogla da bude glava Casterly Rocka, niti Kingsguard ili tako nešto značajno i prestižno za šta su ti potrebni univerzalni kvaliteti i veštine, umesto ovako da si lepa i dobra u seksu. 

 

Deni. Nerviraju me te scene kada poziva ljude na osvajanje gvozdenog trona. Ali ona ima moralnu poruku. Oslobadjanje ljudi, izjednačavanje u svakom smislu, isto ono što je Bubi uradio sa divljacima. Mislim, ja nju volim upravo zato što ima mesijanski kompleks. :D Ona zna šta je najbolje za druge. Mogla je ona da se dokotrlja ranije sa brodovima do Westerosa, ali je ostala u Zalivu robova da bi se bavila njihovim oslobađanjem. Problem je eventualno u tome što su njena snaga zapravo zmajevi i što je nasleđeno, ali se i ona najela govana i prolila krv i znoj. Pisala sam već o tome. 

 

Ako ćemo pravo, po tebi, jedini koji imaju pun legitimitet su Khalovi kod Dothrakija, pošto je tamo ni po babu ni po stričevima, nego sve na mišiće ko god da ti je babo. :D Sad stavi ruku na srce i daj mi reci koja žena može da ispliva u Dothraki univerzumu. 

Link to comment

Baba je izjavila da joj je ruža odavno old and shriveled i tako se izvukla iz ženskog hendikepa -_-

 

@Mau: U pravu si da je srednji vek i da su žene u hendikepu, ali upravo zato ne treba insistirati na tme da se svaki drugi ženski lik kurobeca kad god joj nešto ne pođe kako bi htela i glumi ludilo, jer to onda prestaje da bude srednji i postaje dvadeset prvi vek. Treba naći način da se predstavi realistična i smislena borba za bolji položaj na individualnom nivou (Cersei ti je dobar primer), a ne ovo besmisleno dramljenje i insistiranje na apsurdno anahronoj ravnopravnosti polova. Ne treba gurati na silu dijaloge na temu "zašto žena ne bi mogla da vlada" u usta lipstick lezbejkama, kao ni onu idiotariju "valar dohaeris, yes, all men must serve but we're not men grrrrrl powerrrrr!"

 

Inače cenim što pokušavaš da moje mudre reči čitaš sa razumevanjem. Svet bi bio daleko bolje mesto da vas je više takvih :nobles:

Link to comment

Baba je izjavila da joj je ruža odavno old and shriveled i tako se izvukla iz ženskog hendikepa -_-

 

@Mau: U pravu si da je srednji vek i da su žene u hendikepu, ali upravo zato ne treba insistirati na tme da se svaki drugi ženski lik kurobeca kad god joj nešto ne pođe kako bi htela i glumi ludilo, jer to onda prestaje da bude srednji i postaje dvadeset prvi vek. Treba naći način da se predstavi realistična i smislena borba za bolji položaj na individualnom nivou (Cersei ti je dobar primer), a ne ovo besmisleno dramljenje i insistiranje na apsurdno anahronoj ravnopravnosti polova. Ne treba gurati na silu dijaloge na temu "zašto žena ne bi mogla da vlada" u usta lipstick lezbejkama, kao ni onu idiotariju "valar dohaeris, yes, all men must serve but we're not men grrrrrl powerrrrr!"

 

Inače cenim što pokušavaš da moje mudre reči čitaš sa razumevanjem. Svet bi bio daleko bolje mesto da vas je više takvih :nobles:

 

Pa ja tebe poštujem. :D

 

Što se tiče ovog iznad, pusti ti šta one pričaju. Bitno je šta rade, a Deni je postigla to da je jedan od uslova da nema više haranja i silovanja na tom potezu. Meni dosta! 

 

 

Nego, jedan mali hejt koji mi je slomio dušu. Ono kada su Deni i Tirion i dalje pod piramidom, pa kad se desi ono razbijanje zida i prašina, a njih dvoje se savili okrenuti leđima, pa se onda u isto vreme okreću ka kameri. Pa kakav je ono kadar?! Ko da je nešto iz Moćnih rendžera za siromašne.

Link to comment

Počinješ da vinišeš, realno nema smisla više da pričamo. Zbogom zauvek.

 

Edit: Moram ipak da dodam, kitu je Deni postigla po pitanju sprečavanja haranja i silovanja. To se još u prvoj knjizi videlo, čim je Drogo koji joj je izlazio u susret po tom pitanju pao sa konja, ostali su njoj u inat silovali i preklali sve robinje koje je "zaštitila".

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Zbogom će da bude kad otvorim Super GoT topik za nas vilenjake (Milana, Helu, Pečorina, omiljenog, zokiasova i mene), a vama namćorima ostavimo ovaj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...