Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Kod banke je nametnut kontekst. Mi ovde pričamo o sistematskom ponašanju kod nekoga, ne od slučaja do slučaja.

 

Meni se sada prispavalo pa će okolnosti da me nateraju da ti popustim u ovoj raspravi, a ne želim jer mislim da nisi u pravu. Sutra kad se probudim, kad mi se razjarca entitlement feature u mojoj duši, onda ćemo da nastavimo!

Link to comment

Kod banke je nametnut kontekst. Mi ovde pričamo o sistematskom ponašanju kod nekoga, ne od slučaja do slučaja.

 

Meni se sada prispavalo pa će okolnosti da me nateraju da ti popustim u ovoj raspravi, a ne želim jer mislim da nisi u pravu. Sutra kad se probudim, kad mi se razjarca entitlement feature u mojoj duši, onda ćemo da nastavimo!

 

Ne znam šta je to sistematsko ponašanje ali objasnićeš sutra, nadam se. I kod Faceless Men je kontekst nametnut ništa manje nego kod banke. Ipak, nije poenta u tome da li su FM adekvatno predstavljeni, čak ni da li ima smisla Arijino ponašanje kod njih - poenta je da kad god Merchants hoće da pokažu kako je neki ženski lik "jak", oni je nateraju da kmeči i kurobeca se kao da joj ceo svet duguje nešto, ma koliko internog smisla to imalo (Dany, Sansa) ili nemalo (Gilly).

 

Osim ovog što Djubre gore ističe - da je to dokaz krajnje nesposobnosti pisaca - mene to nervira jer nas podseća da je u stvarnom svetu takvo ponašanje nekad društveno prihvatljivo, da osoba koja odiše lažnim samopouzdanjem često uspeva da obmane drugu stranu. Ako na prepad drekneš RW ekvivalent onog "wheargh argh my dragons", okolina po defaultu odreaguje kao da je dužna da vodi računa o tvojim jebenim zmajevima umesto tebe. Umisle ljudi da iza tog tvog glumatanja stvarno stoji neka snaga, da si nekako entitled na tretman na koji obični smrtnici nisu.

 

Naravno, to je na duge staze potpuno neodrživo. Pre ili kasnije postane očigledno ako u stvari nemaš nikakve stvarne mehanizme prinude kojima bi isterala svoju volju. Pre ili kasnije, ljudi se sete da je Cersei u pravu kad kaže "power is power," provale da si nebitna divljanka Gili, i odjebu te. Ali često može da se daleko gura do te tačke, što je užasno iritantno gledati. Zato škrgućem zubima kad vidim idiote u medijima koji normalizuju takva sranja, kad pod etiketom Jake Žene prodaju šupljeg idiota koji laže sebe i druge da mu nešto pripada.

Link to comment

Не, јако је богат.

 

U seriji je Dzejmi nesto blefirao kako su Tartovi silno bogati kako bi je sacuvao zivu medju Boltonima. Ali su oboje znali da je to laz. Spominjao neka jezera i zlatne pjasce.

 

A kada smo kod Arje, ona mucena dok dodje kuci ima da joj pomru svi sa spiska. Ima da joj bude kresendo price to sto ce da na samrtnoj postelji rokne Ilin Pejna.

Link to comment

U seriji je Dzejmi nesto blefirao kako su Tartovi silno bogati kako bi je sacuvao zivu medju Boltonima. Ali su oboje znali da je to laz. Spominjao neka jezera i zlatne pjasce.

 

A kada smo kod Arje, ona mucena dok dodje kuci ima da joj pomru svi sa spiska. Ima da joj bude kresendo price to sto ce da na samrtnoj postelji rokne Ilin Pejna.

Arja je kući već u sledećoj epizodi... it is known :)

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

U seriji je Dzejmi nesto blefirao kako su Tartovi silno bogati kako bi je sacuvao zivu medju Boltonima. Ali su oboje znali da je to laz. Spominjao neka jezera i zlatne pjasce.

 

Tako je i u knjizi, samo je tamo pričao o safirima. Tarth važi za "Ostrvo safira" ali zbog karakteristične boje vode, dakle ne zvuči kao da su nešto bogati, sitna su kuća i nebitna, Npr. nismo čuli da su ikakve ljude poslali Renliju kad je trebalo, a ako jesu, svakako im Brienne nije zapovedala.

Link to comment

Nemaju rudnike safira, ali su zato glavni izvor mermera za gradnju po Westerosu, čak je i Eyrie građen od tog mermera + ostrvo važi za vrlo lepo i plodno. Dakle, ne mogu biti baš puki siromasi.

Link to comment

Nisu siromasi, naravno, ali su relativno nebitni vazali jer ih niko živi nikad ne pominje. (Osim valjda Stanisa kad pizdi i nabraja sve porodice koje su podržale Renlija umesto njega.)

Link to comment

ako sam dobro razumeo, čoveku koji je napisao ovo:

 

220px-City_of_Thieves_%28David_Benioff_n

 

se prigovara da ne moze zamisliti neki drugi oblik zivog bica osim onog koji je sretao u svom siromasnom zivotu?

 

jbt. mislim da nista pretencioznije od te tvrdnje u zivotu nisam procitao.

Link to comment

ako sam dobro razumeo, čoveku koji je napisao ovo:

 

220px-City_of_Thieves_%28David_Benioff_n

 

se prigovara da ne moze zamisliti neki drugi oblik zivog bica osim onog koji je sretao u svom siromasnom zivotu?

 

jbt. mislim da nista pretencioznije od te tvrdnje u zivotu nisam procitao.

7 miliona Srba, 7 miliona selektora i 7 miliona scenografa i režisera. Sve bre znamo najbolje, zar si zaboravio.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ne znam ja nista o Beniofu, ali svako ko gleda GOT mora primetiti odredjeni, veoma plitak, tip zena koji se ponavlja u krug. Sad, da li uopste on to i pise, da li je plitak kao osoba, da li ga boli kurac da se cima na ovome... to ne znam. Neko ko tako opisuje zene ili misli da je to odlican karakter pa ga vrti, ili ne zna nista drugo iz zivota. Ja sam pretpostavio da je ovo drugo, ali potpuno mi je zamislivo da se radi o odlicnim piscima koji za ovu priliku jednostavno uzimaju ideje neke fokus grupe ili koriste neki slican idiotski pristup koji teoretski maksimizuje prihode.

 

@arheolog: ako krenemo od pretpostavke da je pretenziozno i bezobrazno pricati o umetnicima, sportistima i ostalim ljudima koji kreiraju nesto za nasu zabavu, onda ne vidim zasto uopste pricati o bilo cemu. Jedino da npr. 20 najprodavanijih pisaca da medjusobno pricaju o svojim delima, posto ostali, jel, nisu kvalifikovani. Naravno da jebeno imam misljenje o nasoj fudbalskoj selekciji iako nisam trenirao ni jedan klub i naravno da imam misljenje o svakom umetnickom i zabavnom delu na koje sam naleteo. Uvek me zanimalo sta ljudi koji veruju da su nesto rekli sa "svako je selektor" misle da treba da se popravi u toj situaciji. Taj selektor je tu zbog mene, taj pisac je tu zbog mene i ne pada mi na pamet da pravim nepogresive idole od njih.

Link to comment

čoveče, u pitanju je televizijska serija sa već snimljenih 60 epizoda, koja mlati ozbiljne pare i koja je nastala na literarnom predlošku za koji se, biću blag, može reći da mu kreacija dubokih likova i nije baš najjača strana. šta si očekivao?

 

kakvi crni nepogrešivi idoli, ovde se pre svega radi o kontekstu. 

Link to comment

čoveče, u pitanju je televizijska serija sa već snimljenih 60 epizoda, koja mlati ozbiljne pare i koja je nastala na literarnom predlošku za koji se, biću blag, može reći da mu kreacija dubokih likova i nije baš najjača strana. šta si očekivao?

 

kakvi crni nepogrešivi idoli, ovde se pre svega radi o kontekstu. 

 

a ovo što rade ova dvojica je kreiranje dubokih likova? pa ako je to mana predložka, onda ne znam kako bih nazvao ovo smeće koje je uprostilo svaki jebeni lik. od littlefingera recimo su napravili nekog ko se potpuno iracionalno ponaša i koji ne izlazi iz bordela, a kad izađe bolje da ne izađe jer je mogao da pogine 20x u prvoj sezoni bez ikakvog razloga.

 

ja pojma nemam šta je beniof pisao i kako, znam samo da je ovo što je sada napisao totalno smeće, da li zato što želi da uprosti za široke mase ili jednostavno ne zna nemam pojma. možeš i ti npr da kažeš da nedović nema pojma a ja svaki put ti izbacim njegovu tekmu protiv španije i kažem, aha, jel pričamo o istom liku? :D ako me razumeš

Edited by theanswer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...