Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne, bili su kao na nekoj terasi u planinama pored grada. Ima tu i neka građevina (na koju je sleteo zmaj) pa vas je možda to zbunilo, ali lako je uočiti da su van grada.

Iza njih se vidi ceo grad i zaliv i vide se brodovi koji ispaljuju one vatrene kugle.

 

p.s.

 

Untitled.png

Edited by omiljeni
Link to comment

Suštinsko pitanje, realno. Da li su bili na periferiji opštine Gornji Meereen ili su možda istupili van jurisdikcije gradskih vlasti.

 

Koji im je bio plan za slučaj da se ponovi scenario iz prošlosezonske arene, tj. da pravo niotkuda izleti zmaj i sve ih flambira? Da nije trebalo da im pomognu ovi klovnovi sa mačevima na gornjoj slici?

Link to comment

Suštinsko pitanje, realno. Da li su bili na periferiji opštine Gornji Meereen ili su možda istupili van jurisdikcije gradskih vlasti.

 

Koji im je bio plan za slučaj da se ponovi scenario iz prošlosezonske arene, tj. da pravo niotkuda izleti zmaj i sve ih flambira? Da nije trebalo da im pomognu ovi klovnovi sa mačevima na gornjoj slici?

Zato su tvoja naglabanja upadljivo suštinska :D Recimo da su pretpostavili da su kao pregovarači zaštićeni? I još su pretpostavili da Deni hoće da se preda. E sad, što ih je kraljica mama izradila... joke is on them.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Naravno da jesu. Zato i kažem, uhvatio čovek da brani Cock Merchants od najnebitnije moguće primedbe (koju ne znam ni ko je izneo), dokazuje da slejveri nisu otišli u grad na noge kod Dany, nego negde spolja.

Link to comment

ali zasto bi oni, kad vec imaju prednost i napadaju i ocekuju da se druga strana preda, pravili pregovore bilo gde sem kod njih na gajbi?

ovako sa pet sabana u obezbedjenju, sta znam, mogli su ocekivati da ce biti pobiveni, cak i da nisu naisli zmajovi i preokrenuli iz keca u dvojku.

Link to comment

ali zasto bi oni, kad vec imaju prednost i napadaju i ocekuju da se druga strana preda, pravili pregovore bilo gde sem kod njih na gajbi?

ovako sa pet sabana u obezbedjenju, sta znam, mogli su ocekivati da ce biti pobiveni, cak i da nisu naisli zmajovi i preokrenuli iz keca u dvojku.

 

Zato sto je srednji vek i zato se postuju neki obicaji.

 

Kao sto su Remzi i Dzon izasli da pricaju pa da onda zakazali bitku za zoru, kao sto je Blekfis izasao da prica sa Dzejmijem a niko od Lanistera ili Freja nije pokusavao tada da ga smakne i da uleti u zamak. Pritom ocigledno je iz te scene da su Gospodari shvatili pregovore kao pregovore o predaji Merina, a ne o sopstvenoj predaji.

 

Dakle, ne, nisu mogli da ocekuju da ce biti pobiveni jer se to ne radi kada ides na "parley".

Link to comment

jebiga neki ubijaju decu po skolama danas pa opet niko ne kaze ,,glupi roditelji, zasto nisu poslali decu u skolu u kevlarskim prslucima"

Link to comment

cekaj, tri sabana su prvi prekrsili dogovor i uradili nesto nepojmljivo za srednji vek, i sad ocekuju lepe manire od suprotne strane?

jebiga, meni to nekako alogicno :(

Link to comment

cekaj, tri sabana su prvi prekrsili dogovor i uradili nesto nepojmljivo za srednji vek, i sad ocekuju lepe manire od suprotne strane?

jebiga, meni to nekako alogicno :(

+1

Link to comment

cekaj, tri sabana su prvi prekrsili dogovor i uradili nesto nepojmljivo za srednji vek, i sad ocekuju lepe manire od suprotne strane?

jebiga, meni to nekako alogicno :(

 

Nisu uradili nista atipicno, jedno je politicko spletkarenje a drugo su pravila na bojnom polju kada do bitke dodje. Drugo opet previdjas cinjenicu da su oni umislili da su dosli da Deneris potpise kapitulaciju, a ne obratno.

Link to comment

Hazarde, učitavaš viteštvo iz Westerosa nekim bliskoistočnim bitangama. A i kod plemenitih zapadnjaka all bets are off od kako je Red Wedding ukinuo i najbazičnija pravila ponašanja.

 

 

Nisu uopšte bitni pregovori, bitno je kako su ovi mogli da ne ukalkulišu zmajeve kad su podigli bunu protiv targarijenskih dahija? Kako su tako potpuno zatečeni? Šta su mislili, čemu služe jebeni zmajevi, kontrolisani ili nekontrolisani, srednje ili XXL veličine?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...