Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

To jes glupo s ugledom. Remzi mora da napadne prvi da bi cuvao ugled, ali moze lagano ko picka da odbije duel sa bubijem i to mu ne krnji ugled nimalo.

 

Naprotiv, što bi se fajto kad bi ga Bubi satro? Ne može da ostavi narod na cedilu i tako to, odgovaran vladar.

Link to comment

A sto bi napadao prvi  sutradan?

 

Ne znam rođo, nisam živeo u Vesterosu niti učestvovao u bitkama, a još manje vodio neke. :D

 

Ma ne sporim da epizoda tj priča ima prostora da se postavi po koje pitanje tu i tamo, ali ne treba preterivati. Meni je ova, mogu slobodno da kažem - konačno, bila pure pleasure. Verovatno i delom zato što se ne zamajavam glupostima. U jednoj sceni tri zmaja pale celu flotu, a ja treba da lupam glavu odakle Maloprstić "odjednom", da li ima teleport, što Sansa nije rekla, mislim u jednu ruku legitimina pitanja, u drugu - kada bi npr pitali scenariste, kontam da bi mogli da napišu 10 varijacija isto tako legitiminih odgovora. Malo mi je taj trend stavljanja znaka pitanja pred sve i svašta u fantazijskoj priči za koju svi btw znamo da će biti satrana i upakovana za tv kako i koliko je moguće - previše. Mislim, sezona je realno bljuc, i ovakve epizode kao što je deveta treba svi da voršipujemo, a ne da tražimo dlake u jajetu. :)

Link to comment

tumblr_o90hmvlqaq1uc2bw3o1_400.gif

 

- glumac koji je tumačio remzija će imati zagarantovane uloge psihopata, serijskih ubica i tsl do kraja karijere, sumnjam da će glumiti u nekoj komediji ili romansi ^_^

Link to comment

Jel nije logicno da je Littlefinger dosao u kamp, pretpostavljeno s kontra strane od bitke, tamo naleteo na Sansaru i pitao je: "Ima li ovde neko sibanje", ona mu rekla: "E, evo sacekaj, samo da obucem jelek, odvescu te ja"? Mi ih vidimo tek kad se ukljuce tamo gde je bitno  da se ukljuce i to je to.

Link to comment

dobro, aj budi malo realistican.

kako mislis da bi CLEGANEBOWL izgledao?

kakve bi sanse ofucani pas, koji je u prajmu popio po picci od zene (iste one koju je jedinom preostalom rukom isponizavao godinu dana muceni obogaljeni lik koji jebe sestru) protivu fizicki i mentalno apgrejdovanog najmocnijeg ratnika u istoriji sedam kraljevstava?

leJp9kF.jpg

 

Mozda nije zelela da im daje laznu nadu, jer nije bila sigurna da ce ovaj doci sa trupama. Zamislite da im je rekla, oni se obraduju, ponadaju, cak racunaju na to, a onda Bejlis ne dodje.

 

Pričaju već nedeljama veći nerdovi od mene na tu temu "Šta misli ta Sansa", a kao argument njoj u prilog se nudi upravo to što ti pričaš - ali mršavo je užasno.

 

Ne radi se o nekim tamo porodičnim zađevicama nego o planiranju ratovanja, o čemu Sansa nema pojma. Tu nema "nisam htela da se uzalud ponadate". Apsolutno je neophodno da ljudi unapred znaju na koga sve mogu da se oslone, makar i samo potencijalno. To se sve uračuna i na osnovu toga se prilagođava strategija. Ako je njena ideja da bi baš bilo zgodno da LF uleti u poslednji čas, to je vrhunac idiotizma iz njene perspektive - milion i jedna stvar je mogla da krene naopako i da Jon & co. izginu ili se predaju pre nego što ovi iz Vejla uopšte stignu, zato što nisu imali pojma da ovi dolaze.

 

Nema smisla izmišljati in-character objašnjenja za bedne scenarističke odluke. Nije Sansa kriva što je glupa, nego Cock Merchants koji joj pišu tekst.

Link to comment

leJp9kF.jpg

 

 

Pričaju već nedeljama veći nerdovi od mene na tu temu "Šta misli ta Sansa", a kao argument njoj u prilog se nudi upravo to što ti pričaš - ali mršavo je užasno.

 

Ne radi se o nekim tamo porodičnim zađevicama nego o planiranju ratovanja, o čemu Sansa nema pojma. Tu nema "nisam htela da se uzalud ponadate". Apsolutno je neophodno da ljudi unapred znaju na koga sve mogu da se oslone, makar i samo potencijalno. To se sve uračuna i na osnovu toga se prilagođava strategija. Ako je njena ideja da bi baš bilo zgodno da LF uleti u poslednji čas, to je vrhunac idiotizma iz njene perspektive - milion i jedna stvar je mogla da krene naopako i da Jon & co. izginu ili se predaju pre nego što ovi iz Vejla uopšte stignu, zato što nisu imali pojma da ovi dolaze.

 

Nema smisla izmišljati in-character objašnjenja za bedne scenarističke odluke. Nije Sansa kriva što je glupa, nego Cock Merchants koji joj pišu tekst.

 

i najmlađi brat joj možda ne bi poginuo? možda nisu neke šanse, ali veće nego ovako.

Link to comment

Ala serete jebote, alal vam ćufta. Vini vam je svima uterao stra' u kosti.

+1

vini i toni kući navijaju plaču i ritaju se nogicama a onda dođu ovde da tafgajišu

 

inače epizoda suvo zlato 15/10 :fantom:

 

Link to comment

@ Weenie: Ma sve to stoji, samo pokusavam da smislim (makar polu)racionalna objasnjenja. 

 

@ Mil@n: ja cu prvi da se slozim s tobom i u principu ne volim da mi scenaristi i reditelji bas sve nacrtaju, radije bih da sam dopisem nesto, ali prica mora da ima neki smislen tok. Svi ovi nedostaci ili nitpicks koje navodimo i sa kojima se, ustvari, zezamo sve vreme ne umanjuju mirisljavost ove epizode u odnosu na deponiju koja je okruzuje. 

 

Ono sto je moj najjaci utisak iz ove epizode (pa i cele serije uostalom) jeste to sto ce Martin, na kraju, ispasti zesci tenkre sto te svoje knjige nije vec jednom zavrsio.  

Link to comment

+1

vini i toni kući navijaju plaču i ritaju se nogicama a onda dođu ovde da tafgajišu

 

Misliš, ne ritamo se i ne plačemo ovde dovoljno? :unsure:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...