Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Svidela mi se scena bitke, sirovo i konfuzno, blatnjavo i teskobno. Jedini wtf momenat mi je ono brdo leševa i tatktika polukruzne falange na osnovu "konfiguracije terena".

Link to comment

Ne postoji nijedan valjan razlog zasto je Sansa krila to da LF dolazi, i sto nije otvoreno rekla Dzonu i ostalima. 

+1

izbegla bi desetkovanje njoj lojalnih snaga a vojska joj je potrebna za kasnije da potčini i u taoce odvede naslednike kuća karstark, umber i glover ovako mora da se osloni na maloprstića i njegovu dobru volju u istrazi poturica

Link to comment

scena je trebalo da pokaže da džon više nije što je nekad bio nego da više nije čovek pošto se digao iz mrtvih pa tek kad je skontao da je sansa tu onda se iskulirao i shvatio da je ona ta koja treba da ga ubije

 

Ironican sam posto se kroz celu epizodu namerno nabijao rage kod njega, a onda se onako lako zaustavio posle malo šaketanja™. Delovalo mi kao ono superherojsko - sta god da ti urade moras biti pravedan! A zapravo je bilo potrebno da bi ga Sansa finishovala onako u sledecoj sceni.

Link to comment

Ovako je trebalo da izgleda Boj na Kosovu a ne ono kad se Miloš Žutić vozi na mečki 200D. Ona scena kad je Bubi™ pao s konja i gleda s kim da počne da se šiba i prvo onog pješaka odnosi konj a potom onog konjanika koji ga napada odnosi drugi konj koji nailazi bočno je vrh vrhova. Mada ja nisam ljubitelj ove "Spasavanje redova Rajana" kamere ona scena kad krene da se davi Bubi™ je jebeno editovana, krenulo je i mene da hvata gušenje i da dobijam epi napad. Zanatski gledano epizoda ima par vrhunskih momenata (koji su kompenzovani na drugim stranama).

 

E jedino što Zmajomajka izgleda retardirano kad vozi zmaja, onako kad se naguzi, baš su nekako elegantnije mogli to da izvedu, ne da prave kakva sedla ili nešto slično ali ovo izgleda kao da beba puzi. 

Link to comment

E jedino što Zmajomajka izgleda retardirano kad vozi zmaja, onako kad se naguzi, baš su nekako elegantnije mogli to da izvedu, ne da prave kakva sedla ili nešto slično ali ovo izgleda kao da beba puzi. 

 

A što ne bi pravili sedla, pa svi su Targaryeni razumni ljudi jahali lepo u sedlima, i još vezivali pojaseve do te mere da je bilo zajebano kad se zmaj skrši ko će da stigne da se razveže i iskoči sa padobranom. Valjda je sve bolje nego da sediš direktno na onim rogatim šiljatim krljuštima.

 

Nisam još stigao da pogledam, sve me neizdrž hvata od vaših opisa :yawn2: Jebo seriju bez CLEGANEBOWLa.

Link to comment

dobro, aj budi malo realistican.

kako mislis da bi CLEGANEBOWL izgledao?

kakve bi sanse ofucani pas, koji je u prajmu popio po picci od zene (iste one koju je jedinom preostalom rukom isponizavao godinu dana muceni obogaljeni lik koji jebe sestru) protivu fizicki i mentalno apgrejdovanog najmocnijeg ratnika u istoriji sedam kraljevstava?

Link to comment

Ala serete jebote, alal vam ćufta. Vini vam je svima uterao stra' u kosti.

 

Svi se nešto stide da priznaju da je epizoda totalna pizdarija i jedna od najboljih do sada (uopšte), toliko dobrih delova i sekvenci, izrežirana perfektno. Meni omiljena scena - skidanje banera Boltona i zastava Starka koja se ponovo širi na zimovrelu, pa krupan kadar na vučiju glavu :heart: Nagutah se knedli samo tako, red je nešto pozitivno da se desi za ukletu najneomiljeniju Martinovu porodicu koja naravski plaća to još jednim članom manje. 

Biće prva koju ću odgledati opet, em je bila sjajna em ko zna kada ćemo nešto slično videti. Nisam očekivao ovaj kvalitet, srozali su mi sve kriterijume do sada :(

Link to comment

jbt, da vam covek malo ocekivane krvi i odma vam se navlaze gacice  :s_c:

 

- sansa i maloprstic je wtf momenat (gde je ona nestala, u okolini boltonovog zamka, da se vidi sa maloprsticem koji ne moze da komunicira sa  njom, tako da zapravo i ne zna da on stize)

- iznenadno pojavljivanje maloprstog je jos veci wtf. ne samo sto je zauzeo/prosao kroz kalin, nego se seta sa svojih (barem) 3-4 hiljade konjanika kroz ceo sever bez da to remzi sazna

- polukruzna falanga koja svako malo staje, umesto da zdrobi onu saku divljackog jada u roku od 5min (pride, staje i krece po komandi, koje se inace cuju dok se mlati 8k ljudi na onako malom prostoru)

- falanga koja ne skonta da na nju jurisa onih 3-4 hiljade konjanika i ne pokusa da se okrene, nego ih ovi uvate s ledja

- daneris koja jase bez oklopa na zmaju, a niko ne pokusa da smakne nju i zmaja gomilom strela (glavni nacin borbe brodova u tom tehnoloskom dobu)

- nema vise remzija :( ni diva :( :(

 

+ sto je sansa sjebala remzija. i kako ga je sjebala. jon je stao tek kad je razmenio pogled s njom, sto je takodje ok

+ hoplitska falanga moze da bude 3-4 coveka duboka i da drzi front (maratonska bitka, upravo protiv ne-hoplita, kakvis u divljaci)

+ pregovori deni-jara. malko zbrzani, ali ok

+ tirion ponovo pocinje da lici na sebe

Edited by Zverilla
Link to comment

Ne postoji nijedan valjan razlog zasto je Sansa krila to da LF dolazi, i sto nije otvoreno rekla Dzonu i ostalima. 

 

 

+1

izbegla bi desetkovanje njoj lojalnih snaga a vojska joj je potrebna za kasnije da potčini i u taoce odvede naslednike kuća karstark, umber i glover ovako mora da se osloni na maloprstića i njegovu dobru volju u istrazi poturica

 

Mozda nije zelela da im daje laznu nadu, jer nije bila sigurna da ce ovaj doci sa trupama. Zamislite da im je rekla, oni se obraduju, ponadaju, cak racunaju na to, a onda Bejlis ne dodje. S druge strane, taktika koju su dogovorili na sastanku bila je da se ceka, da puste Remzija da im udje duboko™, pa da ga onda opkoljavaju/zatvaraju bokove (slicno se desilo njima sutradan, kada je Jon, usled uzavrelih emocija, naprasno promenio plan i krenuo u juris prvi). Tako da je bilo vremena da ovaj stigne ako je stvarno mislio da dolazi. (Kad je prebacila Jonu sto je nista ne pita, mislio sam da ce mozda tu pomenuti da je zvala Bejlisa.) 

 

Ono sto je ovde problem jeste vreme i ono sto u seriji nikako nije jasno (sto smo pominjali milion puta), koliko vremena njemu treba da stigne, koliko je tacno daleko, koliko je vremena proslo od kad je ona njemu poslala e-mail sa molbom za pomoc, itd. On ocigledno sve zna i mogao je biti u pripravnosti, negde relativno blizu (sto je po meni glupo pretpostaviti, al aj sad, Merchanti su to). 

 

BTW, sastanak na kom Jon i ekipa dogovaraju strategiju je bio onako... tanusan. Lepo je neko od njih postavio pitanje "a sto bi Remzi uopste kretao prvi", a onda neko daje objasnjenje da eto takav je on, mora zbog ugleda, itsl. sto je nategnuto u najmanju ruku. 

 

Ali svasta cu im oprostiti zbog onakvog fajta. 

 

 

Sad mi pade na pamet jedna sitnica...kamo Duh u svemu onome?  :unsure:

 

I meni je on pao na pamet, pogotovu sto je Remzi pominjao svoje izgladnele pse, mislio sam mozda ce ih pustiti kad ovi udju u Vinterfel, pa ce onda Duh tu da uskoci da ih pocepa, al jok.

Link to comment

Mozda nije zelela da im daje laznu nadu, jer nije bila sigurna da ce ovaj doci sa trupama. Zamislite da im je rekla, oni se obraduju, ponadaju, cak racunaju na to, a onda Bejlis ne dodje. S druge strane, taktika koju su dogovorili na sastanku bila je da se ceka, da puste Remzija da im udje duboko™, pa da ga onda opkoljavaju/zatvaraju bokove (slicno se desilo njima sutradan, kada je Jon, usled uzavrelih emocija, naprasno promenio plan i krenuo u juris prvi). Tako da je bilo vremena da ovaj stigne ako je stvarno mislio da dolazi. (Kad je prebacila Jonu sto je nista ne pita, mislio sam da ce mozda tu pomenuti da je zvala Bejlisa.) 

 

Ono sto je ovde problem jeste vreme i ono sto u seriji nikako nije jasno (sto smo pominjali milion puta), koliko vremena njemu treba da stigne, koliko je tacno daleko, koliko je vremena proslo od kad je ona njemu poslala e-mail sa molbom za pomoc, itd. On ocigledno sve zna i mogao je biti u pripravnosti, negde relativno blizu (sto je po meni glupo pretpostaviti, al aj sad, Merchanti su to). 

 

BTW, sastanak na kom Jon i ekipa dogovaraju strategiju je bio onako... tanusan. Lepo je neko od njih postavio pitanje "a sto bi Remzi uopste kretao prvi", a onda neko daje objasnjenje da eto takav je on, mora zbog ugleda, itsl. sto je nategnuto u najmanju ruku. 

 

Ali svasta cu im oprostiti zbog onakvog fajta. 

 

 

 

I meni je on pao na pamet, pogotovu sto je Remzi pominjao svoje izgladnele pse, mislio sam mozda ce ih pustiti kad ovi udju u Vinterfel, pa ce onda Duh tu da uskoci da ih pocepa, al jok.

 

+1

 

Đe je ta jebena "is coming" zima???

Link to comment

To jes glupo s ugledom. Remzi mora da napadne prvi da bi cuvao ugled, ali moze lagano ko picka da odbije duel sa bubijem i to mu ne krnji ugled nimalo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...