Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Jebesga, gresili bi dusu kad ne bismo priznali da je ono bila jedna opasna masovka. Sto se tice zamerki na vojne strategije, kapiram da ni jedan ni drugi Snow nemaju mnogo pojma o ratovanju, Remzi mozda zna malo vise Jona, ali daleko je od Napoleona. Plus je arogantan i pun sebe, tako da s te strane ne bih ja mnogo zamerao na odsustvu generalskih vestina, sustina je ono sto kazu na pocetku, da ce silni ljudi dzabe da izginu, jer se eto nekom malom napaljenku digo. 

 

Ono gde jeste problem, koji su zamesili Trgovci losim pisanjem, je napraviti tenziju, preneti je na gledaoca i uvuci ga u celu pricu, iako i vrapci na grani znaju da Maloprstic ima moc teleportacije i da treba da se pojavi svakog casa.  E tu je reditelj uradio sjajan posao. Uspeo sam da zaboravim na Sinisu Malog i da se pustim da me fajt vozi i to je bilo dovoljno. Kad se ovaj pojavio bilo je "a da, eve gi i ovaj". Tu je kraj, tad samo zelis da vidis kako Jon savatava Remzija i to je to.

 

I dalje mi je genijalno da glava nekog tamo recimo vuka, a moze biti i svinjska glava, dokazuje da imaju zarobljenog Rikona Starka. Mirin manje vise ok sto se tice efekata, mislim, ovo zvuci kao zesce cepidlacenje, naravno da to izgleda dobor, ali kao sto rekoh ranije, uvek sam spreman da oprostim losije efekte ako je ono bitno uradjeno kako treba. A ovde, jbg nije. 

 

No svakako u gomili djubreta, ova epizoda je bela rada. 

Link to comment

Bubi pobedio. Ovaj mu silovao sestru, ubio brata pred ocima, druga dzina dokosurio, ali on nije krvolok i ne dozvoljava da ga bes odvede na tamnu stranu. 

Link to comment

opasan je strateg sansa, sačekala je da njeni lojalisti + bratovljevi divljani izgube 2/3 ljudstva pa da pusti maloprstićevu konjicu na boltonove falange

- ako je želela da oslabi jonov uticaj na severu to je postigla ali je istovremeno oslabila i svoju poziciju jer je sada u potpunoj milosti sweet robin-a da je zaštiti od lanister - fray- tyrel koalicije ako oni odluče da povrate sever i time suverenitet i teritorijalni integritet ^_^ westeroškog kraljevstva

Link to comment

Kad zmaj bljune vatru, kad neukaljen jednim zamahom dve muve i kad kere nekog pocepaju, ne može da bude loša epizoda.

 

 

Nego, jel' neko primetio kako Jara ždraka Deneris - isto ko Tormund Brienu. :naughty:

Link to comment

Jebesga, gresili bi dusu kad ne bismo priznali da je ono bila jedna opasna masovka. Sto se tice zamerki na vojne strategije, kapiram da ni jedan ni drugi Snow nemaju mnogo pojma o ratovanju, Remzi mozda zna malo vise Jona, ali daleko je od Napoleona. Plus je arogantan i pun sebe, tako da s te strane ne bih ja mnogo zamerao na odsustvu generalskih vestina, sustina je ono sto kazu na pocetku, da ce silni ljudi dzabe da izginu, jer se eto nekom malom napaljenku digo. 

 

Ono gde jeste problem, koji su zamesili Trgovci losim pisanjem, je napraviti tenziju, preneti je na gledaoca i uvuci ga u celu pricu, iako i vrapci na grani znaju da Maloprstic ima moc teleportacije i da treba da se pojavi svakog casa.  E tu je reditelj uradio sjajan posao. Uspeo sam da zaboravim na Sinisu Malog i da se pustim da me fajt vozi i to je bilo dovoljno. Kad se ovaj pojavio bilo je "a da, eve gi i ovaj". Tu je kraj, tad samo zelis da vidis kako Jon savatava Remzija i to je to.

 

I dalje mi je genijalno da glava nekog tamo recimo vuka, a moze biti i svinjska glava, dokazuje da imaju zarobljenog Rikona Starka. Mirin manje vise ok sto se tice efekata, mislim, ovo zvuci kao zesce cepidlacenje, naravno da to izgleda dobor, ali kao sto rekoh ranije, uvek sam spreman da oprostim losije efekte ako je ono bitno uradjeno kako treba. A ovde, jbg nije. 

 

No svakako u gomili djubreta, ova epizoda je bela rada. 

ne zezaj.

bilo je jasno da ce u stilu gandalfa pojavi kad ovi nasi krenu da gube dah.

 

odlicno rezirano borenje, jako lepi momenti u kojima se stosta dogadja van fokusa, podseca me na 300

 

ostatak epizode budalastina. i dalje se svi ponasaju kao idioti.

 

sramim se priznati, ali jara ima prilicno dobro dupe za jednu lezbejku.

Link to comment

ne zezaj.

bilo je jasno da ce u stilu gandalfa pojavi kad ovi nasi krenu da gube dah.

 

Zanimljivo, mene je pre podsetio na Teodena. Slojevita serija, izgleda.

Link to comment

opasan je strateg sansa, sačekala je da njeni lojalisti + bratovljevi divljani izgube 2/3 ljudstva pa da pusti maloprstićevu konjicu na boltonove falange

- ako je želela da oslabi jonov uticaj na severu to je postigla ali je istovremeno oslabila i svoju poziciju jer je sada u potpunoj milosti sweet robin-a da je zaštiti od lanister - fray- tyrel koalicije ako oni odluče da povrate sever i time suverenitet i teritorijalni integritet ^_^ westeroškog kraljevstva

 

Sumnjam da je cekala, bice pre da je konjica dosla cim pre je mogla, a da je ona zato i prikenjavala Bubiju sto malo ne odugovlaci i ceka.

 

A sto se tice Lanister-Tajrel koalicije cenim da ih trenutno Sever zanima taman koliko i sve ono iza zida. I to nije neka tajna.

 

EDIT: Vaistinu odlicna epizoda. Gas do daske akcija. Koliko vidim u promou Snou i Davos su otkrili sta je bilo sa Stanisovom kcerkom.

Edited by *edited by mod
Link to comment

ne zezaj.

bilo je jasno da ce u stilu gandalfa pojavi kad ovi nasi krenu da gube dah.

 

 

Ma naravno da je jasno, znali smo da ce to da se desi jos kad je ovaj otisao i zauzdao Lisinog malog. Ali i pored toga su uspeli da naprave bitku napetom i zanimljivom, dovoljno da na trenutak zaboravim da ce ovaj da se pojavi i spasi nase. 

Link to comment

Ponovo odgledah, taman da se sve slegne. Desetka ko kuća, Sapočniku sve nagrade odmah avansno da se drugi ne brukaju a takođe i Ramin Djawadi-ju za muziku... pa stvarno ne znam da li može bolje od ovoga što su njih dvojica odradili :) Juriš vitezova Vejla, iako sam znao da će da se desi, mi je neverovatno dobro legao... pre svega jer Vejl po prvi put vidimo u bici za ovih 6 sezona. Kako se samo konjica pokakila pešadiji u ton film... lete opanci na sve strane. Majstorčina Sapočnik, kako je ih je samo uveo u bitku sa sokolom Arina u prvom planu i nakon toga sa izrazom lica viteza koji nosi baner... naklon do poda.

Edited by arheolog1981
Link to comment

Bubi pobedio. Ovaj mu silovao sestru, ubio brata pred ocima, druga dzina dokosurio, ali on nije krvolok i ne dozvoljava da ga bes odvede na tamnu stranu. 

 

obrnuto

 

po onome što d i d kažu barem

 

scena je trebalo da pokaže da džon više nije što je nekad bio nego da više nije čovek pošto se digao iz mrtvih pa tek kad je skontao da je sansa tu onda se iskulirao i shvatio da je ona ta koja treba da ga ubije

 

a postoji valjan razlog zašto sansa nije rekla za lf, isti onaj koji postoji da brien nije videla čitavu armiju vejla u moat kejlinu. a taj razlog je što ima određen procenat gledalaca koji nisu skontali šta će da se desi. i taj procenat očigledno nije mali čim d i d i u šestoj sezoni to rade

Link to comment

Ne postoji nijedan valjan razlog zasto je Sansa krila to da LF dolazi, i sto nije otvoreno rekla Dzonu i ostalima. 

sem toga sto je glupava kravetina 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...