Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

Briena mu je mogla reći šta se dešava na Severu, ali šta bi se kod Edmura promenilo da je saznao da Sansa i Jon vode 2000 divljaka i 62 Mormonta u borbu protiv celog Severa? Verovatno bi pomislio da ga ova zajebava.

Vale nije pomogao dok su dobijali rat. Zašto bi se nadao da će pomoći sada kad su već poraženi?

 

Opet, zaboravljate da su se pored Tully-ja, u Riverlandsu digli i Blackwood-i i Mallisteri, da BwB kontinuirano napada Frejevske trupe i linije snabdevanja, itd. Ako matori Frey ima 90+ godina, a zamak može izdržati 2 godine opsade, neko malo srčaniji bi se malo kockao i video da li Džejmi blefira sa eventualnim napadima. Ako da, onda bi imao cele 2 godine vremena da sačeka da umre Walder Frey, da nastane pičvajz u KL, da Malisteri, Blekvudi i BwB načnu Frej - Lanistere, možda bi se digla i još neka Tully lojalistička kuća na poziv Edmura Tully-ja, naročito kada umre Walder Frey, razvoj situacije na Severu, u Dorni, itd.

 

Ja lično sumnjam da bi Džejmi naredio opšti juriš, odnosno da bi takav juriš bio uspešan. Riverrun je jedan od najboljih odbrambenih zamkova u Westerosu, sa tri strane okružen vodom.  U tom napadu mogao pretrpeti užasne gubitke + bi neuspešni napad ohrabrio druge da se dignu na oslabljene opsadnike. Doduše, Džejmi je poznat kao reckless, možda bi i uradio tako nešto. Takođe, možda zvuči surovo, ali bi mene na tom mestu bolelo dupe za ženu i dete, tj. ne bi mi to bio presudan motiv - ima i drugih plemkinja, bilo bi i još dece. Uzgred, sumnjam da bi neko bio toliko glup da ubije zakonitog naslednika Edmura Tully-ja - niti bi Walder Frey dozvolio da mu ubiju unuka koji ima legitiman claim na Riverrun, a može biti odgojen kao Frey, niti mislim da bi Džejmi mogao ubiti dete od godinu dana, barem mi ne odaje takav utisak.

 

No, sve ovo avaj, kad je Edmur govno od čoveka.

Link to comment

Legitiman claim na Riverrun u knjigama imaju Džejmijeve debela tetka, njen muž Frey i njihova deca. Oni nagovaraju Džejmija da ubije i Edmura i bebu, jer se plaše njihovog istorijskog prava. U seriji nije sve tako detaljno i nema gomile tih sporednih likova, ali je situacija ista.

Freyi nisu odmah ubili Edmura, jer im je trebao kao leverage u opsadi, pa su svaki dan organizovali njegovo fake vešanje da bi se Blackfish predao. Da se Blackfish predao pre nego što došli Lannisteri, Freyi bi odmah ubili Edmura jer ne žele živog Tullya u blizini.

Oni su organizovali Red Wedding da bi istrebili Tullye i da ih kralj za to nagradi Riverrunom. I tu im ne treba nikakva beba Tully. Ta beba je za njih samo opasnost.

 

To da je borba mogla/trebala da se nastavi je upravo ono što je Blackfish radio, ali Edmur je izabrao plavu pilulu.

To je usud kuće Tully. Hrabri borac je crna ovca familije, a mekušac je glava kuće. A trebalo je biti drugačije. To je i poenta scene sahrane Edmurovog oca kad ovaj nije mogao da pogodi čamac vatrenom strelom, pa je morao Blackfish da gađa.

Link to comment

Ne bih se kladio na to za sina, pre ce biti da bi mali odrastao u okruzenju Blizanaca, pod Frejevskom rukom, na kraju on je zakoniti vladar Brzorecja i zbog imena Tuli u sebi, a s druge strane Frej je po majci i odrastanju. To matorom Valderu taje opciju da mirnodobski pripoiji Brzorecje, ukoliko ovako ne moze.

 

 

Nije Maloprstic objavio rat kralju time sto pomaze Sansi, Sersei ga i jeste poslala na sever da sjebe Boltone, ne bi se tu Lanisteri mesali uopste.

da sjebe boltone ok ali ne i da vrati starkove na vlast u zimovrelu a posebno ne sansu koju žele da skrate za glavu zbog ubistva kralja

- njemu je obećana pozicija vd upravnika severa a ako bi to pokušao da ostvari silom brzo bi ostao bez podrške, severnjaka a i vejla koji simpatišu starkove i zato su i krenuli u sukob sa drugom po snazi kućom severa

- maloprstić niti ima svoju vojsku niti ugledno ime da bilo ko osim eventualno lanistera stane iza njega a i oni ga planiraju kao privremeno rešenje za sever

- ako pomogne sansi postaje heroj na severu i u vejlu sa dobrom osnovom da bude vesteroški milan obrenovići da veštom diplomatijom izboksuje autonomiju za sao zimovrel - brzorečje - orlognezd ^_^

Link to comment

Izgleda da nam cockmerchants spremaju još jedan zaplet direktno iz bulje :) 

U trejleru se vidi šest gorećih krstova(a na njima odrani i spaljeni ljudi)... još u septembru je dobro obavešteni portal watchersonthewal tvrdio da su dva od tih šest poznati likovi ali nisu hteli da otkriju imena. E sad, pojavila se informacija da su to Ed i još 5 ljudi noćne straže. Dakle, Remzi je otišao do zida neprimećen(sa 20 dobrih ljudi, naravno) i pobio sve preostale pripadnike NS :isuse:   

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...