Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

ne da mi se ovo odgledati.

kanda je jos jedna glupa serija izgubila jednog izuzetnog gledaoca :(

 

ako provališ 1 omaž 1 filmu onda si 1 izuzetan gledalac

 

inače epizoda kao i sve ostale do sada 10/10 :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Apsolutno nikakva, ne pises sagu tako sto glavnog lika uvedes u pricu tek posle 6000 strana.

 

Apsolutno. Uz to, pominje se u tamo nekim snovima/vizijama ne sećam se čijim nekakav "mummer's dragon". To savršeno opisuje malog Aegona, dete tamnoplavih očiju kog su Varys, Ilyrio, i ostali zaverenici uzeli pod svoje pre deceniju-dve i trenirali ga da za zlu ne trebalo, ako se ispostavi da nema ništa od prave targ loze (Viserys+Daenerys). 

 

Čitao sam i solidnu teoriju da bi taj Aegon mogao da bude sin Ašare Dejn i Neda Starka. Dotična je imala Targaryenski ljubičaste oči, iako im nije nikakav rod. Mogla bi da bude ona misteriozna septa što ga vaspitava, ona koju Tyrion gleda kako se kupa u reci pa po celulitu zaključuje da je rađala decu. Generalno ne volim te teorije po kojima svaki nebitan lik mora da bude sin/ćerka/vanbračni šurak nekog drugog lika, ali ova zvuči prilično osnovano.

Link to comment

ako provališ 1 omaž 1 filmu onda si 1 izuzetan gledalac

 

inače epizoda kao i sve ostale do sada 10/10 :fantom:

 

Ne znam da li si na ovo mislio, ali na samom početku scene ide omaž Birdmanu - Ledi Krejn silazi sa scene, a kamera je prati u garderobu prati bez promene kadra . Barem mi se čini tako.

Link to comment

Ne mislim da je uncut izum iz Birdmana, već da me cela scena podseća na Birdmana, obzirom da je isto tako pozorište u pitanju.  

Link to comment

Prosto se ne zna šta je gluplje od čega u toj pričici. Ispade najmanji problem što se Arya oporavila od višestruke peforacije creva jednim stručnim previjanjem - kad je mogao Karlu iz TWD metak da raznese pola glave, a priučena medicinska sestra da ga spase ušivanjem rane, može i ovaj idiotizam. Ali sve što je usledilo, jbtbg. Waif upada i nekako vezuje Lady Crane u čvor da bi je smrt više bolela, because reasons. Arya se baca kroz prozor, ova za njom, najtraljavije snimljena jurnjava kroz grad ever. Arya trčkara dva na sat, ova je sledi ili u trku (jedno triput brže) ili šetkajući polako. Onda seckanje sveće, pošto je mrak njena specijalnost... valjda Waif nije prošla isti trening kao i ona, go figure. I za kraj, ide nazad kod Jaqena da mu odnese njeno lice, because reasons. On joj, retard, kaže "finally, the girl is no one" - kako, jebote? Zato što je uspela nekog da ubije u suludoj samoodbrani? To je isto što i poricanje sopstvenog identiteta, i slepa poslušnost? Na kojoj planeti? Samo joj namešta šlagvort, da mu prkosno kaže da se zove Arya i tata je zove zlato. I sad joj Faceless Men valjda opraštaju, neće nikog više poslati za njom. Spektakl.

 

Rivelands takođe ludilo. Brienne i Jaime retrospektiva na sto načina, Jaime krade odličnu lajnu iz knjige i pretvara je u budalaštinu ("Toliko volim Cersei da ću da lansiram tvoju bebu iz katapulta.") Onda Blackfish koji više DON'T LET HIM IIIIIIN :lol: i stražar koji mu odgovara "But milord, he's our lord, milord. You're not our lord, milord, milord Edmure is the lord of Riverrun, milord." :lol: A onda Brienne i Pod otplovljavaju uzvodno, Jaime im sitno klima glavom sa jedno 300 metara razdaljina, Brienne to uočava pa klima i ona njemu. Gde smo bili - nigde, šta smo radili - ništa.

 

Hound-BwB budalaštinu i novo vešanje mlitavim kanapom neću ni da komentarišem, previše je blizu CLEGANEBOWL travestiji o kojoj nisam sposoban da se verbalno izrazim.

 

normalan gledalac bi mogao da zaključi imajući u vidu to što je jaquen rekao i kako je odobravao dok je arja odgovarala da je to fejslesima i bio cilj nekako. može se mislim izvući taj zaključak. gledalac cockmerchantsa može izvući zaključak koji si ti izveo, da je ovaj samo dao šlagvort. problem je taj što si ti u pravu.

Link to comment

kad se prisetim cele price sa arjom i FM, znaci kroz celu seriju, nista nema racionalno objasnjenje. da je bar sve to bilo zabavno za gledanje ili bar neki makar glup al bar unekoliko emotional payoff... protraceno vreme. prestajem da gledam, gotovo bre.

 

Hiiija.

hija mami svojoj.

Link to comment

normalan gledalac bi mogao da zaključi imajući u vidu to što je jaquen rekao i kako je odobravao dok je arja odgovarala da je to fejslesima i bio cilj nekako. može se mislim izvući taj zaključak. gledalac cockmerchantsa može izvući zaključak koji si ti izveo, da je ovaj samo dao šlagvort. problem je taj što si ti u pravu.

 

Ne znam, taj normalan gledalac bi mogao da izvuče taj zaključak (da su FM hteli ovakav rasplet) samo na osnovu jakih head-canon maštarija. Ništa nam nije prikazano, ni u knjizi ni u seriji, što bi sugerisalo da FM malu treniraju za muško podnošenje uboda u stomak, urban survival, i ubijanje koleginice u samoodbrani u mraku. Ničim nam nisu ukazali da se tako nešto očekivalo od diplomiranog Fejslesa. Sa druge strane, temeljno su nam utucali u glavu da je ono što se očekuje negiranje identiteta i slepa poslušnost. 

 

A onda odjednom "Aha, odbijaš sva naređenja, ubijaš koga hoćeš, i opet govoriš u prvom licu jednine? To se traži, sad si naša!" Boli koliko su tanki kad god se mora napisati nešto potpuno nevezano za kurac, pičku, dupe, ili prdež.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...