Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Slažem se. Nisam čitao knjigu - a smatram knjigu uvek relevantijom. Ovo je bila moja impresija gledajući seriju. 

 

Inače, ova posledenja priča vezana za Sandor Cleagana me takođe vuče na neke zaključke...  :wub:

Edited by rezwalker
Link to comment

Arja je Dorna ove sezone. Smarački besmisleni arc.

Jedino mi drago da vidim ponovo komandira stanice policije opštine Fortitjud. :D

Link to comment

Preterujete. Svakako nije najbolja epizoda, ali nije ni najgora, čak ni ove sezone (od šeste epizode teško da može lošije, ovo to svakako nije). Elem :

 

 

 

 

- Sa Aryom počinje i završava epizoda.  Doteturava se ranjena do Ledi Krejn, koja joj pomaže, previje rane i slično. Ovde se postavljaju dva pitanja - što Ledi Krejn nije pobegla glavom bez obzira iz Braavosa kada su joj za petama plaćene ubice, već nastavlja sa pozorištem (hajde, može se eventualno braniti time da nije iz Braavosa i nije baš upoznata sa likom i delom Faceless Men, tj. da kada je jednom na listi, sa nje može sići samo mrtva) i što bi uopšte pomagala Aryi, koju nit poznaje, a nema ni bilo kakvog razloga da joj veruje. Elem, tu svoju pomoć ona plaća glavom jer dođe Waif da završi posao za koji su FM bili plaćeni (its very convenient što nije došla dok je Arya bila pod dejstvom milk of the poppy, već kad se probudila (tzv. plot protection)), što se pretvori u besomučnu jurnjavu ranjene Arye i Waif sa finalom koje je iz nekog razloga tragično za ovu drugu. Opet nema nikakve logike da Waif, koja je dominantna i u odnosu na zdravu Aryu, izgubi ovaj fight, čak i u mraku.

 

Sve se završava brutalno glupim krajem u Temple of the Many Faced God, sa unakaženim Waifinim licem sa iskopanim očima i idiotskom Jaquenovom konstatacijom da je ARYA KONAČNO POSTALA NIKO (kako bre posle ovoliko sranja) i još glupljim, premda očekivanim odgovorom Arye i Jaquenovim blagoslovom. Teorija o Dr. Aryi i Mr. Waif izgleda da nije tačna, premda ne sumnjam da će mnogi zaludni naći simboličko tumačenje te scene koje je u skladu sa ovim.

 

- CLEGANEBOWL IS OFFICIALLY CANCELLED. Tommen zabranio trial by combat u celom kraljevstvu, i zakazao suđenje Cersei i Lorasu (na Margeri su izgleda zaboravili). Scena sa Planinštajnom i militantima ništa naročito, moglo i bez nje. U KL se sprema gadan pokolj u desetoj epizodi, sad je već izvesno da će se Džejmi sjuriti sa vojskom iz Riverruna i napraviti Rumble in the Jungle. Tommen, Kevan, Vrabac, a verovatno i Tyrelli, teško da će preživeti taj cirkus, ne bih se čudio i da Cersei nastrada. Ne znam koje je značenje onog dijaloga Qyburna i Cersei na kraju scene, ako ima neko ljubazan da mi objasni.

 

- Hound u svom elementu, prvo brutalan u svom krljanju, a onda (meni) relativno zabavna scena vešanja Lema Lemoncloaka i pomagača od strane Bericka Donderriona i Thorosa zbog pokolja iz prošle epizode i naknadni dijalog. Veoma čudan dijalog sa Berickom i Thorosom o hladnim vetrovima sa severa, itd, nije mi poznato da se BwB bavio Hodačima. Mislim da se oni ukrštaju sa Brienne do kraja sezone.

 

- U Riverrunu slično kao u knjizi, sa sve pretnjom katapultiranja malog Edmurovog sina preko zidova Riverruna. Brienne pokušava da ubedi Blackfisha da ode na Sever sa trupama, ne uspeva, Edmur predaje grad Džejimiju, Blackfish gine u borbi sam protiv svih, Brienne i Pod beže uz Džejmijev blagoslov (koji nekako u sred noći vidi mali čamac na pola kilometra i maše mu, a ovi mu otpozdravljaju, missim...). Sve u svemu je bio solidan ovaj deo, ne briljantan, ali solidan.

 

- U Meereenu  :frust:  :frust:  :frust: . Prvo Varys ode na supertajnu misiju u sred dana, iz glavne luke i u društvu Tyriona (kao ide da traži brodove za Westeros, iako mu niko nije rekao da to radi), onda red Tyrionovih pošalica sa Missandei i Sivim Crvom  :cry: , a onda napad flote Astapora i Yunkaija (ne vidimo da li ide i kopneni napad uporedo). Ja sam mislio da će Deus Ex Machina biti Greyjoyi, a ustvari je to bila Zmajomajka na Drogonu koja sleće na vrh piramide - doduše, ne vidimo da li su i Dotraci u njenom društvu, možda će Theon i Yara ipak vaditi stvari iz čabra, barem na moru.

 

- Nema Severa, Boltona (uopšte se ne pojavljuje otkada je ubio Oshu), LF-a, Greyjoya i Sema i Gilly (hvala Rhlloru i Utopljenom Bogu). Sledeća epizoda North only, krljačina u Winterfellu.

 

Edited by Ayatollah
Link to comment

Bulja opet, sva tri raspleta su mi bzvz.

 

Ovo sa Arjom je smehotres, skakanje sa krovova, Waifminator, i slicno. Sta smo mi umisljali i kakve teorije izvlacili a ispade najprostije i najtupavije razresenje, plot rupe na sve strane.

Brzorecje isto bzvz, mnogo buke ni oko cega, ali ok, neka im prodje to...ali ono sa Deneris je toliko retardirano, citav zaplet oko nje je jezivo dosadan tokom cele sezone, u rangu Sema i Gili. Tirion protracen na viceve jbt.

 

Brotherhood without banners su mi bili dobri.

Link to comment

Sa reddita

 

 

 

Arya's storyline in Braavos concluding to be nothing more than a 3 season long "phase" like some teenager getting into goth music.

 

:lolol:

Link to comment

 

Ne znam koje je značenje onog dijaloga Qyburna i Cersei na kraju scene, ako ima neko ljubazan da mi objasni.

 

 

 

Znalci vele da se radi o zalihama wildfire. Takodje po netu se vrti teorija da ce ona da poludi i zapreti da spali ceo grad, i da ce Dzejmi da je sasece pre toga, kao ludog kralja. A pre toga ce Tomen da gekne, a sve to iz onog prorocanstva sto joj je ispricala baba-gatara kad je bila klinka (mada se ja tog dela iz knjige uopste ne secam).

 

Link to comment

 

Znalci vele da se radi o zalihama wildfire. Takodje po netu se vrti teorija da ce ona da poludi i zapreti da spali ceo grad, i da ce Dzejmi da je sasece pre toga, kao ludog kralja. A pre toga ce Tomen da gekne, a sve to iz onog prorocanstva sto joj je ispricala baba-gatara kad je bila klinka (mada se ja tog dela iz knjige uopste ne secam).

 

 

 

Cersei: Will the king and I have children?

 

Maggy: Oh, aye. Six-and-ten for him, and three for you. Gold shall be their crowns and gold their shrouds, she said. And when your tears have drowned you, the valonqar (High Valyrian for "little brother") shall wrap his hands about your pale white throat and choke the life from you.

 

Link to comment

Dakle, očekivano :) Simple plot from simpletons... nemam reči kojima bih mogao opisati scene sa Arjom u poslednje dve epizode. Pre svega, zašto im je uopšte bilo potrebno da Arja bude ranjena u prošloj... sasvim bi bila dovoljna scena jurnjave iz ove epizode. I kud i kamo bi bila logičnija, jer bi onda Arjin plan da dovuče Waif u svoju jazbinu imao smisla i bio bi u skladu sa onim što smo videli kada je našla iglu. Ovako imamo Deus ex machina scenario gde je ona teško ranjena, jedva se kreće, Waif je zatiče u teškom stanju... i onda odjednom Arja na 100% helta kao da ništa nije bilo i lagano izlazi kao pobednik :) Tirion je protraćen definitivno, scene sa njim, Misandei i Crvom su prava patnja. Filer najobičniji i uz to jako loš. BwB i Pseto... prihvatljivo, ali je realno moglo mnogo bolje. Riverlands mi se svideo sve do samog kraja kada ubijaju Crnu Ribu... ne znaju šta će s njim, kontam ja... ali ajde da probamo da nešto smisleno napišemo-voleo bi da kažu kreativni pisci. KL je dobar, Vrabac izigrava Tomena opasno... ovo neće dobro da se završi. 

 

Sledeće dve epizode ne znam gde će sve da upakuju. Deveta je kompletno bitka na severu, a u desetu treba da ubace opet Sever, Brena, Arju, Freje, KL, Deni... 

 

patchface_by_bokuchan-d61i90r.jpg

Edited by arheolog1981
Link to comment

ok, znaci pametnica arja se zaista onako imbecilno ponasala u prosloj, skakala ko debil po gradu i zonglirala vrecama sa novcem?

 

steta onda sto nije krepala.

 

najgora serija ikada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...