Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Seksisto <_< Eno ti gore primer jake mlade emhypowered žene, pravednički ekstatočnog izraza lica. 

 

I naravno da je CLEGANEBOWL motivisan zaštitom slabijih, u pitanju je čisto oličenje klasne borbe. Šandor je šampion crowdsourced crkvene socijale, u borbi protiv patološki rigidnih tradicionalnih feudalnih monarhista. Uteraće im marksizam makar through fire and blood, što bi neki rekli.

Link to comment

Imaš ovde objašnjeno u 8 sekundi:

 

Dakle, Sandor "The Hound" Clegane vs. Gregor "The Mountain" Clegane, obojica vraćeni iz mrtvih for our viewing pleasure, trial by combat kojim će se presuditi da li je kraljica incestuozna kurva ili ne.

 

Link to comment

ha, vini, čak i preston kaže da je arja levakinja a ovde dešnjakinja! eto ti ga na!

 

btw bastardbowl is on, cleganebowl delayed

Link to comment

Pih, Preston misli da je serijal prerušeni postapokaliptični SF , da je svaki drugi lik telepata a Daenerys pirokinetista.

 

Bastardbowl je nebitan, ali u kom smislu je CLEGANEBOWL delayed? :unsure: Ja ga očekujem u desetoj, eventualno devetoj epizodi.

Link to comment

Hvala, zanimljivo :) Ajd da zloupotrebim pa da postavim jos dva pitanja. Izvinjavam se ako je bilo reci, samo prelecem topik povremeno... Sta je sa jebenom zimom? Gde je ta hladnoca i sneg sto dolaze? Postoji li neko objasnjenje za to ili sam ja samo pogresno skapirao jacinu zime iz toga kako su pricali o njoj.. I drugo, zasto nema onog malog kovaca sto je putovao sa Arjom jedno vreme. Ne znam kako sam ja pretpostavio da je on jedini pravi sin tadasnjih kralja i kraljice i da su ga kao malog (bez znanja kraljice) uzeli od roditelja (Npr. Dzejmi to organizovao) i proglasili mrtvim.. (negde na samo pocetku Seresei prica Starkovki kako je izgubila prvo dete odmah po rodjenju...) Ali cim mu se odavno gubi svaki trag, verovatno od njega nema nista.

Link to comment

Hvala, zanimljivo :) Ajd da zloupotrebim pa da postavim jos dva pitanja. Izvinjavam se ako je bilo reci, samo prelecem topik povremeno... Sta je sa jebenom zimom? Gde je ta hladnoca i sneg sto dolaze? Postoji li neko objasnjenje za to ili sam ja samo pogresno skapirao jacinu zime iz toga kako su pricali o njoj.. I drugo, zasto nema onog malog kovaca sto je putovao sa Arjom jedno vreme. Ne znam kako sam ja pretpostavio da je on jedini pravi sin tadasnjih kralja i kraljice i da su ga kao malog (bez znanja kraljice) uzeli od roditelja (Npr. Dzejmi to organizovao) i proglasili mrtvim.. (negde na samo pocetku Seresei prica Starkovki kako je izgubila prvo dete odmah po rodjenju...) Ali cim mu se odavno gubi svaki trag, verovatno od njega nema nista.

 

gendri će valjda da se pojavi u sledećoj epizodi da pomogne arji

 

a zima je retardirana u seriji skroz. pisali smo već o tome, uopšte nemaš utisak koji imaš kao kroz knjigu da zima dolazi.

Link to comment

Pih, Preston misli da je serijal prerušeni postapokaliptični SF , da je svaki drugi lik telepata a Daenerys pirokinetista.

 

Bastardbowl je nebitan, ali u kom smislu je CLEGANEBOWL delayed? :unsure: Ja ga očekujem u desetoj, eventualno devetoj epizodi.

 

ja se slažem da će to da bude neki sci fi na kraju

 

pa ja koliko sam čitao spojlere nema ga u ovoj sezoni

Link to comment

Ma nema ni on baš jasnu teoriju ali naginje u tom pravcu. Kao, the Long Night je bila posledica nuklearnog rata, zombiji su nekakvi deformisani mutanti, greyscale isto tako nešto. Magija ne postoji, sve je scifi tech...

 

Rečju, lupa.

 

@Mau

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Hvala, zanimljivo :) Ajd da zloupotrebim pa da postavim jos dva pitanja. Izvinjavam se ako je bilo reci, samo prelecem topik povremeno... Sta je sa jebenom zimom? Gde je ta hladnoca i sneg sto dolaze? Postoji li neko objasnjenje za to ili sam ja samo pogresno skapirao jacinu zime iz toga kako su pricali o njoj.. I drugo, zasto nema onog malog kovaca sto je putovao sa Arjom jedno vreme. Ne znam kako sam ja pretpostavio da je on jedini pravi sin tadasnjih kralja i kraljice i da su ga kao malog (bez znanja kraljice) uzeli od roditelja (Npr. Dzejmi to organizovao) i proglasili mrtvim.. (negde na samo pocetku Seresei prica Starkovki kako je izgubila prvo dete odmah po rodjenju...) Ali cim mu se odavno gubi svaki trag, verovatno od njega nema nista.

 

Zima je u seriji bedno prikazana zato što snimaju leti u Irskoj. U knjigama je Sever pod Fifteen Feet of Pure White Snow, zato se i Stannis zaglavio negde zavejan i još se nije dovukao do Winterfella... a sneg je počeo da pada i dole južno, mislim da Džejmi primeti kad počne da pada u Riverlands i bude prilično doom & gloom oko toga.

 

Kovač Gendry boga pitaj gde je, ali teško da je bitan lik. Robert je imao milion kopiladi, a niko za sada nema nameru da preko njih pokušava da se domogne prestola. U knjizi je Gendry sa onim hajducima sa kojima je i bio pre nego što ga je (u seriji) Melisandre odvela.

 

BTW, Gendrija nije niko uzeo od roditelja, Robert ga je napravio nekoj random kurvi. Posle su ga tokom svoje "istrage" našli Stannis i pokojni Jon Arryn, i dali ga da šegrtuje kod nekog kovača. Oni su pokušavali da otkriju sve bastarde koje je Robert napravio da bi kao imali neki dokaz da su Geoffrey i ostali naslednici nelegitimni - Robert je pravio crnpurastu decu svima redom, pa kad bi ga sa tim dokazom suočili, poverovao bi da ga plava žena vara sa plavim bratom. Srednjevekovna genetika. 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...