Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Kojih naznaka? Ja koliko se secam, opis smrti je bio da se podigao natprirodno veliki talas i zapljusnuo onaj most, a da je to sve posledica Melisandrinih pijavica namenjenih trojici kraljeva.

 

Mrzi me da prevodim :)  Arya and Beric Dondarrions men camped overnight at High Heart to meet with ‘the Ghost of High Heart’ and hear her visions of the future whilst learning more about the whereabouts of Lord Beric Dondarrion. She tells them she has seen the following vision:  “I dreamt I saw a shadow with a burning heart butchering a golden stag. I dreamt of a man without a face, waiting on a bridge that swayed and swung. On his shoulder perched a drowned crow with seaweed hanging from his wings. I dreamt of a roaring river and a woman that was a fish. Dead she drifted, with red tears on her cheeks. All this I dreamt, and more.”

 

Prva vizija je smrt Renlija od strane Melisandrine utvare, treća je smrt Kejtlin Stark, a boldovano je smrt Belona Grejdžoja :) I sve je rečeno pre nego što se dogodilo, sem možda Renlijeve smrti-ne sećam se 100% :)

Link to comment

 

I sve je rečeno pre nego što se dogodilo, sem možda Renlijeve smrti-ne sećam se 100% :)

 

Ja se ne sećam 100% da li je u seriji postojao razlog da Davos Melisandru razvozi čamcem do nekakvih tunela ispod Storm's Enda? U knjizi je njena shadowbaby morala tu da bude rođena jer joj originalna meta i nije bio Renli nego kastelan Storm's Enda koji je odbijao da preda zamak Stannisu (a iz nekog voodoo razloga njena mađija nije mogla da ga dosegne kroz zidine, pa je morala da prođe ručno ispod njih i tu se porodi). 

 

U seriji, ako se dobro sećam, shadowbaby napada isključivo Renlija, koji je tamo negde daleko, u šatoru na nekoj livadi. Jesu li objasnili zašto je baš morala ispod Storm's Enda da ga izrodi? Ako je razlog to što beba nije znala da pliva, opet bi im bilo lakše da su se parkirali bilo gde na obali.

Link to comment

Ja se ne sećam 100% da li je u seriji postojao razlog da Davos Melisandru razvozi čamcem do nekakvih tunela ispod Storm's Enda? U knjizi je njena shadowbaby morala tu da bude rođena jer joj originalna meta i nije bio Renli nego kastelan Storm's Enda koji je odbijao da preda zamak Stannisu (a iz nekog voodoo razloga njena mađija nije mogla da ga dosegne kroz zidine, pa je morala da prođe ručno ispod njih i tu se porodi).

 

U seriji, ako se dobro sećam, shadowbaby napada isključivo Renlija, koji je tamo negde daleko, u šatoru na nekoj livadi. Jesu li objasnili zašto je baš morala ispod Storm's Enda da ga izrodi? Ako je razlog to što beba nije znala da pliva, opet bi im bilo lakše da su se parkirali bilo gde na obali.

Ne sećam se ni ja :) Valjda šok value i da se jasno pokaže publici ko je odgovoran za smrt Renlija.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Pa ne pitam što se porodila, to razumem, ali mogla je i negde drugde na obali ili na brodu. Ti lagumi ispod Storm's Enda su valjda najnepristupačnije mesto koje su mogli da nađu... 

Link to comment

Mrzi me da prevodim :)  Arya and Beric Dondarrions men camped overnight at High Heart to meet with ‘the Ghost of High Heart’ and hear her visions of the future whilst learning more about the whereabouts of Lord Beric Dondarrion. She tells them she has seen the following vision:  “I dreamt I saw a shadow with a burning heart butchering a golden stag. I dreamt of a man without a face, waiting on a bridge that swayed and swung. On his shoulder perched a drowned crow with seaweed hanging from his wings. I dreamt of a roaring river and a woman that was a fish. Dead she drifted, with red tears on her cheeks. All this I dreamt, and more.”

 

Prva vizija je smrt Renlija od strane Melisandrine utvare, treća je smrt Kejtlin Stark, a boldovano je smrt Belona Grejdžoja :) I sve je rečeno pre nego što se dogodilo, sem možda Renlijeve smrti-ne sećam se 100% :)

 

Au bokte, nema sanse da bih se toga setio :)  :thumbsup:

Link to comment

Pa ne pitam što se porodila, to razumem, ali mogla je i negde drugde na obali ili na brodu. Ti lagumi ispod Storm's Enda su valjda najnepristupačnije mesto koje su mogli da nađu...

Sorry, na brzinu s telefona pročitah :) Ko će svaku papazjaniju cockmerchants-a razjasniti. Da popune epizodu verovatno, kao što uvek rade.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Dosadna mi bila epizoda. Samo mi je Dzejmi mnogo lep.

 

I dobro, drago mi je da vidim Sandora Kligejna.

 

To samo kazes zato sto nije bilo Deneris.

Link to comment

Pa nije bas. Mislim da ubedljivo najvise volim scene iza zida, posto mene najvise tangira ta prica o poreklu Othersa, koja je njihova moralna pozicija u odnosu na ljude i slicno. Razlog je sto moram unapred da se odredim prema mogucem raspletu. Daneris volim zato sto ima zmajeve i misli veliko. :D I gotivni su mi Valirijci generalno, tj. svi narodi bogati magijom. Od ovih obicnjaka sam gotivila samo Lorda Tajvina. I volim kad je neko od velike vestine, poput Artura Dejna, Baristana Selmija ili Dzejmija Lanistera. I na kraju, Bubija :wub: najvise volim! Ali on prozima sve ovo navedeno, osim Lorda Tajvina.

Edited by MayDay
Link to comment

Faceless man je ubio Balona, po naredbi Eurona koji se u knjigama polako pojavljuje posle ovog novog poglavlja kao glavni negativac južno od zida.

Link to comment

Negativac prema kome? Južno od zida su ionako svi negativni.

 

Kako su svi negativni? Menja se tokom serijala u smislu da ne postoji skroz dobri i skroz loši likovi ali je od početka jasno da su Starkovi good guys u suštini.. Od ostalih recimo Tirion, Brien, Baristan Selmi, Davos, Sem itd.

Edited by theanswer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...