Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

SjKN9kL.jpg

 

 

Ova scena mi deluje ko neki bizarni cargo cult, gde neka primitivna civilizacija pokusava da dozove darove sa neba. Kao da su se nekad ovde spustale sonde ili lenderi koji nose supplies, pa ostalo kao legenda. Znam da ne postoji ni promil sanse, ali voleo bih da vidim kraj serije gde na kraju dolazi Weyland-Yutani korporacija da kopa minerale. Cak i onu crveniu kometu s pocetka serije mogu da ukomponuju kao kocioni manevar maticnog broda, koji zatim nekoliko godina vrsi ispitivanja iz orbite.  

Edited by katodik
Link to comment

 

On topic, onaj pokolj koji Brotherhood w/out Banners sprovode zbog tri glavice kupusa je specijalna vrsta idiotizma. Imate neke pare, nešto za jelo? Imamo al' ne damo! OK, mi sad odosmo ali brzo se vraćamo. A onda ih ovi sačekaju da dođu i sve redom poubijaju? Zašto su uopšte morali da ih ubiju, umesto da samo dođu naoružani i odnesu šta god im je trebalo? Cock Merchants 101.

 

Preteruješ, po običaju. 

 

Pre svega, mi uopšte i ne vidimo ko je pobio te ljude. OK, verovatno je BwB, i ja to pretpostavljam, ali se to ne vidi eksplicitno. Mogao je da ih pobije i bilo ko drugi.

 

Druga stvar je što mi ne znamo šta se tačno dogodilo. Možda su ovi i došli da mirno uzmu reket, a onda je neko iz McShaneove grupe, možda i on sam, potegao na njih nož ili sekiru, pa su stvari otišle dođavola. Ne kažem da je tako bilo, ali opet nije nemoguće.

 

Treće, potpuno ti izmiče religijski aspekt cele stvari. BwB su sledbenici Rhllora, a ovi su došli da na njihovoj teritoriji dižu septu Sedmorice. Sasvim je moguće da pokolj i nije bio zbog tri glavice kupusa, već da se spreči propovedanje druge religije na njihovoj teritoriji i potencijalni rizik da se ta septa napuni Vrapcima i drugim fanaticima koji bi ih lovili iz verskih razloga. Znajući brutalnost crvenih sveštenika, ovo mi je i najlogičnije objašnjenje.

Link to comment

najlogicnije objašnjenje je da je Lem ili neko iz BwB prepoznao Hounda, jer im je već bio na jazbini, otišao i prijavio to Lady Stoneheart koja je naredila da se vrate nazad i sve ih pokolju.

Link to comment

pa ono, ak cemo terat mak na konac ( ko sto na ovoj temi teramo), onda je ocekivati od nje da se ponasa poput malog od mesecevih vrata (i on ima savetnike). ono - deriste od 9 godina je deriste od 9 godina.

 

za 62 vojnika... stamugaznam, iz dijaloga sam imao utisak da je to ono sto ona hoce da ulozi u rat, iako ima vise

ako bi to bilo sve sto mormonti imaju, onda scena ima mnogo vise smisla

(dete glumi ludilo ali pravi sustinski debilnu odluku da ide u rat, zajedno sa jos par luzera)

 

al sad je vec 100% sigurno da ce sansa i jon doci pod vinterfel, remzi ce izaci iz zamka da ih ocisti kao sto je i stanisa, i onda ce da mu uleti maloprstic s ledja.

(a remzi nekim cudom nece znati mu je maloprstic napao i uzeo moat calin)

 

To je sve što Lijana Mormont ima, odnosno velika većina (razumno je pretpostaviti da je ostavila 10 - 15 ljudi da čuvaju Mormont Hall). U suprotnom, ne bi ona lično pošla sa njima, sa sve meštrom i gavranovima, već bi ostala kući sa glavninom svojih ljudi.

Link to comment

Milsim da u ovim scenama sa Arjom nije baš sve kako se čini. Deluje mi da će da ispadne neki zanimljiv obrt iz svega ovoga... ili su cockmerchants totalni idioti. Za sad, 90% da je twist a 100% da su gorepomenuti idioti.

 

Ja nisam stekao utisak da postoji neka pozadina u celoj priči, cela stvar sa Aryom i Waif deluje prilično straightforward i logično. Ipak, ne bih se začudio da u nekom trenutku dođe do twista - da Jaquen interveniše na Aryinoj strani ili da se ispostavi da Faceless Men iz nekog razloga prate Aryu još od prve knjige, tj. da je Sirio Forel bio Faceless ili da se Jaquen pojavi kao Sirio, itd. Možda i Many Faced God komunicira nekako sa svojim sledbenicima.

Link to comment

Vala ako u Mormont Hallu ima samo 70-80 vojnika sto ga neko ne zauzme ono cisto jer mu se moze? Lijepo dodje Bolton prereze joj grkljan ili pisu ako to ona cura ima.

Edited by MiddleClass
Link to comment

najlogicnije objašnjenje je da je Lem ili neko iz BwB prepoznao Hounda, jer im je već bio na jazbini, otišao i prijavio to Lady Stoneheart koja je naredila da se vrate nazad i sve ih pokolju.

 

Ovo bi imalo smisla u slučaju da postoji Lady Stoneheart. Ali valjda bi pitali te ljude "gde vam je onaj markantni sprženi krupajlija raskošne kose i brade", a oni bi rekli "otišao da cepa drva ali je zaboravio sekiru". 

 

 

Pre svega, mi uopšte i ne vidimo ko je pobio te ljude. OK, verovatno je BwB, i ja to pretpostavljam, ali se to ne vidi eksplicitno. Mogao je da ih pobije i bilo ko drugi.

 

Druga stvar je što mi ne znamo šta se tačno dogodilo. Možda su ovi i došli da mirno uzmu reket, a onda je neko iz McShaneove grupe, možda i on sam, potegao na njih nož ili sekiru, pa su stvari otišle dođavola. Ne kažem da je tako bilo, ali opet nije nemoguće.

 

Treće, potpuno ti izmiče religijski aspekt cele stvari. BwB su sledbenici Rhllora, a ovi su došli da na njihovoj teritoriji dižu septu Sedmorice. Sasvim je moguće da pokolj i nije bio zbog tri glavice kupusa, već da se spreči propovedanje druge religije na njihovoj teritoriji i potencijalni rizik da se ta septa napuni Vrapcima i drugim fanaticima koji bi ih lovili iz verskih razloga. Znajući brutalnost crvenih sveštenika, ovo mi je i najlogičnije objašnjenje.

 

Mogao je i Pera Mitić da ih pobije, samo što nije. Možda je pacifista McShane poludeo i potegao nož, a onda ovi u samoodbrani potamanili dvadesetak nenaoružanih ljudi i žena, samo što nije i nisu.

 

Verski aspekt koji sugerišeš je posebna glupost. BWB nemaju "teritoriju" niti ikakve ambicije da istu verski pročiste od sledbenika Sedmade™. Westeros je 99% u toj veri, a ovi hajduci slede LOL samo zato što su videli kako im vraća šefa u život nekoliko puta, nema tu nikakve indicije svetog rata za uspostavljanje religijski čiste LOL dominantne teritorije. Prikazana nam je vrlo jasna (i glupa) motivacija: došli ljudi po pare, oružje, hranu. Ti bi da je zameniš potpuno neosnovanom (i još glupljom) motivacijom: došli ljudi da preemptivno ruše Faith of the Seven u nekoj vukojebini.

Link to comment

Da nije i on "odabran" za kralja, jbt

 

Hound = The Prince Who Was Promised, predodređen da spase ceo svet od zombija i zmajeva i ostalih karakondžula.

 

erqOnKL.jpg

 

HYPE FOR THE HYPE GOD! CHICKENS FOR THE CHICKEN THRONE!

Link to comment

Evo kako je tekao razvoj HYPE-a tokom premijernog emitovanja epizode:

 

gw9NF9H.jpg

 

Novi Zeland zna šta valja. Flight of the Conchords, CLEGANEBOWL, šta će ti više.

Link to comment

Ja nisam stekao utisak da postoji neka pozadina u celoj priči, cela stvar sa Aryom i Waif deluje prilično straightforward i logično. Ipak, ne bih se začudio da u nekom trenutku dođe do twista - da Jaquen interveniše na Aryinoj strani ili da se ispostavi da Faceless Men iz nekog razloga prate Aryu još od prve knjige, tj. da je Sirio Forel bio Faceless ili da se Jaquen pojavi kao Sirio, itd. Možda i Many Faced God komunicira nekako sa svojim sledbenicima.

Pazi, u startu su dve stvari nejasne: zašto Arja ne nosi Iglu, od koje se nikada ne odvaja(kada je Arja a ne Niko) i kako u trejleru za sledeću epizodu trči, skače i izvodi parkur po ulicama Bravosa. Od onakvih rana se ili ne oporavlja uopšte ili oporavlja mesecima... o trčanju nema ni govora. Jedino ako Glupan i Tupan ne smatraju svoju publiku lako mentalno zaostalom(što nije isključeno s obzirom na sve što su do sada upropastili). Druga opcija je da je proteklo neko vreme, da je Arju offscreen neko lečio.

Link to comment

Vini, ako se secas

 

sta bi sa onim pismom, testamentom, kojim Rob proglasava Dzona za njegovog naslednika ako se njemu nesto desi? mislim da je poslao Ridu preko nekog... takodje se ne secam da li toga bilo u seriji

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...