Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

možda su postai verski fanatici, kako ne verovati u boga svetlosti kada su njegovi sveštenici vaskrsli njihovog vođu x puta

Link to comment

@Zverilla: Pa nije u klasi Tywina dete ali se trudi da ostavi taj utisak, bless :wub: Vidiš da ima šaptače i s leve i s desne strane.

 

A šaku jada šalju zato što bukvalno nemaju više, kao što sam ja tvrdio sve vreme. Jebeni Sever je jebeno istrošen - izginulo se, poraženi su, fajront. Ne može se svakih šest meseci regrutovati nova vojska od iste populacije, pobogu!

 

Meni je smetalo što je Glover potpuni govnar, mada mu argumenti nisu nerazumni. U knjizi su oba Glovera među poslednjim starkistima-lojalistima, oni i Manderly i presumably matora Maege Mormont koja u seriji evidentno ne postoji (sestra rahmetli Lord Commandera, tetka Ser Džori "Friendzone" Mormontu)

Link to comment

Ček, a ko je stao na stranu Stanisa? Gloveri, Umberi ili neko treći?

Planinski klanovi... u knjizi naravno :) Gloverima je oslobodio zamak od Gvozdenrođenih ali oni nemaju vojske, a sam Robet je kod Manderlija u Belim Sidrištima.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

I pola Umbera, dok je druga polovina sa Boltonom. A za ove Stanisove kažu da su sve sami starci & klinci. I navodno Karstarks, ali oni su potajno sa Boltonom i planiraju da izdaju Stannisa the Mannisa (osim što ga Theon o tome obavesti kad pobegne iz WF).

 

Što se tih planinskih klanova tiče, nejasno je zašto ih Rob nije regrutovao ako se već toliko lože na Starkove a nisu ni daleko. Verovatno zato što je Martinu bilo potrebno sveže topovsko meso za kasnije knjige pa ih je naprasno izmislio.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

@Zverilla: Pa nije u klasi Tywina dete ali se trudi da ostavi taj utisak, bless :wub: Vidiš da ima šaptače i s leve i s desne strane.

 

A šaku jada šalju zato što bukvalno nemaju više, kao što sam ja tvrdio sve vreme. Jebeni Sever je jebeno istrošen - izginulo se, poraženi su, fajront. Ne može se svakih šest meseci regrutovati nova vojska od iste populacije, pobogu!

 

Meni je smetalo što je Glover potpuni govnar, mada mu argumenti nisu nerazumni. U knjizi su oba Glovera među poslednjim starkistima-lojalistima, oni i Manderly i presumably matora Maege Mormont koja u seriji evidentno ne postoji (sestra rahmetli Lord Commandera, tetka Ser Džori "Friendzone" Mormontu)

 

pa ono, ak cemo terat mak na konac ( ko sto na ovoj temi teramo), onda je ocekivati od nje da se ponasa poput malog od mesecevih vrata (i on ima savetnike). ono - deriste od 9 godina je deriste od 9 godina.

 

za 62 vojnika... stamugaznam, iz dijaloga sam imao utisak da je to ono sto ona hoce da ulozi u rat, iako ima vise

ako bi to bilo sve sto mormonti imaju, onda scena ima mnogo vise smisla

(dete glumi ludilo ali pravi sustinski debilnu odluku da ide u rat, zajedno sa jos par luzera)

 

al sad je vec 100% sigurno da ce sansa i jon doci pod vinterfel, remzi ce izaci iz zamka da ih ocisti kao sto je i stanisa, i onda ce da mu uleti maloprstic s ledja.

(a remzi nekim cudom nece znati mu je maloprstic napao i uzeo moat calin)

Edited by Zverilla
Link to comment

Da, jbt skroz sam zaboravio planinske klanove. Davno beše. Sećam se tog dela za Karstarkove i da Teon treba da ga obavesti.

Link to comment

al sad je vec 100% sigurno da ce sansa i jon doci pod vinterfel, remzi ce izaci iz zamka da ih ocisti kao sto je i stanisa, i onda ce da mu uleti maloprstic s ledja.

(a remzi nekim cudom nece znati mu je maloprstic napao i uzeo moat calin)

 

Pa da, tako nešto verovatno planiraju. Osim ako eventualno ne dođe Brienne sa juga na čelu tristo hiljada Talija koje je Blackfish sve vreme držao u zadnjem džepu.

 

A tokom tog bastardbowla, Bran će opet da ima viziju Neda kako spasava sestru, i tako otkriti OMG da je Jon Snow OMG secret Targaryen OMG

Link to comment

Pa da, tako nešto verovatno planiraju. Osim ako eventualno ne dođe Brienne sa juga na čelu tristo hiljada Talija koje je Blackfish sve vreme držao u zadnjem džepu.

 

A tokom tog bastardbowla, Bran će opet da ima viziju Neda kako spasava sestru, i tako otkriti OMG da je Jon Snow OMG secret Targaryen OMG

 

 

Pa koliko vojske moze Blackfish da ima? 

Link to comment

fast forward 2 meseca: jon snow saznaje da je targarjen i od shoka osedi.

 

btw. spram svog ovog gundjanja koje je vise zabavno, ono sto me uzasno nervira je besmisleni protok vremena u seriji.

u kingslandingu i bravosu proteklo je par dana, na severu minimum par nedelja, a daleki sever se izgleda udaljava relativistickom brzinom od ostatka kontinenta, posto se tamo vreme ne tece, a ledene cike ni ne pomisljaju da se spuste ka jugu, posto je on sad ionako vec svetlosnim mesecima daleko.

Link to comment

Neka mi neko objasni kako je Arja živa i proglasiću ovu epizodu najboljom. Arja kao fejluje zadatak kod plaćenih ubica, najboljih ikada, onda uzme Iglu i odluči se da ide preko, ali prvo će da ode da traži brod pa kad joj lik kaže da polaze za 2 dana ona će da gleda turističke atrakcije Venecije, čudo se nije vozila gondolom. Onda joj prilazi baba za koju bi samo totalni slepac pomislio da je baba i ona u svom tom treningu kroz x sezona nije ništa naučila sem kad dobije deset noževa u stomak da se baci u reku. Jebem ti kakvi su ovo slepci, to tačno svet nije video.

Milsim da u ovim scenama sa Arjom nije baš sve kako se čini. Deluje mi da će da ispadne neki zanimljiv obrt iz svega ovoga... ili su cockmerchants totalni idioti. Za sad, 90% da je twist a 100% da su gorepomenuti idioti.

Link to comment

Milsim da u ovim scenama sa Arjom nije baš sve kako se čini. Deluje mi da će da ispadne neki zanimljiv obrt iz svega ovoga... ili su cockmerchants totalni idioti. Za sad, 90% da je twist a 100% da su gorepomenuti idioti.

 

ja sam u početku mislio da je to neki mindfuck ali bojim se da je to wishful thinking

Link to comment

I pola Umbera, dok je druga polovina sa Boltonom. A za ove Stanisove kažu da su sve sami starci & klinci. I navodno Karstarks, ali oni su potajno sa Boltonom i planiraju da izdaju Stannisa the Mannisa (osim što ga Theon o tome obavesti kad pobegne iz WF).

 

Što se tih planinskih klanova tiče, nejasno je zašto ih Rob nije regrutovao ako se već toliko lože na Starkove a nisu ni daleko. Verovatno zato što je Martinu bilo potrebno sveže topovsko meso za kasnije knjige pa ih je naprasno izmislio.

Grešiš za planinske klanove, jeste ih Rob regrutovao... zbog njihove izolovanosti manji broj je pošao, ali su ipak bili uz Roba. Dobar deo Barlija i Norija je ostao zarobljen sa druge strane Trozubca prilikom kretanja ka Blizancima i tu su pretrpeli velike gubitke od Gregora Klegejna. Na Crvenoj Svadbi je ubijen Oven Nori.

Link to comment

Čuj propustili, ja sam to vizionarski predvideo par strana ranije, pre nego što sam Hounda uopšte video na ekranu :fantom:

 

Grešiš za planinske klanove, jeste ih Rob regrutovao... zbog njihove izolovanosti manji broj je pošao, ali su ipak bili uz Roba. Dobar deo Barlija i Norija je ostao zarobljen sa druge strane Trozubca prilikom kretanja ka Blizancima i tu su pretrpeli velike gubitke od Gregora Klegejna. Na Crvenoj Svadbi je ubijen Oven Nori.

 

Eto, toga se uopšte ne sećam. Ali onda je čudno da su relativno mali broj ljudi poslali dole, a relativno ogroman zadržali uz sebe (pošto su sad veći deo Stannisove nazovi vojske).

 

Pa koliko vojske moze Blackfish da ima? 

 

Boga pitaj, rekli su nam da su Frejovi (nekako) preuzeli Riverrun posle Robove pogibije i Edmurovog zarobljavanja, možda su ga ovi ostavili praznog... a onda ga je Blackfish koji se tugde-svugde motao nekako povratio.

 

Inače i u toj Riverrun sceni ima spektakularnih detalja, npr. kad onaj Frey preti vešanjem Edmura, a Blackfish sa zidina samo promrmlja "ajde, obesi ga". I to nekako svi čuju :D

 

Takođe, iz knjige su nepametno digli rečenicu kad BF pita Džejmija "Have you come to resume your imprisonment, then?" (pošto već nisi vratio ni Sansu ni Aryu) Problem je u tome što on u seriji Riverruna nikad video nije, nego ga je Rob vucarao sa sobom svugde u nekom kavezu. (U knjizi je, naravno, sve vreme proveo u tamnici u Riverrunu.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...