Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne bi bilo izvodljivo uopšte, Bren je ostario 6 godina za dve godine radnje u seriji. Mislim da i zbog toga jure da završe što pre (valjda osam sezona), i što će vrv po kratkom postupku da se otarase sve klinčadije među likovima.

 

Pa taman su mogli da castuju decu odgovarajucih godina i da posle promene glumce i da oni budu opet adekvatnog uzrasta. 

 

Mislim zezam se, znam da je tesko izvesti tako nesto. Da je srece da je Martin zavrsio knjige ili da su lepo sacekali sa ekranizacijom dok on ne izda sve, ali jbg. 

Link to comment

opet to ne bi rešilo problem snimanja bednih 10 epizoda godišnje, arija i bren će uskoro upisati fakultet ^_^ a isto bi se dogodilo ida su čekali na knjige da izađu, ništa ih nije sprečavalo da snime radnju iz 5 knjiga u 2 sezone i ne bi bilo problema sa decom, ionako se radnja iz knjiga može sumirati u 2 do 3h filma po knjizi

Link to comment

@host: Mislis, da nije potpuno drugi covek, kog prica koju je zapoceo pre 25 godina vise ne zanima. Ili da, da je bolji pisac odavno bi to zavrsio. 

 

@gone fishing: kad vec pricamo o tome, koliko je tacno vremena proslo od pocetka prve knjige do kraja pete?

 

Sve je ovo moglo drugacije, avaj tu smo gde smo, bar je zabavno  :fantom:

Link to comment

Sto puta smo pričali o problemima adaptacije, i dalje verujem da ne postoji ništa toliko problematično da nisu mogli da se snađu. Daleko veći problem je višak kreativne inspiracije koji je počeo da ih baš upadljivo radi tamo od S2 kad su odlučili da Robovoj ženi izmisle potpuno nov i nepotrebno (glupo) nabudžen identitet, sa sve origin story iz Volantisa, iako su znali da će je sledeće sezone ubiti. Svežiji primer je kad su odlučili da kratku i relativno zanimljivu konspirativnu pričicu iz Dorne zamene svojim beskrajnim Sand Snake budalaštinama o tome kako you want a good girl but you need a bad pussy.

 

Neostvareni pisci kojima je odjednom zapala publka koliku nikad u životu nisu očekivali, pa ih je valjda neki ponos naterao da iskoriste priliku i pokušaju da plasiraju svoje slabašno sklepane splačine.

 

Da je Martin bolji pisac, odavno bi zavrsio sagu i ne bi cekao prihvatljivu verziju sa neta da je objavi pod svojim imenom. 

 

+1

 

Realno je trebalo da ne izdaje ništa dok ne napiše svih sedam knjiga, a onda da ih izbacuje kvartalno, sve stučeš za dve godine #nerdgasm

Link to comment

arija je 97, bran 99 a rikon 2001, nisam puno omašio u vezi fakulteta, imali su sreće da su odabrali hobita u najavi za ulogu arije pre 7 godina ^_^

Link to comment

U stvari, sve mi se vise cini da su u pravljenje serije usli bez razradjenog plana kako i sta (narocito kad stignu do dela koji Martin jos nije napisao), nego su uhvatili to na brzaka, knjige su eksta popularne, daj da to sto pre odradimo dok neko drugi ne uzme, HBO (dobro) procenio da ce da im se isplati i dobili smo sta smo dobili.

 

Eh, ja znam 2 čoveka koji su čitali Martinove knjige pre serije. To je bilo otprlikie u doba LotR manije i ta dvojica su bili u fazonu "ma kakav Tolkien, Martin je car"

Danas, usled planetarne popularnosti HBO serije, knjige čita i kurta & murta. A ona dvojica sigurno misle da je Martin teška kršina, a da je car ustvari neki drugi random fantasy pisac.

Tako da HBO sada žuri da iskoristi popularnost sopstvene serije, a knjige nemaju baš nikakve veze sa tim.

Kada se serija završi nikog neće biti ni briga za te knjige. Možda doduše ona dvojica sa početka posta ponovo prepoznaju hipsterski potencijal u Martinu. :fantom:

Link to comment

Ko je rekao da postoji bilo kakav problem.

 

Za sve :

 

Obrisani spojleri sa Reddita. Tekst je okačen 16. maja, pre emitovanja pete i šeste epizode, dosadašnja tačnost spojlera 100 % ako zanemarimo neke detalje. Ima teških spojlerčina za preostale četiri epizode, ulazite na sopstvenu odgovornost. Nemoj posle da nisam rekao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...