Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Vini, pogledaj epizodu da vidiš kako su rešili pitanje Coldhandsa i Ujka Bendžena.

 

Do mojega su rešili. Uboli me pre pet godina, elf magic me vratila u život kao Froda Baginsa posle Brega Vetrova, i evo mene sada. Yay.

 

U trejleru za epizodu 7 se vidi Sandor kako hoda kroz gomilu leševa... vide se samo noge al to je on :) E sad

Siguran sam da neće biti Cleganbowla u 6. sezoni :)

 

 

Kroz kakve bi leševe Šandor™ hodao? To je Ian McShane koji mu priča svoju potresnu war is hell pričicu, i jebeno potvrđuje da će CLEGANEBOWL biti ove sezone.

Link to comment

Brutalno loša epizoda, svakako najlošija ove sezone i među 5 najslabijih ikada. Pre svega, cela epizoda je jedan džinovski filer, ne dešava se gotovo ništa od nekog značaja, a i ono što se dešava je sve već bilo nagovešteno u prethodnim epizodama.

 

 

Sem i Gili su u ovoj epizodi su probili dno dna. Ja ne znam ko piše scenario za taj deo, ali tom nekom je bolje da se mane pisanja scenarija kao profesije, i ode da se bavi bilo čim drugim u životu. Ono je ispod svakog nivoa, smislenije bi bilo da smo gledali zastavu Tarlija kako se deset minuta vijori na vetru. Sam kraj tog nesrećnog dela bi bolje smislila retardirana voluharica, nema apsolutno nikakvog smisla ono što Sem radi na kraju.

 

Događaji u Kraljevoj luci takođe suludi, sa sve born again Chrisitian preokretom. Margeri se ponaša kao da ima šizofreniju (u prošloj epizodi govori Lorasu da izdrži, u ovoj verski fanatik), o Tomenu da ne govorim - prvo izbaci Džejmija iz Garde, a posle minut mi stavi armiju na raspolaganje. Postajem uveren da ni jedno od njih dvoje neće preživeti kraj ove sezone. Vrhovni Vrabac potpuno nekonzistentan, ne bih mnogo pogrešio kada bih rekao da je u pitanju brutalno gaženje celokupnog načina na koji je izgrađen ovaj lik radi nekakvog jeftinog efekta - verski puritanac koji odjednom paktira sa incest spawnom i grešnicom. Mejs Tirel kao dvorska luda u oklopu, Dontos Holard bi izgledao kao ozbiljan ratnik pred njega. Cela scena smejurija.

 

Denina bljutavština iz prošle epizode se nastavila u ovoj, potpuno nepotrebnim i besmislenim kurčevitim govorom sa zmajevih leđa, još malo kao u Danu nezavisnosti. Odlična scena ako vas muči stomak, pa trebate da se ispovraćate i /ili proserete.

 

Mira i Bren su tu samo sa ciljem da se uvede Bendžen Stark. Objašnjenje njegovog odsustva totalno besmisleno, potpuno van logike funkcionisanja svega Beyond the Wall - on bi valjda bio prva osoba u istoriji koju su Hodači samo ranili i ostavili, kako bi ga spasla Deca. Nema objašnjenja što nije mogao 5 sezona da se nekako dovuče do Zida i javi šta se sprema. Jedino dobro ovde je što se na 0,5 sekundi pojavljuje Aerys, ali se bojim da je to samo priprema za time loop umoboliju o kojoj sam pisao pre par strana.

 

Za kraj Arya. Obistinilo se ono što smo pisali Arheolog i ja pre par dana, a pala je u vodu Vinijeva teorija da će dobiti neki zadatak od Facelessa. Ceo rasplet deluje krajnje naivno, hoćeš da postaneš plaćeni ubica, a imaš grižu savesti zbog nepoznatih ljudi. Sada je nelogično da poživi više od jedne, dve epizode, ali pretpostavljam da će je zaštiti plot armor.  Ako ništa drugo, barem se smaračini u Braavosu bliži neumitni kraj.

 

 

28dc0928dfc52aec0a7b8d0099ac2721.jpg

 

Za sve si u pravu, a posebno za Sam & Gilly spektakular . 

 

- Nisi mu rekao da sam wildlinguša?! Ne poštuješ moj identitet civilizaciono-hendikepirane osobe! Stidiš me se jer sam divlja! Gle, čini mi se da je naša ničim izazvana fancy kočija stigla na destinaciju, iako kadar spolja pokazuje da ima još jedno tri kilometra minimum.

- Daymn son, why you so fat? Naša porodica sa krajnjeg juga se već šest miliona godina bori protiv wildlinga, nekako, sa skroz druge strane kontinenta. A ti mi sad kažeš da je your baby mama rođena sa pogrešne strane Zida?!

- "White walker"? To ne postoji. Ja to znam jer živimo u racionalnom post-sujevernom svetu, a dede nam totalno nisu pričale o tome kako su ih pržili zmajevi na Westerosi ekvivalentu solunskog fronta.

- Oprosti Gilly, oprosti što se tata iživljavao po meni deset minuta.

- Nema veze Sam, nisi ti kriv, kriv je ovaj okrutni svet! Svet u kom zli ljudi rade loše stvari dobrim ljudima i prolaze nekažnjeno! :lol: Ja na to nisam navikla, pošto sam odrasla u komuni oca silovatelja, koju su razorili crnokošuljaši silovatelji sa Zida, i koju celog života progone nemrtvi (potencijalni) silovatelji.

- We belong togetha! Brzo skidaj tu valirijansku sablju dimiskiju sa Zida, idemo da razjebemo celu Citadelu i izborimo se za prava polupismenih žena da besplatno studiraju!

Link to comment

Do mojega su rešili. Uboli me pre pet godina, elf magic me vratila u život kao Froda Baginsa posle Brega Vetrova, i evo mene sada. Yay.

 

U nekoliko serija u poslednje vreme vidjam obrazlozenja "he used his magic" i "with his magic", sto je toliko bedno i glupo, a po pravilu korisceno kada pisci numeju drugacije da objasne. Treba zabraniti upotrebu reci "magic" na TVu.

Link to comment

Do mojega su rešili. Uboli me pre pet godina, elf magic me vratila u život kao Froda Baginsa posle Brega Vetrova, i evo mene sada. Yay.

 

 

Kroz kakve bi leševe Šandor™ hodao? To je Ian McShane koji mu priča svoju potresnu war is hell pričicu, i jebeno potvrđuje da će CLEGANEBOWL biti ove sezone.

http://postimg.org/image/su6kgzb23/ Ova scena iz trejlera. To je Sandor, potpisujem :) Način na koji hoda ga odaje... a i to šta Davos izgovara pre nego što se ova scena pojavljuje :)

Link to comment

28dc0928dfc52aec0a7b8d0099ac2721.jpg

 

Za sve si u pravu, a posebno za Sam & Gilly spektakular . 

 

- Nisi mu rekao da sam wildlinguša?! Ne poštuješ moj identitet civilizaciono-hendikepirane osobe! Stidiš me se jer sam divlja! Gle, čini mi se da je naša ničim izazvana fancy kočija stigla na destinaciju, iako kadar spolja pokazuje da ima još jedno tri kilometra minimum.

- Daymn son, why you so fat? Naša porodica sa krajnjeg juga se već šest miliona godina bori protiv wildlinga, nekako, sa skroz druge strane kontinenta. A ti mi sad kažeš da je your baby mama rođena sa pogrešne strane Zida?!

- "White walker"? To ne postoji. Ja to znam jer živimo u racionalnom post-sujevernom svetu, a dede nam totalno nisu pričale o tome kako su ih pržili zmajevi na Westerosi ekvivalentu solunskog fronta.

- Oprosti Gilly, oprosti što se tata iživljavao po meni deset minuta.

- Nema veze Sam, nisi ti kriv, kriv je ovaj okrutni svet! Svet u kom zli ljudi rade loše stvari dobrim ljudima i prolaze nekažnjeno! :lol: Ja na to nisam navikla, pošto sam odrasla u komuni oca silovatelja, koju su razorili crnokošuljaši silovatelji sa Zida, i koju celog života progone nemrtvi (potencijalni) silovatelji.

- We belong togetha! Brzo skidaj tu valirijansku sablju dimiskiju sa Zida, idemo da razjebemo celu Citadelu i izborimo se za prava polupismenih žena da besplatno studiraju!

Ovde se slažem, patetika izbija iz svake reči Sema i Gili... kreativni pisci, šta reći :) Transfer blama dok gledam njihove scene.

Link to comment

Baš me zanima gde vodi iracionalni potez Sema, za sada u ovoj 56/73 epizodi to izgleda vrlo stupidno.

 

Zbog takvog mača ćale će da mobiliše celu svoju kneževinu da vrati mač.

Ako je Sem rešio da beži, čak i sam, ne bi stigao praktično nigde sa svojom pokretljivošću, jer ga ganjaju rođaci koji na grbu imaju strelca, dakle osim što su vrsni lovci logično je da budu i dobri tragači.

 

Ako je zdipio mač da bi u dvoboju isekao ćaleta, opet nema logike, nije Semu baratenje oružjem vrlina, jedva ga je stavio u korice, a nije stekao dovoljno iskustva i veštine ubivši sretnim okolnostima nekog viđenijeg divljaka, ćale je tu izrazit favorit čak i sa viljuškom umesto mača. (beše ga Stanis pomenuo kako je bitku samo od njega izgubio)

Link to comment

jedino se ne bih složio ovo oko vajt vokera, svi sa priličnom sprdnjom južno od zida pričaju o njima baš kao i o deninim zmajevima

Link to comment

jedino se ne bih složio ovo oko vajt vokera, svi sa priličnom sprdnjom južno od zida pričaju o njima baš kao i o deninim zmajevima

 

Svi = superobrazovani Tyrion Lannister i (neobjašnjivo) njegov brat. A i ta priča je bila u podrugljivom kontekstu, sve nešto "da da, važi, others and grumkins and snarls, oh my". Nije bio ovaj agresivni racionalizam: "To ne postoji!" Otkud jebeno znaš da ne postoji tako pouzdano, da nisi bio tamo kad soliš pamet nekom ko jeste? Kad ti dođe neko sa Basilisk Isles, da li ćeš i njemu da objasniš kako baziliske ne postoje?

 

Moj omiljeni primer tog suludog TV prosvetiteljstva je kad mladi Kralj Artur kaže Merlinu "Magic? That does not exist." :isuse: Postoji milion načina da se lik iskoristi kao proxy za gledaoca, ali ničim podržana skepsa iz XXI veka je kataklizmično pogrešan način, to je kao da u scenariju stoji da maesters šalju e-mail umesto gavranova pismonoša (koje doduše već i tretiraju kao da su e-mail, svaka budala ima pristup).

Link to comment

Još jedan odličan review. Lepo je videti kako neko ko poznaje svet Pesme leda i vatre u prste, razlaže epizodu na deliće bez bespotrebnog nitpicking :) Edited by arheolog1981
Link to comment

Jebote!? Po reakciji 'ponocnih diverzanata', pomislilo bi se kako je ova epizoda barem bolja od prethodnih, kao i da su spojleri koje su ostavili pogresni.

Ono nista. Najgora bilo kada, sa prilicno precizno opisanim 'nedesavanjima' u spojlerima. White Walkersi zadobijaju sve veće simpatije.

- "Udri Brus Li, potepaj gi svi!"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...