Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

izašao promo za narednu epizodu. tu se vidi gde je Dzejmi krenuo samo nije jasno u kom svojstvu

Sad pogledah

 

 

Pa otisao je u Brzorecje, ono je Blekfis bio, samo je usput negde pokupio i Brona

 

Link to comment

Sad pogledah

 

 

Pa otisao je u Brzorecje, ono je Blekfis bio, samo je usput negde pokupio i Brona

 

 

Super je inače što je Walderu Freju celokupna vojska Valea projahala pored kućnog praga, a da se on zbog toga nije nimalo uzbudio, već šalje svoje ljude na Riverrun. Da je toliko oprezan kao u knjigama, ne bi nos pomolio iz Blizanaca  dok vojska Valea ne bude jako daleko. 

Link to comment

Sad pogledah

 

 

Pa otisao je u Brzorecje, ono je Blekfis bio, samo je usput negde pokupio i Brona

 

pa da samo da li je otišao tamo po savez i pregovore ili je došao da im traži predaju?

Link to comment

pa da samo da li je otišao tamo po savez i pregovore ili je došao da im traži predaju?

Otišao je da traži predaju... Crna riba u trejleru kaže da se neće Brzorečje predati dok je on živ. Onda vidimo da Freji drže Edmuru nož pod grlom... dakle, prate se dešavanja iz knjige. Lanisteri su saveznici Freja, ništa se nije menjalo. Sad, da li će Džejmi sresti Brijenu i kakav će to efekat imati na njega... teško je reći jer insistiraju na tome da je on i dalje sezona 1 Džejmi.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Aoooo, a taman sam se ponadao da ce pobiti vrapce. Sad zelim i Tomenu da crkne sto prije...

 

Bas da vidim kako ce Frej da pati zbog crvene svadbe.

 

E da, ko je ta(j) Crna riba sto se pominje u ovoj epizodi?

Link to comment

Ser Brinden Tuli, ujak od Kejtlin, Lise Arin i Edmura Tulija. Valjda zbog neke svadje i nesuglasice sa matorim Tulijem nije u naslednom nizu za Brzorecje, pa se zato i "otudjio" i napravio svoj amblem u vidu crne ribe - posto Tuliji imaju belu ribu. Inace veliki vitez i vojskovodja, pojavljivao se vec u seriji nakratko, ako se secas sahrane matorom Tuliju pa kad Edmur nije mogao strelom da pogodi barku sa lesom.

Link to comment

Ja se sve nadam da je to u pitanju.

 

Meni je jedan od Uini™ momenata (ograđujem se, nisam čitao knjige detaljno, samo sam povremeno isčitao dio lorea kad me je zanimao) kad Divljanka kaže "kad smo krenuli dole ka Zidu", što bi značilo da barataju nekim pojmovima tipa sjever je obično gore u kartografiji, a nešto mi ne ide u glavu da su Divljani dogurali civilizacijski do unifikovane kartografije, da im je svima sjever "gore". Naravno, moguće je da griješim.

 

Na stranu njena emancipacija i što je zajebana k'o da nije potekla iz incestoidne familije gdje je patrijarh ubijao sinove k'o da su pacovi. Generalno plot sa Semom ima šanse da ispadne Dorna ove sezone.

Ono što je mene iznenadilo jeste da je gajba Tarlija predstavljena kao fenserskije izdanje od samog Red Keep-a. Ogrooooomno djeluje, naspram onog Winterfell djeluje kao neki motel na Ibarskoj. 

Link to comment

Pa folirala je i Cersei pokajanje, šta s tim?

 

Svakog ponedeljka me mamite ovim spoilerima, otvaram ih u sve uzaludnijoj™ nadi da će biti pomenut CLEGANEBOWL kad ono ništa :(

Link to comment

nije Mardžori šizofrena, valjda je jasno da folira versku konverziju. babina unuka.

Apsolutno, mala ima mozga za razliku od Sersei... jedva čekam da vidim kakvu će sledeću glupost da napravi. Iskreno mislim da neće da se skine Mardžori s grbače i da će direktno uticati da joj se ostvari proročanstvo-da će joj sva deca umreti. I to će biti baš u Martinovom duhu koji proročanstva prezire kao i organizovanu religiju. Dakle, ostvaruju se proročanstva samo ako sam utičeš.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Pa folirala je i Cersei pokajanje, šta s tim?

 

Svakog ponedeljka me mamite ovim spoilerima, otvaram ih u sve uzaludnijoj™ nadi da će biti pomenut CLEGANEBOWL kad ono ništa :(

 

Evo, da ti olakšamo muke silne. U ovoj epizodi, Cersei je Jaime-ju dala blagoslov da ide sa vojskom u Riverrun, jer će se njeno suđenje svakako završiti sa trial by combat, a ona ima Planinu. Nedostaje ti samo još jedna trećina slagalice.

 

Btw, intrigira me da li je Qyburn na Planinino telo stavio glavu onog patuljka koju su Cersei greškom doneli bounty hunteri u drugoj epizodi prošle sezone (lovili Tiriona), a onda je Qyburn pitao da li može da je zadrži. 

Link to comment

Ser Brinden Tuli, ujak od Kejtlin, Lise Arin i Edmura Tulija. Valjda zbog neke svadje i nesuglasice sa matorim Tulijem nije u naslednom nizu za Brzorecje, pa se zato i "otudjio" i napravio svoj amblem u vidu crne ribe - posto Tuliji imaju belu ribu. Inace veliki vitez i vojskovodja, pojavljivao se vec u seriji nakratko, ako se secas sahrane matorom Tuliju pa kad Edmur nije mogao strelom da pogodi barku sa lesom.

Hvala, ali ne sjecam se tih Tulija. Sjecam se te scene i naravno da su u rodu sa Starkovima, ali glumce/likove sam pozaboravio.

Link to comment

Evo, da ti olakšamo muke silne. U ovoj epizodi, Cersei je Jaime-ju dala blagoslov da ide sa vojskom u Riverrun, jer će se njeno suđenje svakako završiti sa trial by combat, a ona ima Planinu. Nedostaje ti samo još jedna trećina slagalice.

 

Btw, intrigira me da li je Qyburn na Planinino telo stavio glavu onog patuljka koju su Cersei greškom doneli bounty hunteri u drugoj epizodi prošle sezone (lovili Tiriona), a onda je Qyburn pitao da li može da je zadrži.

U trejleru za epizodu 7 se vidi Sandor kako hoda kroz gomilu leševa... vide se samo noge al to je on :) E sad

Siguran sam da neće biti Cleganbowla u 6. sezoni :)

 

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Edited by arheolog1981
Link to comment

Evo, da ti olakšamo muke silne. U ovoj epizodi, Cersei je Jaime-ju dala blagoslov da ide sa vojskom u Riverrun, jer će se njeno suđenje svakako završiti sa trial by combat, a ona ima Planinu. Nedostaje ti samo još jedna trećina slagalice.

 

Btw, intrigira me da li je Qyburn na Planinino telo stavio glavu onog patuljka koju su Cersei greškom doneli bounty hunteri u drugoj epizodi prošle sezone (lovili Tiriona), a onda je Qyburn pitao da li može da je zadrži. 

 

Hvala Ayatollah, FUCKING CONFIRMED, a što se knjiške glave tiče, unutra verovatno nema ništa.

 

 

Qyburn je uzimao razna tela za svoje eksperimente, što živa što mrtva, ali nije ih sve graftovao na Grgura. U seriji nema razloga da glava ne bude originalna, jer je nikad nikome nisu ni poslali. U knjizi su lobanju očistili, spakovali, i poslali za Dorne. A ovako glasi jedna od prvih Branovih vizija, kad sanja svoju familiju koja je otišla dole u King's Landing:

 

"There were shadows all around them. One Shadow was dark as ash, with the terrible face of a hound. Another was armored like the sun, golden and beautiful. Over them loomed a Giant in armor made of stone, but when he opened his visor, there was nothing inside but darkness and thick black blood."

Link to comment

Meni je uvek lepo kad se moćni Drogon pojavi. 

 

Vini, pogledaj epizodu da vidiš kako su rešili pitanje Coldhandsa i Ujka Bendžena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...