Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Poslao mi arheolog video tog tipa što je uradio analizu sadržaja po osnovu trjelera, privjuova i novinskih članaka. Hit je što mu je ključna referenca neke katalonske novine koje su odštampale tekst o snimanju scene ispred katedrale u Žironi (ovo kad Haime Mata- Reis parkirs vojsku Tajrelovih ispred), pa sam shvatila da mi katalonski ide do jaja u stvari. :D

 

Uglavnom, neću vam ništa pisati. Ne bih da vam kvarim kao sebi što sam pokvarila i baš mi krivo, a drugo, ne bih da ovaj bafalo bil povredi mučenog arheologa. 

Link to comment

Pa Deni je specijalna i na nju se primilo mnostvo magija. Prvo to sto imaju specijalni Targarijeni u pogledu zmajeva, plus sto je pocela duga zima kad su sve magije pocele da se bude, pa jos ona Miri dok je citala onu neku gatalicu kad su se zmajevi radjali. Nije svaki Valirijac u posedu magije da bude dobar sa zmajevima. Nije ni svaki Targ u stanju da se poveze sa zmajevima. Seti se Vizerisa debila.

Link to comment

To da su Targaryens superspecijalni po pitanju povezivanja sa zmajevima je Martin objasnio da je mit. The Princess and the Queen a valjda i The Rogue Prince prikazuje kako kad im je frka jer u ratnom stanju imaju više zmajeva nego jahača, lepo organizuju audiciju - ko god hoće da proba, lowborn, highborn, nema veze, sve može! Većinu pojeli zmajevi, par anonimusa uspešno ukrotilo svog, a onda ih biodeterministi među maesterima proglasili nekakvim počasnim Targaryenima :isuse: (Sreća pa nisu dugo poživeli.)

 

Sve je to rekurzivna imbecilija. Da su isključivo Targaryens dragonriders dokazuješ tako što svakog dragonridera automatski proglasiš Targaryenom čak i ako nema ikakve rodbinske veze sa njima. Dokaz je dokazu dokaz.

Link to comment

1 u celom svetu a i šire priznat umetnik juče kaže kad god pogleda novu epizodu ode u kujnu skuva kafu zapali cigar i krene da čita vinijev hejt nije mu epizoda kompletna bez toga true story :fantom:

Link to comment

Kakav uzasan filler od epizode. 20+ minuta potroseno na Sema i to kako njega otac ne voli.

 

 

 

Jedino vredno pomena su Bendzen i Tomen

 

 

Link to comment

Nemam pojma, meni se epizoda generalno svidela...

Benjen je ipak Coldhands, barem u seriji... Martin je potvrdio da u knjigama to nije slučaj. Bravos postaje lagano najzanimljiviji, mnogo mi se sviđa kako napreduje zaplet... Arja je spremna za povratak, Igla je tu :) U Kraljevoj Luci se polako zakuvava, ali ono pravo tek sledi. Na scene sa Semom je potrošeno 15 minuta, previše za ovako kratku epizodu. Drogon je porastao i napokon dobro urađen CGI... što se mene tiče, kad u epizodi vidim zmaja pola im opraštam :) Mnogi će zameriti što ga je Deni lagano uzjahala(zmaja naravno :)) ali tu ne vidim problem... nema se vremena za odugovlačenje, to prosto mora da se desi.

 

Link to comment

Brutalno loša epizoda, svakako najlošija ove sezone i među 5 najslabijih ikada. Pre svega, cela epizoda je jedan džinovski filer, ne dešava se gotovo ništa od nekog značaja, a i ono što se dešava je sve već bilo nagovešteno u prethodnim epizodama.

 

 

Sem i Gili su u ovoj epizodi su probili dno dna. Ja ne znam ko piše scenario za taj deo, ali tom nekom je bolje da se mane pisanja scenarija kao profesije, i ode da se bavi bilo čim drugim u životu. Ono je ispod svakog nivoa, smislenije bi bilo da smo gledali zastavu Tarlija kako se deset minuta vijori na vetru. Sam kraj tog nesrećnog dela bi bolje smislila retardirana voluharica, nema apsolutno nikakvog smisla ono što Sem radi na kraju.

 

Događaji u Kraljevoj luci takođe suludi, sa sve born again Chrisitian preokretom. Margeri se ponaša kao da ima šizofreniju (u prošloj epizodi govori Lorasu da izdrži, u ovoj verski fanatik), o Tomenu da ne govorim - prvo izbaci Džejmija iz Garde, a posle minut mi stavi armiju na raspolaganje. Postajem uveren da ni jedno od njih dvoje neće preživeti kraj ove sezone. Vrhovni Vrabac potpuno nekonzistentan, ne bih mnogo pogrešio kada bih rekao da je u pitanju brutalno gaženje celokupnog načina na koji je izgrađen ovaj lik radi nekakvog jeftinog efekta - verski puritanac koji odjednom paktira sa incest spawnom i grešnicom. Mejs Tirel kao dvorska luda u oklopu, Dontos Holard bi izgledao kao ozbiljan ratnik pred njega. Cela scena smejurija.

 

Denina bljutavština iz prošle epizode se nastavila u ovoj, potpuno nepotrebnim i besmislenim kurčevitim govorom sa zmajevih leđa, još malo kao u Danu nezavisnosti. Odlična scena ako vas muči stomak, pa trebate da se ispovraćate i /ili proserete.

 

Mira i Bren su tu samo sa ciljem da se uvede Bendžen Stark. Objašnjenje njegovog odsustva totalno besmisleno, potpuno van logike funkcionisanja svega Beyond the Wall - on bi valjda bio prva osoba u istoriji koju su Hodači samo ranili i ostavili, kako bi ga spasla Deca. Nema objašnjenja što nije mogao 5 sezona da se nekako dovuče do Zida i javi šta se sprema. Jedino dobro ovde je što se na 0,5 sekundi pojavljuje Aerys, ali se bojim da je to samo priprema za time loop umoboliju o kojoj sam pisao pre par strana.

 

Za kraj Arya. Obistinilo se ono što smo pisali Arheolog i ja pre par dana, a pala je u vodu Vinijeva teorija da će dobiti neki zadatak od Facelessa. Ceo rasplet deluje krajnje naivno, hoćeš da postaneš plaćeni ubica, a imaš grižu savesti zbog nepoznatih ljudi. Sada je nelogično da poživi više od jedne, dve epizode, ali pretpostavljam da će je zaštiti plot armor.  Ako ništa drugo, barem se smaračini u Braavosu bliži neumitni kraj.

 

U epizodi nema Severa, LF-a, Meereena, Boltona. Vraća se Walder Frey, i to je jedino (uz donekle glumca koji tumači ulogu Rendila Tarlija) što je vredno pomena.

 

Link to comment

Uboga dosada od epizode, previše debelog Sema, i prazna događanja.

 

+ 1 na Ayatolin post, da ne ponavljam, samo još

 

 

 

Džejmija sad šalju u Brzorečje, to je ono gde ga radnja ostavlja u knjigama, kad ga Sersei zove u pomoć a on je u fazonu "fuck off woman". Što znači da će se tu odigrati neki poprilično bitan twist, da l će ubiti matorog Freja, ili postati potpuno rogue, ili videti Brijenu, krenuti na Zimovrel, ko zna, ali biće nešto inače ga ne bi slali tamo.

 

 

Link to comment

Uboga dosada od epizode, previše debelog Sema, i prazna događanja.

 

+ 1 na Ayatolin post, da ne ponavljam, samo još

 

 

 

Džejmija sad šalju u Brzorečje, to je ono gde ga radnja ostavlja u knjigama, kad ga Sersei zove u pomoć a on je u fazonu "fuck off woman". Što znači da će se tu odigrati neki poprilično bitan twist, da l će ubiti matorog Freja, ili postati potpuno rogue, ili videti Brijenu, krenuti na Zimovrel, ko zna, ali biće nešto inače ga ne bi slali tamo.

 

 

izašao promo za narednu epizodu. tu se vidi gde je Dzejmi krenuo samo nije jasno u kom svojstvu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...