Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Da počnem da je kripili stalkujem, Giantsbane-style?

 

tumblr_o7nkxqMmP61uj5p90o3_540.gif

 

Ne, čekaj, zajebi to:

u solidno napisanoj i pristojno odglumljenoj sceni, gđica Stark proziva Petira Beliša

:isuse:

Link to comment

Rat Dece i Prvih Ljudi je trajao 2000 godina. Što kaže Uini to nije bio rat i osvajanje, već više postepeno potiskivanje uz povremene sitne okršaje. Westeros jeste ogroman, ali superiorna vojska ga osvoji za najviše nekoliko godina. Rastezati to 2000 godina znači da je rat bio ultra-niskog inteziteta.

Posle te 2000 godina dolazi Pakt. Deca su dobila šumu, a Ljudi sve ostalo. To je verovatno bilo fer razgraničavanje. Westeros je i u vreme događaja iz knjiga prepun ogromnoh šuma. Sever je sav u šumama. U Riverlands su isto ogromne šume.Tamo Arya-na vučica ima svoj mega čopor sa 200+ redovnih vukova koji teroriše sve živo i ne može mu niko ništa. Vale u planinama ima velike šume gde žive oni Tyrionovi divljaci totalno odvojeni od bila kakva civilizacije. Južno od Kings Landing je možda i najveća šuma u čitavom Westerosu. Verovatno od celog Westerosa samo u pustinjama Dorne nema šuma. A sve te šume su pre 10.000 godina bile sigurno neuporedivo veće. Nema razloga da se Deca osećaju prevarenim i imaju neke vajmarske komplekse te samo čekaju trenutak da se pojavi neka tvrdokrilaška frakcija koja će da napravi Hodače i povede Decu putevima slave i pobede.

 

Meni se, kao što rekoh, ona scena iz poslednje epizode gde Deca stvaraju Hodače ne uklapa u hronologiju. Vaše teorije mi isto ne piju vodu, ali zašto bi uopšte moralo postojati objašnjenje otkud Hodači? Bili na severnom polu i došli. Great Other's minioni i kraj priče.

Što je najgore, siguran sam da će i Martin morati da objašnjavaTM šta su i ko su. OCD je snažan u njemu. I zaplešće se u tome, potrošiće i na to 12.5 chaptera i rastezaće celu priču u nedogled. Kad objasniTM to, onda će morati da objasni i odakle zmajevi...

A bilo bi neozbiljno da ne objasniTM i ko je stvorio Decu, koja su stvorila Hodače...

 

 

Inače, naleteo sam sinoć na GoT wiki na Martinovu cool minijaturicu. :)

Stannisova hanuma na Zid dovodi entourage. Jedan njen vitez ima grb sivi štit sa plavom petokrakom zvezdom. Zove se Patrek i ubija ga džin kad je izbila neka omanja šorka u Castle Black, nakon što je Jon Snow pustio divljane južno od Zida.

Fora je da je debeli tog viteza sočinio po svom RL prijatelju Patricku koji navija za Dallas Cowboyse (logo im je plava zvezda na sivoj pozadini), najveće rivale New York Giantsa za koje navija Martin. :Hail:

Link to comment

Mota mi se po glavi danima: Leigh Gill, koji glumi Bobono-a, a ovaj pak Tiriona Lanistera u predstavi Mercy bi bio vrhunski izbor da Dinklidž nije prihvatio ulogu :) Iskreno, više me podseća na Tiriona iz knjiga od Dinklidža.

Link to comment

ovo sve s branom i hodorom izvlači epizodu međ memorabilne, s tim što mi kljuca moždani okrajak to što ovako kako je prikazana scena hodorovog dženesisa urušava ustanovljenu postavku da niko ne zna šta mu to dođe "hodor". pošto je prvo viknuo nekoliko puta razgovetno "hold d dor" u sred krcatog dvorišta vinterfela.

Link to comment

Mota mi se po glavi danima: Leigh Gill, koji glumi Bobono-a, a ovaj pak Tiriona Lanistera u predstavi Mercy bi bio vrhunski izbor da Dinklidž nije prihvatio ulogu :) Iskreno, više me podseća na Tiriona iz knjiga od Dinklidža.

 

+1

Totalno, Tirion iz knjige je fizicki dosta unakazeniji od Dinkidza u seriji.

Link to comment

ovo sve s branom i hodorom izvlači epizodu međ memorabilne, s tim što mi kljuca moždani okrajak to što ovako kako je prikazana scena hodorovog dženesisa urušava ustanovljenu postavku da niko ne zna šta mu to dođe "hodor". pošto je prvo viknuo nekoliko puta razgovetno "hold d dor" u sred krcatog dvorišta vinterfela.

 

Pa jel bilo ustanovljeno? Ja se samo secam da to niko nije pominjao i objasnjavao.

Link to comment

U knjizi niko ne zna zašto to govori, a njegova majka (ili baba? Old Nan, ona što Branu priča priče) se smeje kad kaže nekome da je Hodoru pravo ime u stvari Walder.

 

Serija je, naravno, promenila to Walder u Willas zato što je mutavog autističnog džina u snegu vrlo lako pomešati sa prastarim patrijarhom porodice Frey koga nismo videli jedno dve sezone.

 

Realno je Ariel u pravu, da su ga čuli kako urla "Hold the door, hold the door" ne bi mu sigurno po tome dali nadimak.

Link to comment

Videćemo kako će Martin to da objasni u knjizi. Mislim da će poreklo imena biti isto - navodno je Martin kao dečak želeo da bude liftboy u hotelu, pa odatle to "hold the door", što je fraza koju liftboyevi verovatno najčešće čuju.  Dovoljno je da se wargovanje desi u nekom trenutku kada oko Waldera / Hodora nema nikog, pa da niko ne zna šta se desilo.

 

U vezi ovoga moram primetiti da je  sama scena sa odlaskom Neda Starka u Eyrie bila nepotrebna, jer je služila samo Hodorovom Paradoksu, nikakav drugi sadržaj od nje nismo dobili. Mogli su ga bez problema wargovati dok npr. timari konje. Eventualno, bilo bi čak dovoljno da nije ništa vikao kada je počeo napad, ovako je mnogo glupo.

Link to comment

 

 

Serija je, naravno, promenila to Walder u Willas zato što je mutavog autističnog džina u snegu vrlo lako pomešati sa prastarim patrijarhom porodice Frey koga nismo videli jedno dve sezone.

 

 

 

Ovo mi smeta kod tebe iako si uglavnom u pravu po pitanju serije, ali stvarno pronalaziš nebitnosti. Koga boli kurac kako se lik zove u seriji a kako u knjizi.

Edited by theanswer
Link to comment

Ovo mi smeta kod tebe iako si uglavnom u pravu po pitanju serije, ali stvarno pronalaziš nebitnosti. Koga boli kurac kako se lik zove u seriji a kako u knjizi.

 

Ma savršeno je nebitno, samo mi je glupo kao princip: tretiraš gledaoce kao da će im glava eksplodirati ako pokušaju da pojme koncept dva različita čoveka koji se isto ili slično zovu.

 

giphy.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...