Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Maločas primetih na imdb (pažnja, ima spojler, jer dali kratke opise za 2 naredne epizode);

Ovu epizodu (Door) je režirao Jack Bender režiser poznat po seriji Lost gde je režirao dobar deo epizoda naročito one sa zamršenim putovanjem kroz vreme posle čega je mnogo toga ispalo nejasno, iracionalno... tj. započeto i nezavršeno.
Ni u ovoj nije odoleo pa nam objasnio da je Hodor u većem delu svog života vukao traumu koju je stekao Branovim warg-ovanjem iz budućnosti.

Dakle, pošto je režirao i narednu epizodu,
imamo izvesno Brenovo wargovanje putovanjem kroz prošlost sa mogućnošću da ga emocija "povuče" pa opet zasere nešto za sadašnjost.

Link to comment

Pročitao sam negde teoriju po kojoj su glasovi koje je navodno čuo Mad King Aerys, ustvari glas Brena Starka koji je iz budućnosti pokušao da spreči Ludog Kralja da čini razne gluposti, te da ga je on praktično i oterao u ludilo. Ako budu insistirali na time travelu (sa kojim se inače preteruje u serijama, time travel i mirror univerzumi su npr. najgori deo Star Treka), možda ćemo viđati gomilu ovakvih stvari.

Link to comment

Ja nisam ni sto posto siguran sta se desilo tu sa Hodorom, Bren je vorgovao u njega kroz viziju, a kontrolisao ga u realnosti?  :huh:

 

Uglavnom, ljudi sad masovno pricaju neke teorije kako ce Bren kroz vizije postati Bren d Bilder, prastari Stark koji je sagradio zid, ili kako je on uzrok ludila matorog Erisa posto je poceo da mu prica nesto a ovaj je cuo samo glasove u glavi. 

 

Licno, mislim da je to sve suvo naklapanje, ako se debeli odluci da ide u tom Interstelar pravcu ima da zamrsi sve zivo jos dodatno do te mere da ga nikada nece odmrsiti.

I i dalje nikome nije jasno sta je tacno bila uloga/zaduzenje matorog Gavrana?

Link to comment

čovek je rekao 12 :fantom:

 

White_Walker_leaders_thirteen_at_temple.

 

btw meni do jaja fazon što arja igra sebe u predstavi ehehehe

 

 

Minus 3 (ovaj sto je umro juce, onaj sto ga Jon ubio i onaj nesrecnik sto je zglajznuo od Sema) osim ako nisam nesto propustio?

 

Doduse ne mogu da se setim da li je Sem ubio onog svog pre ili posle krstenja? Jer ako je pre onda dzabe matematika.

Link to comment

@goofs: Desilo se to što kažeš. Bran je vorgovao u Hodora u sada[njosti a po[to je istovremeno kroz viziju bio u prošlosti, došlo je do preklapanja i trajno sjebalo debelog konjušara. Meni to sa hold-door deluje previše kompleksno za standardne Cock Merchants plots - ako nije ovaj iz Losta to sam izmislio, onda se bojim da su prepisivali od GRRM i da ćemo nešto slično gledati i u knjizi. (Mada sigurno neće držati vrata ispod jebenog brda.)

 

Naravno da je naklapanje, ljudi imaju opsesivnu potrebu da svaki detalj povežu sa svakim drugim i da sve objasne™, čak i detalje koji nikakvo objašnjavanje ne zahtevaju.

 

Ne znamo još šta je tačno bio Three-Eyed Raven zato što ne znamo šta će biti njegov naslednik Bran, ali neka šamanoidno-istoričarska uloga mu ne gine. Biće još vizija 100%, nismo još videli kako se rađa Rhaegarov sin...

Link to comment
Doduse ne mogu da se setim da li je Sem ubio onog svog pre ili posle krstenja? Jer ako je pre onda dzabe matematika.

 

ubio ga je pre meni zato bilo čudno otkud sad opet ovaj na konju :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Fantastično prikazan asasinski trening. Prvo te slepu mlatimo štapom, onda ti vratimo vid pa te opet mlatimo štapom, a onda kad procenimo da si dovoljno izubijana, pošaljemo te da ubiješ nekoga... ali ne štapom nego otrovom! :lol:

 

Šta je koji moj naučila tokom celih tih šesnaest epizoda? Kako je sad sposobnija i poslušnija nego što je bila krajem prošle sezone kad je pala ispit? Odakle im ideja za toliki bojutsu uopšte, jesu li preslikali "aikido" iz TWD?

 

Jos 1 od mesta gde je verovatno zapelo i ne znaju sta ce sa njom.

 

mala što vuče brana je imala oružje. dao joj sem u sezoni 3.

 

Ma znam, mala se vec tukla sa WW i tad sam rekao da mi je to preterivanje. Ono kad su u snegu valjda, kad ovi smaraci izlaze iz zemlje, kad izbodu onog njenog klinca drugara.

Link to comment

Jos 1 od mesta gde je verovatno zapelo i ne znaju sta ce sa njom.

 

 

Ma znam, mala se vec tukla sa WW i tad sam rekao da mi je to preterivanje. Ono kad su u snegu valjda, kad ovi smaraci izlaze iz zemlje, kad izbodu onog njenog klinca drugara.

Mala se tad nije tukla sa WW već sa Wights :) Velika razlika. I izbodu joj brata, prati fabulu radnje.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Edited by arheolog1981
Link to comment

Mala se tad nije tukla sa WW već sa Wights :) Velika razlika. I izbodu joj brata, prati fabulu radnje.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

 

Pa sta su oni ako nisu neki kurcevi zombiji od WW? I to brat, klinac drugar, manje je bitno, ne moze sve covek pohvatati :fantom: 

 

Sto rece Middle idite na VIP pa tamo seirite nad neznanjem nas obicnih smrtnika <_<

Link to comment

Pročitao sam negde teoriju po kojoj su glasovi koje je navodno čuo Mad King Aerys, ustvari glas Brena Starka koji je iz budućnosti pokušao da spreči Ludog Kralja da čini razne gluposti, te da ga je on praktično i oterao u ludilo.

 

Uf, ovo je 1 jaka teorija, a prilicno ima smisla s obzirom na slicnu situaciju sa sirotim Hodorom.

 

Samo sto se sve ovo onda dogadja na preslikanoj Interstelar ravni i to bi bio toliko vazan momenat da sve ostalo pada u drugi plan. Ne verujem da bi serija toliko odstupila od knjiga, pa je onda interesantno da li je Martin ovo prepisao od Nolana ili mu se Nolan usro u zivot konceptom koji je poturio pre njega.

Link to comment

Ma nema šanse. Erisovo ludilo još manje zahteva time-travelling "objašnjenje" nego što je zahtevao Hodorov autizam. Mada kod CM ništa nije isključeno.
 

The suggestion that a mentally disabled character that we all loved was actually a plot device-in-waiting, and that his death comes retrofitted with a twist, speaks to a problem in how we're watching this show. Everything has to mean something else; nothing succeeds by its own merit or is allowed to remain a mere detail chalked up to chance or circumstance.
Link to comment

Ali sta se onda, zaboga, desilo u prosloj epizodi? Bran je samo preuzeo Hodora? A imamo i onu cudnu scenu kad se mladi i siromasno obuceni Ned osvrce pred Kulom prema Branu. Nacelno podrzavam citat, ali u seriji to uglavnom nije slucaj. Na primer, zvuci razumno da Deneris skida prsten samo zato da je ne bi prepoznali, ali ce u praksi to posluziti i da jebac i nejebac nadju prsten. I ima jos mnogo takvih idiotskih primera, mislim jeste glupo, ali tako je.

Link to comment

Pa to i kažem, već je dovoljno glupo to Objašnjavanje koje smo do sada videli, nema potrebe odvrtati ga na 11 uplitanjem Ludog Kralja Erisa da bismo odgovorili na goruće pitanje kako je postao lud.

Link to comment

A dobro ima milion miljardi teorija, to je nešto što 20 godina razlike učinilo. Ladno su postojali ljudi koji su pogodili da je Hodor hold-the-door, samo što su mislili da je on Aegon Targarien u isto vreme :D Ovo za Brena the Bildera mi deluje primamljivo dok za ludog kralja je jednostavno glupo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...