Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ovaj Bren težak baksuz, ko god je bio uz njega usrao mu se u život, čak i vuku.  Osim Meeri.... za sada.

 

 

Jes vala, ova Meera isti Jon, ispašće još da Lyanna dobila blizance u kuli, a Nedu bio baš ekstra blam da dvoje njih donese ženi, pa jedno bepče dao Reed-u.

 

Sve se to dogodilo sa razlogom.

 

Iz onoga što sam pročitao koliko se dobro sećam njenog lika, šanse za to su 2% maks.

Link to comment

Review epizode 5, Elio i Linda sa Westeros.org, inače koautori Sveta Leda i Vatre...ovu sezonu radi samo Linda jer je Elio odlučio da ne spojluje sebi WoW i DoS :)

Link to comment

takodje, mislim da se u ovoje epizodi pokazalo da su led i vatra aspekti jedne te iste pokretacke sile koja objedinjuje sve "natprirodne" fenomene i da ne postoje dva bozanstva ili dve kosmicke moci, pa ni dva pola nego samo 1 d fors. to se vidi u detaljima kao sto su: opsidijan koji bismo defitivno asocirali sa vatrom (vulkani) je upotrebljen da se napravi ledeno cudoviste; u onoj jednoj sceni na'vi bomba zasja jarko plavom kanda-ledeno-magijskom svetloscu a onda eksplodira. mozda ce svojevrsno rastumacenje sveta biti u tome sto su odredjeni akteri hteli da prisvoje moc jednog od tih dvaju aspekata ignorisuci onaj drugi i time doveli svet u neravnotezu sto ima svoje katastrofalne posledice - night king je mozda ushteo da bude ledeni bog (katastrofalna posledica: povremena ledena doba), a valirijanci/targerijani sa svojim zmajevima (koji su mozda isto nekakva aberacija, na nacin na koji su to vajt vokeri) su mozda hteli da budu, a tehnicki i jesu gospodari vatre (katastrofalna posledica: lokalna kataklizma)

 

kapiram da se moze reci da nisam citao knjige :lolol:

Link to comment

Pogledao, meh. Iz vaših spoilera očekivao sam više od Brenovih scena, ali osim tog žrtvovanja nepoznatog mladića ćosavih grudiju ništa naročito interesantno nismo videli. Nemam pojma čemu je služila ona poslednja vizija kad Ned odlazi na šegrtovanje u Vale, osim ako je Bloodraven tu specifično odabrao zbog Holdthedoor momenta, za koji je nekako znao da će se desiti? 

 

Sansa, Littlefinger, prebrojavanje severnjačkih porodica, sve jad & beda & ekspozicija. Izdvojio bih samo konačni dokaz da je Littlefinger kao član tajnog Cock Merchant društva sposoban da se teleprontuje™ iz bordela u bordel. Poveo je vojsku da opseda Moat Cailin (što niko živi na svetu nije registrovao) a sam se magično izmestio u Mole's Town, selendru poznatu samo i isključivo po tome što ima bordel za Nights' Watch :Hail: I odande nekako šibnuo gavrana Sansi na Zid.

 

Nova Melisandra izgleda i zvuči dosta dobro iako opet nema ništa naročito da kaže, threeway između nje, patujka, i evnuha je esencija "as we all know" besmisla.

 

Šta je još bilo - bradavičave svinje i penisi u Braavosu, Dany & Jorah tearful reunion/farewell broj 45., i apsolutno ništa iz CLEGANEBOWL CENTRAL poznatije kao King's Landing. Sranje.

 

Link to comment

Inače sam potpuno siguran sada da će svi vukovi izginuti a da će Džonom izginuti poslednji. Tu sam teoriju pročitao ranije a utemeljena je na kraju onog chaptera kada nađu vukove

 

 

"An albino," Theon Greyjoy said with wry amusement. "This one will die even faster than the others."

Jon Snow gave his father's ward a long, chilling look. "I think not, Greyjoy," he said. "This one belongs to me."

Link to comment

a to sto uajtuokersi pice kroz carobnu vatru bez problema, jerznaci da im zmajovi ne mogu nista?

 

nova melisandra je rejcel uajz iz marinkove bare.

Link to comment

a to sto uajtuokersi pice kroz carobnu vatru bez problema, jerznaci da im zmajovi ne mogu nista?

 

nova melisandra je rejcel uajz iz marinkove bare.

 

 

Ma jok to je lokalno samo za to drvo i tu vatro, sve ostalo je roming i hvata ih vatra.

 

EDIT:

 

Nego kako sad opet 4 glavna Vokera? Zar ne ubi Dzon jednog u Hardhomu? Doduse i sad je stradao jedan.

Edited by *edited by mod
Link to comment

a to sto uajtuokersi pice kroz carobnu vatru bez problema, jerznaci da im zmajovi ne mogu nista?

 

nova melisandra je rejcel uajz iz marinkove bare.

 

to je obicna vatra

Link to comment

Tesko smaranje, vrlo sam blizu da odustanem.

Red palijanja po Arji (doooookleeeee), red Sanse koja vodi glavnu ulogu, red gomile nebitnih likova sa Gvozdenih ostrva gde se odvija gradja najvece flote dok se krunise kralj (kao da ga krunisu na drugom kraju sveta), pa red evnuha i kepeca u dosadnim dijalozima gde se ubacuje vesticina drugarica da malko razbije camotinju Mirina, da bi na kraju one iz drveca potamanile gomilu WW i mala sto vuce Brana koja je ubica par excelance. Da ne pominjem onu malu smaracicu i Dzoru lovermena.

Link to comment

ja preskacem (edit: premotavam) jedno 80%, meni super; onda skimnem negde kroz sinopsis ako nesto ne kapiram, ali uglavnom sam bog za premotavanje.

 

prvi serijal je bio super i nisam ga diro

drugi serijal sam recimo 5% premotavao

treci vec jedno 25%

cetvrti i peti oko 50%

 

edit: treba neko da krene da pravi fan edit 2h filmove po knjigama lepo ili mozda na kraju, da sve bude trilogija

Edited by Krošek
Link to comment

gomile nebitnih likova sa Gvozdenih ostrva gde se odvija gradja najvece flote dok se krunise kralj (kao da ga krunisu na drugom kraju sveta)

 

Ja ovu bedu nekako uspeo da potisnem :lol: Ali kako je tužan Kingsmoot, jbtbg. Da su skupili deset random čitalaca i tražili im da pred kamerom odrade reenactment te scene iz knjige, manje bi tragikomično izgledalo.

 

Najluđe je što Jašar i Evron imaju identičan plan & program. "Ja ću da sagradim naaaaajveću flotu svih vremena!" "A ja ću da sagradim jooooooš veću od te, pritom imam i kurac!"

 

A onda pobednik na izborima (za kralja :isuse: ) daje detaljna upustva za brodogradnju: "Prvo posečete drva! Onda krenete da deljete daske i sastavljate ih u brodove. A žene da vam vezu jedra, Sansa-style! Jel' jasno? OK, sad svi na svoje radne zadatke pa palimo za Meereen!"

 

Pretpostavljam da su pre njega Ironborn prvo pravili brodove a tek posle sekli drva, ili da su ih pravili od kamena, ili nisu znali za jedra.

Link to comment

a ti mislis na to, ja sam mislio na ono kad zapale pruce. ne znam, morao bih ponovo da pogledam da vidim da li je neka bomba pogodila direktno vajt vokera; 'el pogodila?

Link to comment

Red palijanja po Arji (doooookleeeee)

 

Fantastično prikazan asasinski trening. Prvo te slepu mlatimo štapom, onda ti vratimo vid pa te opet mlatimo štapom, a onda kad procenimo da si dovoljno izubijana, pošaljemo te da ubiješ nekoga... ali ne štapom nego otrovom! :lol:

 

Šta je koji moj naučila tokom celih tih šesnaest epizoda? Kako je sad sposobnija i poslušnija nego što je bila krajem prošle sezone kad je pala ispit? Odakle im ideja za toliki bojutsu uopšte, jesu li preslikali "aikido" iz TWD?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...