Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

Insight u stvaranje Belih hodača od strane Dece šume zanimljiv, ali mi je potpuno nejasno zašto su Deca stvorila oružje koje ne mogu da kontrolišu - .

 

 

 

ja sam shvatio da stvaranje hodača nije bilo namerno

 

 

Edited by djuras
Link to comment

 

 

ja sam shvatio da stvaranje hodača nije bilo namerno

 

 

 

 

Solidna epizoda, premda, kao i obično ima par čudnih momenata :

 

 

Insight u stvaranje Belih hodača od strane Dece šume zanimljiv, ali mi je potpuno nejasno zašto su Deca stvorila oružje koje ne mogu da kontrolišu

 

 

 

Pa stvorili su nuklearno oružje svog doba... jednom kad se aktivira, nema više nazad. Jeste stvaranje bilo namerno, kaže Leaf jasno da su to uradili da se odbrane pred invazijom ljudi.

 

Link to comment

Ne mogu sad iz glave da se setim hronologije, ali nešto mi govori da tu nešto ne štima. Ako se dobro sećam, Long Night je došla posle dogovora o primirju koji su sklopili na Božijem Oku (jezero kod Harrenhala)

Ako su Deca napravili primirje sa Prvim Ljudima koje je trajalo par hiljada godina zašto bi onda stvarali Hodače da se bore protiv Prvih ljudi?

Link to comment

Ih, ti sad očekuješ tačnan redosled mitoloških događaja od pre više hiljada godina? Šuplja im je istorija.

 

Taj twist da su CotF nisu spas od Others nego naprotiv je nagovešten još u prvoj knjizi kad Old Nan priča bajku Branu kako je neki Stark tokom Duge Noći krenuo u neki severni pripizdinac da nađe Vilenjake™ u nadi da će mu pomoći da spase svet od zombija, i kao išao i išao i išao... i onda neko upadne u sobu i prekine priču <_< Očigledno je baba planirala da prikaže neki twist, ali nam je to bilo odloženo koju deceniju.

Link to comment

Ne da ne štima, nego veze sa mozgom nema :

 

According to Westerosi legends, in the midst of this darkness a race of apparent demons, called the Others, emerged from the uttermost north of Westeros, the polar regions of the Lands of Always Winter. They wielded razor-thin swords of ice and raised wights to fight the living. The children of the forest and their allies, the First Men, fought valiantly against them, but were driven southwards by their advance.

 

Sad, kvaka je u onome "According to Westerosi legend". Legende ne moraju biti nužno tačne, čak ni kod Tolkina, a kamoli kod Martina...

Edited by Ayatollah
Link to comment

Ne mogu sad iz glave da se setim hronologije, ali nešto mi govori da tu nešto ne štima. Ako se dobro sećam, Long Night je došla posle dogovora o primirju koji su sklopili na Božijem Oku (jezero kod Harrenhala)

Ako su Deca napravili primirje sa Prvim Ljudima koje je trajalo par hiljada godina zašto bi onda stvarali Hodače da se bore protiv Prvih ljudi?

The Long Night se desio 8000 godina pre Egonovog osvajanja, nema tu doduše nikakve precizne hronologije... to su sve legende i mitovi. Čak se kaže da su se Deca Šume i Prvi Ljudi borili zajedno protiv Belih Hodača. Evo odlomka iz Gozbe za Vrane: The oldest histories we have were written after the Andals came to Westeros. The First Men only left us runes on rocks, so everything we know about the Age of Heroes and the Dawn Age and the Long Night comes from accounts set down by septonsthousands of years later. There are archmaesters at the Citadel who question all of it.

Edited by arheolog1981
Link to comment

Pa u svakom slučaju +1. Podržavam svaku rupu u praistorijskim hronikama, najveća glupost kod Martina mi je oduvek bila ta ideja da svi iz viđenijih porodica znaju šta su im radili preci pre jedno 3-4 hiljade godina.

 

Takođe, White Walkers kako su bili opisani u knjigama delovali su prilično elvish u svakom smislu, iako ih je serija u pilotu predstavila kao neke krupne crne orke sa predator frizurama.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Nije to stvar šuplje istorije i legendi, već logike.

Deca i vojska koja će kasnije postati Nights Watch su zajedno porazila Hodače što znači da su već imali pakt. A ako su već imali pakt, onda Deca nisu imali potrebu da stvaraju Hodače.

Kako je bi trebala izgledati stvarna hronologija a da se uklopi ta scena iz poslednje epizode?

Link to comment

Nisam još gledao ali u čemu je problem da Deca stvore WW u pokušaju da se odbrane od First Men, to im ne uspe, onda provedu par vekova, milenijuma, čega god, u povlačenju, da bi se onda undead otrgli kontroli i napravili sranje za sve?

Link to comment

Nije to stvar šuplje istorije i legendi, već logike.

Deca i vojska koja će kasnije postati Nights Watch su zajedno porazila Hodače što znači da su već imali pakt. A ako su već imali pakt, onda Deca nisu imali potrebu da stvaraju Hodače.

Kako je bi trebala izgledati stvarna hronologija a da se uklopi ta scena iz poslednje epizode?

Rečeno ti je s više strana :) Ne postoje pisani ostaci iz vremena Prvih Ljudi... sve što znamo o tom vremenu su napisali septoni nekoliko hiljada godina kasnije. Koliko je istinita Odiseja, toliko su i njihova pisanija :)

Link to comment

Ljudi nisu mogli da poraze Hodače bez pomoći Dece i obsidiana. Hodači bi odmah krenuli da nagnavaju Ljude i oni bi se povlačili, a ne Deca.

 

Debeli Sam nalazi Nights Watch spise u onim tunelima ispod Castle Black. To je delovalo mnogo staro. Još uvek Straža nije zaboravila za obsidian, tako da je to pisano verovatno odmah posle Long Night.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...