Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

tja, preterujete.

sem sansine smrti, sve je manjevise ocekivano i nespektakularno.

To, i što je Remzi počeo da dere Rikona natenane...

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

A i Tiriona ubili u zasedi dok je obilazio grafite.

Brate, to je iz sledeće epizode... al aj kad smo počeli-Bendžen Stark se vraća na zid.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

A Ian McShane i CLEGANEBOWL još ništa, kažete? :unsure:

Nema od tog ništa, Pseto se povredio kopajući grobove. Odložen meč

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Vini, sto Lanisteri traze vojsku od Tirela da bi se borili sa onim Vrapcevim Donatelima? Ko da nemaju svoju vojsku pa im treba jos legija...

Link to comment

A nisam nesto skontao da je narodu stalo do njih. Ono jes im milo sto jebu bogatase, ali ne toliko da bi zaplakali za njima.

Link to comment

To je zato što Dubrovnik ima ukupno šesnaest statista, a i oni obaraju sve rekorde po demonstiranoj apatiji.

Sav taj populistički verski Hype Sparrow pokret bi trebalo da liči na nešto ovako:

ap_595017184291.jpg

U sledećoj epizodu spali Margaery na trgu, a masa krene da skandira "feel the bern".

Link to comment

Utisci su se slegli nakon dva gledanja, ocena 9/10. Pre svega sjajna režija Džeka Bendera, izvukao je maksimum iz materijala koji je imao na raspolaganju. I sledeću on režira, jedva čekam :)

Scene sa Brenom, apsolutno savršeno... napokon njegova priča kreće napred. Kratka ali odlično urađena scena sa Decom i istorijom Belih Hodača... opsidijan ih je stvorio, samo opsidijan može da ih ubije. Leto i Držvrata :( Zakraljenje je zbrzano, ali je OK. Arjine scene... mnogo mi se svidela sama predstava i Arjine reakcije na scene sa Sansom i pogubljenjem Neda. Definitivno Arja nije i nikada neće biti Niko... i verujem da neće ubiti glumicu. To će biti konačni raskid sa Faceless men i Bravosom i očekujem mnogo zanimljiv kraj sezone za Arju.

 

Link to comment

Utisci su se slegli nakon dva gledanja, ocena 9/10. Pre svega sjajna režija Džeka Bendera, izvukao je maksimum iz materijala koji je imao na raspolaganju. I sledeću on režira, jedva čekam :)

Scene sa Brenom, apsolutno savršeno... napokon njegova priča kreće napred. Kratka ali odlično urađena scena sa Decom i istorijom Belih Hodača... opsidijan ih je stvorio, samo opsidijan može da ih ubije. Leto i Držvrata :( Zakraljenje je zbrzano, ali je OK. Arjine scene... mnogo mi se svidela sama predstava i Arjine reakcije na scene sa Sansom i pogubljenjem Neda. Definitivno Arja nije i nikada neće biti Niko... i verujem da neće ubiti glumicu. To će biti konačni raskid sa Faceless men i Bravosom i očekujem mnogo zanimljiv kraj sezone za Arju.

 

 

Solidna epizoda, premda, kao i obično ima par čudnih momenata :

 

 Događaji sa Brenom su potpuni šok, ja sam očekivao statiranje u pećini do kraja sezone. Biće veoma zanimljivo videti šta će Mira i on da rade Bogu iza tregera i kako će da se izvuku (i da li će) iz potpuno neprijateljskog okruženja, te da li ćemo opet videti Tower of Joy do kraja sezone. I dalje mislim da su dobre šanse da je Mira Džonova sestra, nekako mi radnja ide dramski u tom pravcu. Insight u stvaranje Belih hodača od strane Dece šume zanimljiv, ali mi je potpuno nejasno zašto su Deca stvorila oružje koje ne mogu da kontrolišu - deluje mi kao neki omaž Terminatoru i sličnim filmovima.

 

Arja nije bila loša, premda se opet bije štapovima. Delim Arheologovo mišljenje u pogledu njene dalje sudbine. Po sistemu da puška na zidu iz prvog čina opali u trećem, slutim da njoj vrlo skoro sledi bekstvo iz Bravosa sa vrlo ekstenzivnim korišćenjem Igle. Slutim da će se ova plava što je bije naći na pogrešnom kraju mača, možda čak i Jaquen.

 

Sa druge strane, scena sa Maloprstićem je potpuni WTF. Prvo mi nije jasno što on uopšte dolazi u Molestown.  Šta je svrha te posete, da  obavesti Sansu da Vale jaše na Winterfell, a da je Brynden zauzeo Riverrun ? Sve je to mogao i gavranom ili kurirom, a ne da se sam cima preko pola kontinenta i ostavlja Robina samog podložnog uticajima drugih lordova . Još gore ako je hteo samo da se izvini, uopšte se ne uklapa u njegov profil. Nadalje, ako je već došao, nejasno je što neće da vidi Džona npr, koji bi trebao i da bude glavni vođa celog poduhvata na Severu.  Druga glupost je što dolazi sam bez stražara i treća što ga Sansa ne ubije na mestu, i time reši problem konkurenta za kontrolu nad Severom + mu se osveti za manipulaciju koja ju je koštala zdravlja, a umalo i glave. Hajde, ovo poslednje mogu da razumem ako računaju na trupe Valea u borbi sa Remzijem, mada je i to teška racionalizacija.

 

Kingsmoot je podjednak WTF.  Svi feudalci Iron Islandsa kao kulise, Euron koji kasni na skup (da je došao 2 minuta kasnije, ovi bi izglasali Yaru), Yara koja mu kaže da će joj prva odluka biti da pogubi ubicu njenog oca, Euron koji PRIZNA ubistvo pred pedeset svedoka, i kada ga aklamacijom izaberu ne zarobi  Yaru i Theona, već ih pusti da mu pobegnu sa pola flote. Pa jebote, ni debili se ne bi tako ponašali.

 

Tugaljiva scena Deneris i Džore, prava holivudska limunada, i tehničke scene sa Džonom i ostalima na Zidu, ne vredne posebnog komentara. Crvena prvosveštenica Volantisa obećava, ali i suviše kratko za neki ozbiljniji zaključak.

Link to comment

Ma sve sto sa Iron Islands nema nikakvu poentu kao ni oni sami. Trte se, busaju u grudi junacke, zalete se u napad pa posle bezi nazad i drzi gace. Da ne bese Theon-Reek-Ramsey sage svi ti Ironborn su mogli da budu svedeni u prici na otprilike minuta koliko imaju i House of Manderly.

 

Sve ostalo je i vise nego dobro, Jora u najavi gine junackom smrcu do kraja sezone a izgleda da se sprema sizma u religiji Fire Lorda pa ce se birati strane izmedju Jona i Deneris.

 

Najgluplji potez epizode je Sansa koja ne govori Jonu i ostalima da mogu da racunaju na knights of Valle.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...