Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

@weenie

 

ok, logicno je to, mislio sam prosto da ce biti vaznija, da se tako glupo izrazim. Tako mi je delovala u one dve knjige koje sam procitao, a tako je delovala i u seriji u prve dve sezone, recimo. Sad su od nje jaci likovi i Sansa i Bran i Djejmi i Sersi i Brijana... jbg, nema se mesta za sve :D

 

A u stvari vodi on nju sasvim u redu, mozda joj daje previse prostora u knjigama pa je pocela da vas smara, s obzirom na to kakva njena uloga na kraju moze biti, ali ima smisla da bude pomocni™ lik koji ce da uradi neku bitnu stvar u nekom bitnom trenutku.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Nisu mi jasne vase teorije da Ramzi gine u bici, ili nakon nje, kao Stanis, kao neki vitez.

Jok, tu mora da padne neko gadno osvetoljublje ili pre bitke, ili nakon nje kada se ovaj da u bezaniju pa ga negde presretnu kao Gadafija.

 

Serija mora da ima nekog super vilana zato mi je teško poverovati da će tako brzo Remzi da zagine. Da li će onda posle toga da se fokusiraju na to da su Lanisteri vilani ili će skroz u sezonama 7 i 8 da se okrenu beyond the wall priči, ne znam baš.

 

A što se Arje tiče, ona mi je na prvo čitanje bila ubedljivo najgotivniji lik i potpuno sam se skenjao oko toga šta se sa njom dešava posle. Zato i mislim da će ova Vinijeva teorija najverovatnije da se ostvari.

 

Ovaj Džon iz serije btw ne da ne liči na Azor Ahaija, ovo njegovo nećkanje, šta će i kako će da radi, da neće u rat sa Boltonovima mi je wtf. Mislim jebeni AA bi morao biti malo osvetoljubiviji za početak? Mislim da su tu cock merchants dobrano zajebali. Kontam da će Džon iz knjige biti skroz drugi lik. Dobro je videti neki razvoj likova pa od Sanse sa početka serije sada imamo ovu Sansu ali za Džona to nema nikakve logike.

Edited by theanswer
Link to comment

Remzi je poor man's Dzofri, ako prezivi sestu sezonu, izginuce pocetkom sedme.

Nego pade mi danas na pamet da bi Kiburn mogao da ozivi Dzofa, za neki zombie vs zombie okrsaj sa kopiletom sa severa.

Guglanjem sam naisao na neke fix ideje da je to mozda vec uradio, tj stavio njegovu glavu na Planinino telo.

Licno ne verujem u to, ako sam dobro razumeo, Planina bi trebao da brani Cersei u trial by combat protiv borca koga izabere Vrabac.

Cenim da ce to biti njegov brat, The Hound reborn.

 

Btw, Deneris zanimljiva ko Biba Struja

Link to comment

cekajte, stvarno mislite da su plannu oziveli samo zato da bi posle nekoliko epizoda verovatno ponovo poginuo u borbi sa takodje ozivljenim bratom?

dojaja, tako se pise scenario!

 

onaj momenat sa sakrivanjem rane od noza kamenicom je stvarno nesto posebno.

Link to comment

ma ubedljivo najjači deo je da nije prošla epizoda od kad je džora dobio greyscale a da to nismo videli eksplicitno na ekranu

Link to comment

Ubedljivo najjači moment u seriji je to što se uopšte ne vidi, niti potencira, da je počela Zima, iako bi to trebao da bude najbitniji pozadinski faktor trenutno. Scenografija je kao da je Leto još uvek u punom jeku - High Sparrow se šeta bos i u ritama, LF se vozi kočijom pa Valeu u prslučiću, Castle Black operiše normalno, iako bi trebao da je pod metrima snega, Sever je savršeno prohodan, Dotraki su svi još uvek polugoli, itd. Ne postoji nikakva najava dooma koji se približava, u knjigama je to mnogo jasnije - npr. u KL već pada sneg, lažna Arja Stark beži iz Winterfella skokom u više metara snega, itd.

Link to comment

Jebiga, znaš ti koliko košta kilo letnjeg snega u Dubrovniku ili okolini Dablina?

 

Jedini deo serije kad je sneg postojao bio je onaj sniman na Islandu, a čak i tada su im neki hejteri zamerali što nema, mo'š misliti, drveća ni od korova.

Link to comment

pa mogu da nagoveste da pada sneg. a da sve scene snimaju u bordelu, kako se nekad radilo, dok se znao red.

mislim, kad se vec nista smisleno ne desava :fantom:

Link to comment

Jebiga, znaš ti koliko košta kilo letnjeg snega u Dubrovniku ili okolini Dablina?

 

Jedini deo serije kad je sneg postojao bio je onaj sniman na Islandu, a čak i tada su im neki hejteri zamerali što nema, mo'š misliti, drveća ni od korova.

 

Pa mogu dubrovačke ili dablinske scene u eksterijeru da snimaju u periodu decembar - februar. Ne mora nužno da veje kao u Murmansku ili na Svalbardu, ja bih zadovoljan i eksterijerima natmurenog Dubrovnika pod oblacima kroz koji piči bura. I tako te scene u eksterijeru na uzimaju ni 20 % ukupnih scena u seriji, lako bi stigle da se namontiraju do aprila. Štaviše, ovako bi dobili i na dodatnoj dramatici Serseinog ili mogućeg Margerinog Shame walka kroz grad (pored ostalog), jer bi ih terali da šetaju gole na nula stepeni ili ispod nule, što nije isto kao da ih šetaš u sred leta.

 

Btw, zna li neko kuda se dede onolika Stanisova flota, nikad ne dobismo odgovor na to pitanje. 

Link to comment

Zasto mislim da ce da smuckaju nesto sa nedostajucom Stanisovom flotom, nepostojecom flotom koja konje, ustrojene, bivse robove i debelu Deneris treba da preveze na drugu stranu i Teonom koji vonts tu help.

 

Teon ce se fino zbliziti sa Ansalidima :fantom:

Link to comment

zar nisu stanisi pretrpeli ozbiljne gubitke onomad kad je davos jedva izvuko zivu glavu?

 

Pa da, ali u prošloj sezoni po Stanisovoj naredbi voze Džona i Tormunda u Hardhome da evakuišu Divljane. Svi oni beže na brodove pred naletom Hodača (ko je uspeo), da bismo ih sledećoj epizodi iz nekog razloga videli kako stižu peške ispred Zida, umesto da su u Eastwatch by the Sea. Zato i pitam, gde nestadoše ti silni brodovi, i što Davos ne ode ka njima, umesto što sedi u CB.

Link to comment

Mda, u seriji Nights Watch nema svoje brodove nego ih stanisovski mercenaries prevoze. Pretpostavljam da su svi otišli kući čim su čuli da im je gazda zaginuo, kao što Salladhor Saan u knjizi uradi.

 

A šta Davos radi i zašto, to ni Cock Merchants ne razumeju. Lepo objašnjava u onom videu na prethodnoj strani Preston - od početka serije Davos mrzi Melisandre i njenu blood magic, misli da će upropastiti Stanisa, pokušava da zaštiti decu koju bi ova da žrtvuje, itd. Sad kad su se sva njegova predviđanja ostvarila i kad se Melisandra pokazala kao kompletni fail, on pokušava da je ohrabri i ubedi je da vrati u život jebenog JonSnowa, o kom on apsolutno ništa ne zna i ne bi trebalo da ga zanima.

 

Još bolje je u ovoj poslednjoj epizodi kad se Davos najzad seti da pita šta je bilo sa Stannisom i Shireen, ali upadne Brienne sa mačem u ruci pravo niotkuda, da im se pohvali da je bila Renlijev gardista i da zna da ga je ubio Stannis via blood magic :isuse: Dakle Davos je potpuno pogubljen, očekujem da zagine do kraja sezone.

Link to comment

glupa krava brena je ubedljivo najiritantnija od sviju sa svim tim svojim pojavljivanjima iznebuha uvek na pravom mestu u pravo vreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...