Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Diskutabilno je koliko se radnja ubrzava. King's Landing npr. je i dalje tačno tamo gde smo ga ostavili na kraju prošle sezone, posle Cerseine šetnje Dubrovnikom, a gledamo ga neprestano iako se ništa ne dešava. Meereen slično, tri miliona dick jokes i beskrajno kukumavčenje o užasima ropstva.

 

Jedino se na Severu nešto dešava, ali upravo se taj deo zapleta i dalje oslanja na knjigu. Ovo pismo koje Remzi šalje Džonu je prepisano od Martina, jedina razlika je što mu tamo odbegla mlada nije Sansa, a i nije otišla na Zid. (Tamo Džon krene da regrutuje wildlings i najavljuje da će da ih vodi na Boltone i Winterfel, pa ga kolege upravo tim povodom izbodu.)

Link to comment

Answer pita za početak Robertove pobune, ne za "sadašnjost". 

 

Mislim da se ne zna da li je i ko nosio mač okolo. Rekao bih da nije previše verovatno da su ga Nedov brat i otac nosili sa sobom kad su zglajznuli pred prestolom.

Link to comment

Remzi je 99,99% mrtav do kraja sezone, ako ne i pre toga (recimo u 6. epizodi).

 

Inace pricajte o kurcotrgovcima sta ocete, ali meni se radnja vise svidja otkako se vise ne oslanjaju na knjige i kako vise nemaju materijal od Martina sa kojim bi nesto radili. Sad se vidi da su preuzeli sve pisci za TV, radnja se ubrzava i pojednostavljuje. Martin je ocigledno taj koji gusi sa likovima, sa previse niti price, koji zamisli, zakomplikuje, pa onda ne zna sta ce dalje sa tim.

Remzi je sigurno živ do 9. epizode... imaš skrinšotove po netu kako učestvuje u bici protiv Džona i divljanja a koja je, potvrđeno, u 9. ep. Iskreno, neće mi biti neki poseban gust kad napokon nastrada... sem ako ne budu D&D baš maštoviti(a nisu bili do sad). Posebno jer će pored svih zala koja je počinio... ubiti Rikona i još dva poznata lika-takodje potvrđeno.

 

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ona lomača kad su se izlegli zmajevi je bila borderline suicide, ali na otvorenom prostoru se dim raziđe i grede ne padaju na glavu. 

 

Mislim da je Ice bio za ceremonijalne prilike, previše veliki za praktičnu upotrebu. Zato je Ned nosio samo normalan mač za pojasom dok mu je taj dvoručni posluga prinosila po potrebi :nobles: Isto inače važi i za Dejna i njegov valirijski mač, samo što su to Cock Merchants odlučili da pretvore u wuxia mlataranje sa dva mača u rukama, jednim u zubima, i po jednim u svakoj čizmi.

 

Bolje je pitanje zašto Ned u toj sceni drugu ruku ne koristi apsolutno ni za šta. Ne treba mu ni da se prihvati za mač, naravno da štit ne nosi... a njegovi sidekicks koji imaju štitove iz solidarnosti ih ne koriste, pa Dejnove napade ipak blokiraju svojim mačevima :isuse:

 

Hajde mi kaži koliko si puta gledao dvoboj na filmu gde neki učesnik koristi mač i štit. Jednostavno, nije filmično gledati dva pretovarena oklopna medveda kako se okreću jedan oko drugog brzinom kornjače, lupajući se po štitu i oklopu pola sata, lepše je gledati elegantni ples neoklopljenih mačevalaca sa laganim longswordovima ili demonstraciju muškosti sa two-handed swordom. E sad, što recimo Lord Rojs i spava u oklopu, dok se Remzi Bolton bije go do pojasa, pitanje je za scenariste i režisere.

 

Mene više nervira odsustvo ostalog hladnog oružja koje se masovno koristilo. Primera radi, ja nisam video da bilo ko koristi bojnu sekiru, iako je ona delotvornija protiv teškog oklopa od mača. Buzdovana i kratkih mačeva isto ima samo u tragovima, kao i javelina, praćki, itd.

 

Što se Dotrakija tiče, zar oni ne rade sve bitne stvari pod otvorenim nebom ? Onda bi i o Deneris trebali da odlučuju isto tako (ovo pitam, nisam siguran).

 

Za Cleganebowl nisam siguran da će se desiti. Ne bi me čudilo da Loras postane Champion of Faith, na osnovu onoga što se događalo u prošloj epizodi.

Link to comment

Remzi je 99,99% mrtav do kraja sezone, ako ne i pre toga (recimo u 6. epizodi).

 

Inace pricajte o kurcotrgovcima sta ocete, ali meni se radnja vise svidja otkako se vise ne oslanjaju na knjige i kako vise nemaju materijal od Martina sa kojim bi nesto radili. Sad se vidi da su preuzeli sve pisci za TV, radnja se ubrzava i pojednostavljuje. Martin je ocigledno taj koji gusi sa likovima, sa previse niti price, koji zamisli, zakomplikuje, pa onda ne zna sta ce dalje sa tim.

 

Radnja je ok, ali dijalozi su i dalje vrlo jadni.

 

Recimo, Vini se zalio na dijalog Melisandre-Jon u prethodnoj epizodi u onoj maloj minijaturi.

Za divno cudo kaze da je dijalog Sansa-Jon u ovoj ok. Meni nije jer sledi nit: malo podsecnja publike da su se igrali u pesku zajedno, a onda onaj idiotski deo: kriva sam,nisi, oprosti mi, necu, nici kriva,jesam, oprosti mi, ok oprastam ti.

Link to comment

 

Remzi je sigurno živ do 9. epizode... imaš skrinšotove po netu kako učestvuje u bici protiv Džona i divljanja a koja je, potvrđeno, u 9. ep. Iskreno, neće mi biti neki poseban gust kad napokon nastrada... sem ako ne budu D&D baš maštoviti(a nisu bili do sad). Posebno jer će pored svih zala koja je počinio... ubiti Rikona i još dva poznata lika-takodje potvrđeno.

 

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

 

 

Pa da klasika. Sve se gradi do devete epizode a onda u desetoj svi pricaju o tome sta je bilo u devetoj epizodi.

Link to comment

Ali koliko je Bubi malen covek. Kad je krenuo sa Sansom u zagrljaj, bilo smesno. :D

On nek se grli s Deni, tu su negde :) Vidi se da su rod [emoji14] Doduše, nije on kriv što Sansa ima metar devedeset :D

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

ne stavljaj potvrđene spojlere ni u spojlere or else :fantom:

 

Pusti, s telefona postujem... mal da uopšte ne stavim u spojler :D

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Hajde mi kaži koliko si puta gledao dvoboj na filmu gde neki učesnik koristi mač i štit. Jednostavno, nije filmično gledati dva pretovarena oklopna medveda kako se okreću jedan oko drugog brzinom kornjače, lupajući se po štitu i oklopu pola sata, lepše je gledati elegantni ples neoklopljenih mačevalaca sa laganim longswordovima ili demonstraciju muškosti sa two-handed swordom. E sad, što recimo Lord Rojs i spava u oklopu, dok se Remzi Bolton bije go do pojasa, pitanje je za scenariste i režisere.

 

Za Cleganebowl nisam siguran da će se desiti. Ne bi me čudilo da Loras postane Champion of Faith, na osnovu onoga što se događalo u prošloj epizodi.

 

Ma znam da je filmičnije, ali ako su već izbacili štitove onda neka drži jebeni mač sa obe ruke umesto što izigrava d'Artanjana u srednjem veku. Ali kažem, još su luđi ovi koji nose štitove ali ih drže iza leđa ili sa strane, dok sve što treba pariraju mačem :D

 

A Cleganebowl mi ne diraj, to je FUCKING CONFIRMED.

 

Radnja je ok, ali dijalozi su i dalje vrlo jadni.

 

Recimo, Vini se zalio na dijalog Melisandre-Jon u prethodnoj epizodi u onoj maloj minijaturi.

Za divno cudo kaze da je dijalog Sansa-Jon u ovoj ok. Meni nije jer sledi nit: malo podsecnja publike da su se igrali u pesku zajedno, a onda onaj idiotski deo: kriva sam,nisi, oprosti mi, necu, nici kriva,jesam, oprosti mi, ok oprastam ti.

 

U pravu si, dijalozi su standardno katastrašni, ja sam mislio na sam susret - zagrlili su se bez reči i to je nekako delovalo emotivno, iako mislim da se to dvoje glumaca ranije nisu pojavili u istoj sceni od početka serije.

 

To sa opraštanjem su klasični Cock Merchants, redovno prave te razmene tipa "znaš ti dobro, ne znam, ma znaš, ma ne znam, ma znaš, dobro ajde znam". Ali i sve ostalo što je Sansa predložila su standardne budalaštine. Iz potpunog poraženog victimhooda, zlostavljana ptičica se magično pretvara u osvetnički nastrojenu furiju. Moraš da sjebeš Boltona, moraš, to je naš dom bre! Koliko divljana imaš na raspolaganju? :isuse: Šteta što je nije pitao zašto ga nije sama ubila na spavanju, kao što bi njegova crvenokosa rahmetli devojka uradila. Šteta što je nije pitao za koji si se krasni udavala za njega i tako mu prepisala Winterfell. Šteta što je nije pitao što nisi otišla kod Littlefingera u Vale, kad se on eto i sam već sprema da zarati sa Boltonima because reasons.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...