Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Mene samo zanima koji je tajni plan imala khaleesi za slučaj da neki od kalova ustane i zavrne joj šiju tokom tih par sekundi koliko su imali dok nije planula sva slama, drvo, kamen, i armirani valirijanski beton.

 

Takođe, šta je bio plan B ako se cela jebena zgrada sruši na nju?

 

Takođe, kako se nije ugušila od dima?

 

Maudau, slobodno justify your shitty taste decision-making.

Pre nego što je krenula da ih proziva pozicionirala se u sredini, tako da joj činije/ćupovi/posude sa nekim uljem koje gori (po principu fenjera) da bi dalo svetlost budu oko nje, kad je krenula da im verbalno uzvraća činija joj je bila na dohvat ruke. Tako da za slučaj da joj neko priđe sa namerom da joj zavrne šiju mogla je u svakom momentu da prevrne činiju ka onom ko joj prilazi. Nešto mi Dotraci onako polugoli ne odaju utisak da se ne plaše vatre.

 

Plan joj je bio kao što se i desilo, Dotraci zarobljeni u prostoriji će ili izgoreti ili će se ugušiti od dima znatno pre nego što drvene grede popuste, ima sasvim dovoljno vremena da dođe do vrata, podigne rezu i stane ispred i fascinira okupljene Dotrake koje će vatra privući da vide šta se dešava.

(Inače, kod požara koje zahvate kompletan objekat od poda do krova, najduže izdrže konstrukcije od drvenih greda, pre nego konstrukcije od betonskih i čeličnih greda koje zahvati požar, zvuči čudno ali tako tvrde stučnjaci za protivpožarnu zaštitu)

 

Ovo za dim je najjednostavnije:

Ako na kraju prve sezone to nije bilo problematično kad je izašla iz pogrebne lomače samo ogaravljena, nije ni sada. Možda su svi tada bili impresionirani zmajevima na ramenima pa nikom nije palo na pamet disanje nekog ko preživi plamen i toplotu tačke topljenja npr. bronze.

Po meni, ako u fantastici je neko otporan na vatru i toplotu zašto ne bi bio istom logikom otporan i na vreo vazduh sa malo kiseonika u plućima.

Link to comment

Ma joj, pogledala sam ponovo. Kad padne ona posuda sa vatrom, isprska ulje svuda oko sebe. A sigurno ima zapaljivih stvari po podu. 

 

Nervira me sugavi Remzi.

Link to comment

Nervira me sugavi Remzi.

 

najjače da će cela epizoda da se posveti feminazi dominatriksima neko mora i da održi pokaznu art of manliness vežbu

 

mene nerviraju zarozani i jazilla jedva čekam da ih superhik napravi na paštetu :fantom:

 

boring.0.jpg

Edited by Hella
Link to comment

To vi muškarci imate potrebu da se palite na neki bezvezni badass fazon. Nije da razumem zašto, ali sam se pomirila sa tim. 

 

Ja volim kad su ljudi dobri i misle na druge i učtivi su i harmoniju kao takvu.

Link to comment

To vi muškarci imate potrebu da se palite na neki bezvezni badass fazon.

 

dobro onda objasni zašto je zarivanje sečiva u levu karotidu 1 orošene divljakuše koja se nameračila da te kokne nepravosnažno i varvarski a spaljivanje tuceta arnautskih vojskovođa nešto najempatičnije i najhumanije :fantom: 

 

And now, let's play a game called "Vaes Dothrak or Burning Man?"

 

burning-man.0.jpg

 

    massive pyre

    middle of nowhere

    dirty people having sex in the open

    wanton nudity

    open trade on a free market

 

(One difference: fewer DJs at Vaes Dothrak, which is a plus.)

 

Link to comment

dobro onda objasni zašto je zarivanje sečiva u levu karotidu 1 orošene divljakuše koja se nameračila da te kokne nepravosnažno i varvarski a spaljivanje tuceta arnautskih vojskovođa nešto najempatičnije i najhumanije :fantom:

Remzi i ove Dotraki vođe su siledžije bez ikakvih plemenitih namera i sevap je nalepitih ih.

 

ps. jako dobra fora sa burning manom.

Edited by MayDay
Link to comment

boring.0.jpg

 

Odlično :D

 

Sve što se dešava u lagumima crkve je čist filler. Koga briga što je pop nekad bio obućar, a onda se jadan postideo para koje zarađuje pa se prekvalifikovao za nonprofit crkvenjaka? Koga briga što Loras plače jer mu čitava tri dana nisu dozvolili da obrije bradu? Ništa se ne dešava, pobogu - uradite nešto sa tim likovima, ma koliko glupo bilo. 

 

Čeka se Ian McShane da najavi Cleganebowl, do tada ih ništa neće izvući.

 

BTW, Tormund - Brienne shipping je sjajna stvar :D Možda se najzad pohvali kako je u mladosti jebao medvedicu, što Džonu nije hteo da ispriča.

Link to comment

Ma joj, pogledala sam ponovo. Kad padne ona posuda sa vatrom, isprska ulje svuda oko sebe. A sigurno ima zapaljivih stvari po podu. 

 

Ma ima sigurno zapaljivih stvari na podu, od zemlje do kamena. Nemaš, dakle, ni reči opravdanja za idiotski plan koji glasi "Nadam se da će Dothraki da me saslušaju u nekoj ultrazapaljivoj prostoriji sa jednim jedinim izlazom i bar četiri lako oboriva izvora vatre. Smoke inhalation cannot kill a dragon. Crashing wooden beams cannot kill a dragon. A dragon has plot armor, bitches."

 

BTW, ideja da se oni gorionici pune uljem je Mali Perica 101. Lampe koje koriste ulje prave majušne plamenove s razlogom - onolike vatre bi sagorele tečno gorivo besmisleno brzo. Punili bi ih uljem isključivo ako im je namera da ih prospu i naprave požar.

 

Primetite kako izgleda navodno ista prostorija u S1 sceni - sve baklje, sveće, i ognjište u sredini. Ništa napalm kandila.

 

Link to comment

Kad su se izglegli zmajevi bilo je mnogo više i dima i rušenja drva iz lomače, a to je bila 1/1 scena iz knjige. Tako da se pitanja oko toga postavljaju na pogrešnu adresu. :fantom:

 

Nego, zašto u prethodnoj epizodin Ned Stark ne koristi onaj svoj porodični valirijski mač u fajtu? Prevelik mu je i koristi ga samo za ceremonije ili je loreTM prekršen?

Link to comment

Ona lomača kad su se izlegli zmajevi je bila borderline suicide, ali na otvorenom prostoru se dim raziđe i grede ne padaju na glavu. 

 

Mislim da je Ice bio za ceremonijalne prilike, previše veliki za praktičnu upotrebu. Zato je Ned nosio samo normalan mač za pojasom dok mu je taj dvoručni posluga prinosila po potrebi :nobles: Isto inače važi i za Dejna i njegov valirijski mač, samo što su to Cock Merchants odlučili da pretvore u wuxia mlataranje sa dva mača u rukama, jednim u zubima, i po jednim u svakoj čizmi.

 

Bolje je pitanje zašto Ned u toj sceni drugu ruku ne koristi apsolutno ni za šta. Ne treba mu ni da se prihvati za mač, naravno da štit ne nosi... a njegovi sidekicks koji imaju štitove iz solidarnosti ih ne koriste, pa Dejnove napade ipak blokiraju svojim mačevima :isuse:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ma ima sigurno zapaljivih stvari na podu, od zemlje do kamena. Nemaš, dakle, ni reči opravdanja za idiotski plan koji glasi "Nadam se da će Dothraki da me saslušaju u nekoj ultrazapaljivoj prostoriji sa jednim jedinim izlazom i bar četiri lako oboriva izvora vatre. Smoke inhalation cannot kill a dragon. Crashing wooden beams cannot kill a dragon. A dragon has plot armor, bitches."

 

BTW, ideja da se oni gorionici pune uljem je Mali Perica 101. Lampe koje koriste ulje prave majušne plamenove s razlogom - onolike vatre bi sagorele tečno gorivo besmisleno brzo. Punili bi ih uljem isključivo ako im je namera da ih prospu i naprave požar.

 

Primetite kako izgleda navodno ista prostorija u S1 sceni - sve baklje, sveće, i ognjište u sredini. Ništa napalm kandila.

 

 

 

Lampe rade na wildfire. Naucio ju je Tirion dok ju je savetovao :fantom:

Link to comment

To je i meni palo na pamet dok sam zbunjeno gledao. Očekivao sam da vidimo kako Daario i Mormont i ona teen khaleesi kotrljaju neke alhemičarske buriće koje su nekako dopremili sa Westerosa preko Meereena, ali ništa :(

Link to comment

Nervira me sugavi Remzi.

 

Remzi je 99,99% mrtav do kraja sezone, ako ne i pre toga (recimo u 6. epizodi).

 

Inace pricajte o kurcotrgovcima sta ocete, ali meni se radnja vise svidja otkako se vise ne oslanjaju na knjige i kako vise nemaju materijal od Martina sa kojim bi nesto radili. Sad se vidi da su preuzeli sve pisci za TV, radnja se ubrzava i pojednostavljuje. Martin je ocigledno taj koji gusi sa likovima, sa previse niti price, koji zamisli, zakomplikuje, pa onda ne zna sta ce dalje sa tim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...