Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

E da, počinju i Bolton i Qyburn i Vrabac i svi da mi budu simpatičniji od Crva i njegove trebe, ajme meni koliko su dosadni, ne znam da li su dosadniji kad samo klimaju glavama ili kad tim glavama počnu da razmišljaju. 

Link to comment

Pa realno već je jednom imala svoj kalasar pa ga izgubila/žrtvovala/osuo joj se/šta god da mu se desilo. I isto su joj se klanjali Džora i Dotraki kad je preživjela vatru :D mislim, nakon 6 sezona opet ona kreće u totalnu osvetu sa Dotracima... Mislim, meni je generalno ponovno povezivanje nje sa Dotracima besmisleno, bila, izgubila se, onda se oslanjala na Unsullied, onda joj zafalilo vojske pa se opet vratila među Dotrake i okupila kalasare... Malo mi smrdi na deus ex machina rješenje za priču gdje se ona uplela sa političkom i društveno angažovanom agendom u Mirinu i cijelom Slaver's Bay.

 

I sve je ovo ok, ali ako Tirion ne uspije da sačuva ono u Mirinu, (što je naravno nemoguće iz vizure D&D), džaba smo krečili, onda opet valja kroz pustinju i prašumu sa konjoljubiteljima :D

 

+1 

Vrti se u krug, bespotrebno. Kalasar nece da je prati preko mora, mozda ce joj posluziti sad da zavede red u Slaver's bayu, ali kad ona ode oni ce se vratiti svojem nacinu zivota, slaveri svojem i nikom nista.

Da ne pominjem da je Vesteros trenutno u jezivom kurcu i da bi sa par hiljada unsulida i tri zmaja mogla da pregazi sve, i da bi se samo pojavila redaljka kuca koje bi joj se potcinile.

Link to comment

Pa realno već je jednom imala svoj kalasar pa ga izgubila/žrtvovala/osuo joj se/šta god da mu se desilo. I isto su joj se klanjali Džora i Dotraki kad je preživjela vatru :D mislim, nakon 6 sezona opet ona kreće u totalnu osvetu sa Dotracima... Mislim, meni je generalno ponovno povezivanje nje sa Dotracima besmisleno, bila, izgubila se, onda se oslanjala na Unsullied, onda joj zafalilo vojske pa se opet vratila među Dotrake i okupila kalasare... Malo mi smrdi na deus ex machina rješenje za priču gdje se ona uplela sa političkom i društveno angažovanom agendom u Mirinu i cijelom Slaver's Bay.

 

 

Па, није био њен каласар, већ Дрогов, и био је само један каласар, а не сви на окупу, и клањали су јој се Џора и шачица јада што је преостала након Дрогове смрти, а не цео Вес Дотрак. Такође, након првог поклоњења је била нико и ништа и замало пропала у Црвеној пустари, а сада је ипак некаква краљица и има и неку војску и поданике и ван Мора траве. Тако да, није баш све исто, али јесте Деус екс решење. Ценим да то има више везе са начином на који је Мартин намерио да је испетља у књигама, него на Курцотрговце.

Link to comment

+1 

Vrti se u krug, bespotrebno. Kalasar nece da je prati preko mora, mozda ce joj posluziti sad da zavede red u Slaver's bayu, ali kad ona ode oni ce se vratiti svojem nacinu zivota, slaveri svojem i nikom nista.

Da ne pominjem da je Vesteros trenutno u jezivom kurcu i da bi sa par hiljada unsulida i tri zmaja mogla da pregazi sve, i da bi se samo pojavila redaljka kuca koje bi joj se potcinile.

 

Па сад, не знамо да ли каласар неће да је прати преко мора, ако јој припише божанска својства. Још када се змај буде појавио ... Чини ми се да се у Заливу робовласника спрема велика журка, на коју ће непозвани да упадну и Дотраци са Денерис, а богами и Гвозденрођени са Јаром / Теоном на челу. Бумо видели, ова сезона заиста иде брзином већом од очекиване, ја ни Џона нисам очекивао пре друге половине сезоне.

 

Што се Вестероса тиче, није он баш у таквом курцу да га освоји пар хиљада Неокаљаних са три змаја (која су уз то и ван контроле). Причали смо овде већ о томе (или на ВИП топику, небитно) - Неокаљани су добра одбрамбена пешадија за бојно поље и одбрану опсада, веома рањиви против стрелаца и лаке и тешке коњице, самостално неспособни за било какву офанзиву или спровођење опсаде. Поред тога, Вестерос није баш у толиком распаду - Вејл и Дорна нису уопште ратовали, Тирели скоро да нису ратовали, Ланистери и Баратеони су начети, али далеко од тога да су без икакве снаге. Стварно гадно су прошли само Север и Речне земље.

Link to comment

Па сад, не знамо да ли каласар неће да је прати преко мора, ако јој припише божанска својства. Још када се змај буде појавио ... Чини ми се да се у Заливу робовласника спрема велика журка, на коју ће непозвани да упадну и Дотраци са Денерис, а богами и Гвозденрођени са Јаром / Теоном на челу. Бумо видели, ова сезона заиста иде брзином већом од очекиване, ја ни Џона нисам очекивао пре друге половине сезоне.

 

Што се Вестероса тиче, није он баш у таквом курцу да га освоји пар хиљада Неокаљаних са три змаја (која су уз то и ван контроле). Причали смо овде већ о томе (или на ВИП топику, небитно) - Неокаљани су добра одбрамбена пешадија за бојно поље и одбрану опсада, веома рањиви против стрелаца и лаке и тешке коњице, самостално неспособни за било какву офанзиву или спровођење опсаде. Поред тога, Вестерос није баш у толиком распаду - Вејл и Дорна нису уопште ратовали, Тирели скоро да нису ратовали, Ланистери и Баратеони су начети, али далеко од тога да су без икакве снаге. Стварно гадно су прошли само Север и Речне земље.

 

Pa Vejl će da ratuje, Tajreli nije baš da nisu ratovali a i sad će u KL, Barateoni su RIP a Lanisteri, pa vidimo njihovu snagu trenutnu. A Dorna, tamo se više ništa ne zna a i što bi oni bili protiv Targariena.

Link to comment

Па сад, не знамо да ли каласар неће да је прати преко мора, ако јој припише божанска својства. Још када се змај буде појавио ... Чини ми се да се у Заливу робовласника спрема велика журка, на коју ће непозвани да упадну и Дотраци са Денерис, а богами и Гвозденрођени са Јаром / Теоном на челу. Бумо видели, ова сезона заиста иде брзином већом од очекиване, ја ни Џона нисам очекивао пре друге половине сезоне.

 

Што се Вестероса тиче, није он баш у таквом курцу да га освоји пар хиљада Неокаљаних са три змаја (која су уз то и ван контроле). Причали смо овде већ о томе (или на ВИП топику, небитно) - Неокаљани су добра одбрамбена пешадија за бојно поље и одбрану опсада, веома рањиви против стрелаца и лаке и тешке коњице, самостално неспособни за било какву офанзиву или спровођење опсаде. Поред тога, Вестерос није баш у толиком распаду - Вејл и Дорна нису уопште ратовали, Тирели скоро да нису ратовали, Ланистери и Баратеони су начети, али далеко од тога да су без икакве снаге. Стварно гадно су прошли само Север и Речне земље.

 

Kako su Barateoni samo načeti, ne postoji nijedan relevantnan Barateon u priči, osim nominalno Tomena, Krajoluj drži ko zna ko, sve armije su raštrkane između Stanisa i Renlija. Lanisteri mi deluju isto u bulji, s obzirom da nisu u stanju da izađu na kraj sa šakom street-thugova i jednim matorim u dronjcima. 

 

U svakom slučaju, nebitno, mnogo se frlja sa brojkama u seriji, no nisam ni mislio konkretno na brojčanu moć nego snagu centralizovane vlasti. Kralj je slab i niko ga ne podržava, sad on da samonuje svoje banermane, ko bi mu došao u pomoć? Tireli zbog Mardžeri, to nešto Lanistera što je ostalo i ko još? 

Moja pretpostavka da većina ostalih ne bi ni išla u rat na Deneris, Dorna prva, zašto bi, nemaju razloge, Tomen ili Deni na tronu, isto im dođe. Ako ništa, pre bi zapravo bili naklonjeni Deni s obzirom na Eliju i na to da su ove sand-snakes u fazonu emancipacije. A Maloprstić bi izokrenuo Vejl u sekundi za valjanu nagradu, tipa položaj desnice ili brak sa Sansom.

Link to comment

Situacija u Merinu postaje toliko uzasna da prosto zalim za Dornom. Ono pregovarenje i ubedjivanje bukvalno samo sluzi da bi eto Tirion imao sta da prica i bivao kul. Mislim dodju robovlasnici da pregovoraju, das im ponudu a da bi ih prelomio das im ono sto nikad nisu videli ni imali, golo zene za jebanje. I odmah padnu na dupe...

Link to comment

E da, počinju i Bolton i Qyburn i Vrabac i svi da mi budu simpatičniji od Crva i njegove trebe, ajme meni koliko su dosadni, ne znam da li su dosadniji kad samo klimaju glavama ili kad tim glavama počnu da razmišljaju. 

 

Situacija u Merinu postaje toliko uzasna da prosto zalim za Dornom. Ono pregovarenje i ubedjivanje bukvalno samo sluzi da bi eto Tirion imao sta da prica i bivao kul. Mislim dodju robovlasnici da pregovoraju, das im ponudu a da bi ih prelomio das im ono sto nikad nisu videli ni imali, golo zene za jebanje. I odmah padnu na dupe...

 

Apsolutno ste u pravu, Meereen je vrhunac besmisla, now featuring Missandei's studded leather bra. WTF ta žena odjednom nosi? Ranije je imitirala Daenerys, a sad imitira svog bezmudog ljubavnika? Izgleda kao kreten. Ali jebote, petnaest minuta priče na temu slavery is bad, m'kay. Ti ne razumeš, oni su nas porobljavali bre! Oni mene vide samo kao vojnika a nju kao polilingvalnu kurvu, umesto da nas vide kao kompleksne i multidimenzionalne likove kakvi u stvari tajno jesmo! :isuse:

 

Ali ništa nije ni blizu onoj budalaštini na kraju. Posle jubilarne 26. pretnje masovnim konjskim silovanjem, Dany prevrne one lampe ili šta su već, ispostavi se da su pune napalma? :blink: Čim su kalovi ustali da beže, odmah počne krov da se urušava, grede padaju po njima :lol: ali bukvalno tri sekunde nisu prošle od početka požara. Spektakularna glupost od scene, a umesto CGI zmaja dobili smo CGI sise.

 

Mršavi upsides: Jon i Sansa nisu bili loši, i dalje je sve jako bedno pisano ali bar likovi deluju motivisano. Also, RIP Osha :( Jedna od retkih dobrih scena, to između nje i Remzija. Pošto joj nije prošlo zavođenje nožem, i dalje očekujem da psycho povede Rikona na hunting accident ali se ispostavi da ih tu čeka Shaggydog (leš je bio neki random crni vuk).

Link to comment

Ja kontam da je ono što je planulo ulje koje se cijedi sa tijela i brada seksi Dotraka kojim se maste i mackaju non-stop da bi izgledali kao ASOIAF Bejvoč:D

Link to comment

to je i meni bio wtf moment, ali sam kapirao da je to sve od slame i drveta, pa to hoce da plane... i mislio sam o tome dok nije pokazala sise. onda mi bilo svejedno, samo neka gori... mislim, serija je presla sve nivoe gluposti, covek mora da trazi mala zadovoljstva da bi nastavio gledati. :D 

Link to comment

Ja sam nekako pretpostavio da su Jora, Dario, Kalisi i ona cetvrta podmazali svecanu salu nekim napalmom pre nego sto su dosli oni nesrecnici.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...