Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Willy... Jel ne tražim mnogo ako kažem da odhebeš sa teme serije koja te ne zanima? Uđem da pročitam nešto pametno i naiđem na tvojih 10 postova verbalne prolivčine. Serija o Džordžu ili bilo koja druga se ne pravi za visoko inteligentne i kritički nastrojene već za plebs kome tri puta u sezoni moraš objasniti ko je ona plava što gajide zmajove :) Zato izabereš ili da napraviš hebeno remek delo kao što je The Wire koji ama baš niko u Amerikama nije gledao ili se umiliš hilbilijima i napraviš GoT. Izbor je i dalje na tebi... gledaj ili pak ne... samo nemoj da kukaš 10 puta na strani kako si razočaran a znaš unapred šta da očekuješ.

 

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

 

za razliku od vinijevih postova koji su kontruktivno hejtersko rastavljanje serija naucnim metodama, ti nam tu kvaris topik generalnim hejtom koji svako iznad 15 godina moze da izvuce iz guzice. level 1: glupi ljudi (hilbiliji kako ih ti nazva) koji su toliko glupi da ne znaju ko je ko u seriji, level 2: visoko inteligentni ljudi koji ne mogu ovo da gledaju jer su prepametni, level 3 (unlocked): transcedentalno pametni ljudi koji su se uzdigli i sad uzivaju i u serijama za glupe ljude. dodatna moc: ja i moji drugari smo gledali onu jednu kultnu seriju koju niko nije video. 

 

nemoj da mi diras vinija!

 

ja sam ocekivala da melisandra umre ozivljavajuci dzona. ceo plan joj je propao, ima milion godina, izgubila je veru, bio bi to odgovarajuci kraj za nju. 

Link to comment

CLEGANEBOWL je konacno CONFIRMED - najbolja stvar koju je serija porodila, te je, uz misteriju White Walkera, jedino sto razocaranog pratitelja sage moze zadrzati da isprati svijet leda i vatre.

 

kad sidje Tyrion kod zmajeva, ja sam vam veli prijatelj...mene bjese blam od te scene, ka' da je otisao do podruma da ocisti leglo fire geckoa. bruka.

Link to comment

Onda se jave Kardasijanke na pitanje koga biste voleli u svom souu i one kazu one curke iz GoT zasto pa da bismo od njih napravili dobre ribe ahahahah :fantom:

Link to comment

Vini, drug me danas ubedjivao da je R + L = Deni.

 

Kaže, moralo je da R ima treće dete, a da je Bubi zaista Nedov sin, gde mu je majka sestra Ser Artura Dejna.

Ja to nisam prihvatila.

 

Najrealnije.

Link to comment

Onda se jave Kardasijanke na pitanje koga biste voleli u svom souu i one kazu one curke iz GoT zasto pa da bismo od njih napravili dobre ribe ahahahah :fantom:

 

hahah tuše

Link to comment

Gledao četvrtu epizodu jutros pre polaska na posao. Bolja od prošle u svakom slučaju - postavlja se scenografija za ludilo na Severu, u King's Landingu i Meerenu, u Vaes Dothraku je ludilo već nastupilo.

 

Kratak recap :

 

 

 

 

- Džon ne zna šta će sa sobom nakon ostavke, planira letovanje. To mu prekida dolazak Sanse, Brienne i Podrika. Sansa ga ubeđuje da povrate Winterfell, njemu se to očigledno ne radi, umoran je od ratova i ubijanja. Celo mrljavljenje prekida pismo od Remzija, brutalnog sadržaja, pa Džonu biva jasno da će morati da se pošiba sa Boltonom. Nije mu jasno samo kako, obzirom da Bolton ima dva i po puta više ljudi nego Divljana (kojima Remzi otvoreno preti pokoljem). Btw, ispada da ima samo 2000 vojno sposobnih Divljana, ja sam mislio da ih je na desetine hiljada.

 

- Melisandra pred Davosom pledguje lojalnost Džonu, kaže da će ići gde god on da krene i da je on novi Azor Ahai. Ovaj je začuđen, pita šta se desilo sa Stanisom i Širin. Ceo igrokaz prekida Brienne, upadicom da ga je ona pogubila. Uzgred, vrlo je neprijateljski nastrojena prema Melisandri, zbog Renlijeve smrti.

 

- U Valeu, Maloprstić smiri nervoznog Rojsa demonstracijom sile i izmanipuliše Robina da krene vojskom na Winterfell i u rat sa Remzijem.

 

- U KL, posle monologa High Sparrowa o tome kako je postao to što je (btw, ne mnogo ubedljivog, kao došlo mu iz dupeta u glavu posle neke žurke), on dozvoljava Margeri da vidi Lorasa, koji je u dosta jadnom psihofizičkom stanju. Sa druge strane, blizanci u Red Keepu napale Olenu da trupe Reacha silom spreče procesiju za Margeri.

 

- U Meereenu, Tirion pregovara sa Astaporom i Junkaijem, a zatim i sa oslobođenicima, koristeći sve prljave metode realpolitike, na zgražanje francuskih sobarica Sivog Crva i Missandei.

 

- Remzi ubije Oshu u igri "ko će brže do noža da prikolje onog drugog". Jbg, on je bio brži.

 

- U Vaes Dothraku - pa, to neću čak ni da spojlujem, biće sigurno predmet rasprave ovde.

 

Edited by Ayatollah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...