Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

@Malvo: Ne bi mi poverovao koliko sam puta čuo od čitalaca taj argument, "Ma previše je očigledno sad kad ste mi sve sažvakali i godinama objašnjavali, sigurno Martin sprema nešto novo, nešto divlje" :isuse: Kao što sam nebrojeno puta odgovorio, samo loš i neiskusan pisac ima potrebu da te stalno hvata u krivini, da te iznenađuje i izmišlja deus ex machina mehanizme zasnovane ni na čemu pročitanom. Naravno da ima mesta za neočakivane razvoje i u tom širokom R+L=J okviru, jer to nije deo raspleta nego deo zapleta.

 

BTW, ne bi mu Daenerys bila sestra nego tetka. Da se do kraja pošibaju ona i Jon uopšte nije isključeno, pogotovo sad kad je on reanimiran. (Mada je realno malo verovatno.) Ja odavno nagađam da će Arya, kad najzad bude diplomirala, dobiti zadatak da ubije ili nju ili njega... i da će uspeti.

Užasno loše pisanje bi bilo da sad Martin na silu promeni stvari koje je tako dugo pripremao... nije to Ljovisna jbg :) Neće ubiti Stanisa ili Dorana Martela jer ne zna šta će s njima kao ova dva tupana :) A Arja nikada neće postati Faceless Woman, jer ne može da postane Niko(bez Stivena Sigala ovaj put) :) I u knjigama i u seriji je to više nego očigledno.

Link to comment

Vidim da ljudi na netu bas hajpuju oko toga da je Mira drugo dete. Ja sam poprilicno siguran sa to nece biti slucaj, previse je mali i nerazvijeni lik za tako bitnu ulogu.

 

Nego...sta mislite, kuda je posao Dzon Snezni? U sneg?

Link to comment

Sir Antonius Block, bivši Hand of the King, od koga očekujemo da nam kroz vizije objasni odakle mu mapa koja vodi do Luka Skajvokera.

 

Time bi ova serija dobila smisao i makar bi bilo neke koristi od nje. 

 

A kako je on postao madjionicar koji projektuje secanja u tudje glave i sedi u drveti koliko godina?

 

 

Dijalozi su najspektakularniji treš. Od samog početka je krenulo, ona three-way razmena između Džona, Davosa, i Melisandre: Ubili su me! Bio sam mrtav a sad sam živ! Slušaj Džone, ubili su te ali smo te vratili i sad si živ. Da, ali zabili su mi nož u srce, a sad sam ipak živ. Ali bio si mrtav, šta si video dok si bio mrtav? Ništa nisam video. Da ti kažem Džone, bio si mrtav, ali sad si živ. Šta ću sad? Pa da živiš, jer više nisi mrtav.

 

Vidis, ja sam iz tog dijaloga izvukao jednu stvar, a to je da njegov duh ipak nije bio presao u vuka dok je bio mrtav, pa ga je ova samo vratila u ljudsko telo svojim madjijama, kao sto je neko ovde pretpostavaljo. Ili gresim? :unsure:  

 

Ako nista drugo, potvrdio je da nema zagrobnog zivota ni u GoT svetu  :sleep:

Link to comment

Za von Sydowa ne zna se kako, ali taj njegov lik se usputno pominje u Dunk & Egg novelama. Kad su se legitimizovani bastardi Aegona "Henrija Osmog" Targaryena pobunili protiv krune i fejlovali, dotični Brynden "Bloodraven" Rivers je bio jedan od retkih na pobedničkoj strani. Posle je dugo bio hand of the king, imao reputaciju neke sveznajuće špijunčine, bavio se okultizmom, ovo, ono... na kraju ga je uhapsilo i poslalo na Zid, gde je par godina kasnije postao Lord Commander, a onda misteriozno nestao jašući negde severno kao već mator (70+ godina).

 

Zbog njegove jednookosti se Branu konstantno javlja "trooka" vrana - normalna dva plus njegovo jedno. Ranije kad je bio šef CIA, bila je kao neka pitalica - koliko očiju ima Bloodraven (hiljadu i jedno, hur hur, medieval humor).

 

Što se Džona tiče nemam pojma, verujem da će u knjizi vuk imati nekakvu ulogu, ali su im u seriji i CGI vukovi i CGI zmajevi samo preskupo levo smetalo.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Hvala. 

 

Da, koliko ova serija ima protracenih minuta, a samim tim i para, a mogla je da se napravi opasna serija i to cini mi se za manje para. Pa nek i izgleda smesno, da su dijalozi bolji i prica ispricana smislenije, nikog ne bi bilo briga sto su zmajevi kao oni kineski od papira. 

Link to comment

Vini razočarao si me, nigde da prokomentarišeš genijalni dijalog na brodu

 

"I thought the sea was called the sea because it was water as far as the eye can see. It's the same word, but spelled differently. I thought before it was the same thing. That was before I learned to read, obviously"

 

:isuse::lolol:

Link to comment

to je bas bilo bolno.

a pre toga ga pita jel oce da povraca, a posle toga ispizdi sto iz njene jebene prasume nece da je vodi u metropolu nego na periferiju.

Link to comment

Koji moj su uopšte uvodili vukove ako će svaki da zagine na maksimano debilan način?

 

Viđao sam situacije da čovek koristi longsword i jedan manji, nekad čak samo bodež i to ima smisla. Ali dva duga mača? Čemu? Maksimalno je oprezan kada je okružen sa 6-7 protivnika ali kada je samo Ned ostao na nogama na ove ostale više uopšte ne obraća pažnju?

 

Dotraki su nomadski narod ali Dom penzionera ima svoju zgradu? Šta rade kada horda nije tu na godišnjem poselu? 

Link to comment

Koji moj su uopšte uvodili vukove ako će svaki da zagine na maksimano debilan način?

 

Viđao sam situacije da čovek koristi longsword i jedan manji, nekad čak samo bodež i to ima smisla. Ali dva duga mača? Čemu? Maksimalno je oprezan kada je okružen sa 6-7 protivnika ali kada je samo Ned ostao na nogama na ove ostale više uopšte ne obraća pažnju?

 

Dotraki su nomadski narod ali Dom penzionera ima svoju zgradu? Šta rade kada horda nije tu na godišnjem poselu? 

 

 

To ih Martin uveo da se ljudi vezu za zivotinje pa da im onda svakom skine glavu.

 

Gde si to video? :D ja nisam nikad video da neko koristi i jedan longsword a kamoli nesto drugo, Mada kontam da je ovaj baja jednostavno sracunao da ih je sve poklao pa nije bilo preterano smisleno da se okrece iza sebe da vidi da nece neki da ustane kao white walker.

 

A koliko sam ja skontao Vaes Dotrak je jedini stalan grad pa zato i ima smisla da ima po koju zgradu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...