Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Jel bese matori Targerijen ucenjak iz Kasl bleka odapeo ili nije? Kroz maglu se secam da mu je on i nagovestavao nesto u tom pravcu.

 

Da ne pokusavaju da uspostave paralelizam izmedju Egona, koji je sa dve sestre i tri zmaja pokorio Vesteros, sa Dzonom, Deneris i Mirom? Sumnjivo mi sto se i ona odjednom pojavljuje i sva je u Dzil Garvi raspolozenju.

Link to comment

Epizoda opet standardno sranje. Pokušaji dijaloga, pokušaji humora, pokušaji dramatike, sve fail do faila:

 

1. Arijina obuka u blind aikido disciplini je vrhunska glupost iz milion razloga, ali dva se nameću. Prvo, kao ubica teško da će ikad više mlatarati štapom. Drugo, više nije slepa.

 

2. Vešanje izdajnika na Zidu je presmešna budalaština. Bowen Marsh od stotinu ljeta koji traži da pišu njegovoj majci i kažu da je časno zaginuo. Oli koji diže svoj konstipacioni izraz lica na jedanaest. Dželat koji apsolutno ne zna da veže omču, svima stoje labavo, nekima preko kragne. Jon koji oštri mač da bi presekao konopac i tako ih pogubio. Lord Commander Ed Toalet.

 

3. Meereen, jebotebog. U knjigama je bio sranje, u seriji je nešto neopisivo. Varis podmićuje teroriste da mu kažu ko ih je finansirao, onda ih pušta na slobodu jer veruje na reč. Tyrion uvežbava svoju stand-up routine sedeći. Autistični Gray Worm i Missandei. I onda njihova gazdarica koja preti Dothrakijima i recituje titule, da bismo onda saznali da će nešto kao opet da joj sude... ne zna se zašto, valjda zato što nije direktno došla u starački dom za udovice. Kladio bih se u šta hoćete da će biti neka varijanta trial by combat na koju stižu Jorah & Dario da se junački žrtvuju / odjašu u pravcu zalaska sunca sa khaleesi u naručju.

 

Ali, oko čega bi se tačno pošibali Džon i Deneris ? Oni uopšte nemaju sukobljene motive - Deneris klejmuje Gvozdeni presto na koji i ima neko pravo, dok Džon (uz pretpostavku da je teorija R+L=J tačna) niti je svestan svog pravog porekla, niti ko ima da mu to otkrije, niti pokazuje bilo kakve ambicije ka vlasti (za sada), čak ni na Severu. Pored toga, on i nema neki claim na presto - čak i kada bi mogao da dokaže ko su mu roditelji, što je gotovo nemoguće, jer su svi akteri tog događaja, osim Haulanda Rida, odavno mrtvi, opet bi bio kopile rođeno iz nezakonite veze svojih roditelja.

 

Stoga, ja ne vidim na koji način će Džon doći u situaciju da se nadmeće za presto - jedino da se neki od zmajeva otrgne i dođe da mu jede iz ruke, pa da drugi počnu da ga hejluju kao Dragon ridera. No, i tada je sukob sa Deneris malo verovatan, jer bi značio i međusobni sukob među samim zmajevima.

 

U pravu si da nema jasnog razloga za Jon-Dany fajt, i sve ukazuje da će biti na istoj strani protiv zombija, ali samo kažem da nije nemoguće da se nekako dođe do takvog twista u raspletu. Jer se u rasplet i stavlja twist, a ne u zaplet (tipa "svi ste mislili da je Jon u stvari Targaryen, ali zajebao sam vas pa evo nije; sad ću na brzinu da vam objasnim zašto je i kako njegovo poreklo bitno za zaplet, ali nije tako kao što se očekivali, ta-daaa")

 

Što se tiče porekla, svi se uzdaju u Howlanda Reeda koji bi nekako trebalo da se pojavi i otkrije im tajnu. Ali sasvim je moguće da poreklo postane bitno samo u praktičnom smislu, tj. da ga neki zmaj prihvati, a da na presto on uopšte ni pretenduje. Čitaoci bi saznali iz Branovih vizija, ali ni Jon ni niko drugi ne bi morao da zna. Realno, ako rasplet bude dovoljno apokaliptičan (sneg u King's Landingu), neće biti više potrebe za dinastičkim glupostima. Najširi overarching arc je ta ideja da se svi oni poubijaše oko prestola dok ni ne znaju šta im se od gore sprema - u tom smislu bi bilo OK da na prestolu na kraju priče ne sedi niko.

Link to comment

A ko je matori iz drveta?

 

Sir Antonius Block, bivši Hand of the King, od koga očekujemo da nam kroz vizije objasni odakle mu mapa koja vodi do Luka Skajvokera.

Link to comment

sto kao ubica nema sanse da ce mlatiti stapom?

 

saznali smo pak da dzon snou ima maloga kurca i da je matori stark bio ruzan ko engleski fudbaler dok je bio mlad  :fantom:

jebote kakvi buljaski dijalozi, ali svaki do jednog.

Link to comment

Pa zato što nikad nismo videli ubice da mlataraju štapom, raznorazno oružje su koristili, ali štap je izgleda rezervisan samo za slepce. U knjizi je slepu samo mlate i podjebavaju da bi je naučili poslušnosti, ali ovde nam je prikazano da nekako postaje zajeban slepi fajter... zašto - ne zna se.

 

Dijalozi su najspektakularniji treš. Od samog početka je krenulo, ona three-way razmena između Džona, Davosa, i Melisandre: Ubili su me! Bio sam mrtav a sad sam živ! Slušaj Džone, ubili su te ali smo te vratili i sad si živ. Da, ali zabili su mi nož u srce, a sad sam ipak živ. Ali bio si mrtav, šta si video dok si bio mrtav? Ništa nisam video. Da ti kažem Džone, bio si mrtav, ali sad si živ. Šta ću sad? Pa da živiš, jer više nisi mrtav.

Link to comment

ma oke, al dok je bila na iskusenjima, nekako mi jedino stap bio prikadan, da je vezbala sa floretom, garant bi izginula.

kapiram da stapanje razvija futwork kao bilo koja druga vrsta kontaktnog sporta, plus svaki je zanat zlata vredan.

 

sto se dijaloga tice, najgori su kepec, zagojeni bili korgan i resto ekipe. stvarno bi mogli da ih za promenu malo preskoce.

Link to comment

Negde sam pročitao da serija neće spoilovati knjige. Kako je to moguće? Ne bih da gledam poslednje dve, a gleda mi se :(

Link to comment

@theanswer

 

Hvala!

 

@host

 

Otkad je uslov za komentarisanje knjiga to da su procitane? :fantom:

Edited by MiddleClass
Link to comment

Negde sam pročitao da serija neće spoilovati knjige. Kako je to moguće? Ne bih da gledam poslednje dve, a gleda mi se :(

Naravno da nece spoilovati. Serija ce zavrsiti, a knjige nikad nece.

Link to comment

Dijalozi su najspektakularniji treš. Od samog početka je krenulo, ona three-way razmena između Džona, Davosa, i Melisandre: Ubili su me! Bio sam mrtav a sad sam živ! Slušaj Džone, ubili su te ali smo te vratili i sad si živ. Da, ali zabili su mi nož u srce, a sad sam ipak živ. Ali bio si mrtav, šta si video dok si bio mrtav? Ništa nisam video. Da ti kažem Džone, bio si mrtav, ali sad si živ. Šta ću sad? Pa da živiš, jer više nisi mrtav.

:lolol:

Link to comment

Negde sam pročitao da serija neće spoilovati knjige. Kako je to moguće? Ne bih da gledam poslednje dve, a gleda mi se :(

 

 

Dijalozi su najspektakularniji treš. Od samog početka je krenulo, ona three-way razmena između Džona, Davosa, i Melisandre: Ubili su me! Bio sam mrtav a sad sam živ! Slušaj Džone, ubili su te ali smo te vratili i sad si živ. Da, ali zabili su mi nož u srce, a sad sam ipak živ. Ali bio si mrtav, šta si video dok si bio mrtav? Ništa nisam video. Da ti kažem Džone, bio si mrtav, ali sad si živ. Šta ću sad? Pa da živiš, jer više nisi mrtav.

 

Eto tako. Odugovlacice do smrti. :fantom:

Link to comment

Dijalozi su najspektakularniji treš. Od samog početka je krenulo, ona three-way razmena između Džona, Davosa, i Melisandre: Ubili su me! Bio sam mrtav a sad sam živ! Slušaj Džone, ubili su te ali smo te vratili i sad si živ. Da, ali zabili su mi nož u srce, a sad sam ipak živ. Ali bio si mrtav, šta si video dok si bio mrtav? Ništa nisam video. Da ti kažem Džone, bio si mrtav, ali sad si živ. Šta ću sad? Pa da živiš, jer više nisi mrtav.

 

Prebacite u minijature :ziga:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...