Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Nije tačno, flešbek je esencijalni deo priče. Pre će biti da su sve ostalo fileri.

Flesbek je bitan za... ? Stavi u spoiler slobodno.

Link to comment

Flesbek je bitan za... ? Stavi u spoiler slobodno.

 

 

Pa to je scena ispred Tower of Joy gde je unutra Liana Stark. Ned će da se popenje gore gde će Lijana da mu kaže da je Jon njen sin i Raegarov. Mislim tako bi bar trebalo da bude. Iz knjiga je ako se dobro sećam jedino što je za sad objavljeno tu Nedovo sećanje gde mu Lijana govori "promise me Ned" kao da će sačuvati tu tajnu. Ceo serijal je pesma leda i vatre, motiv koji se konstantno provlači. Jon je tu Azor Ahai ponovo rođeni.  Sin Targariena (fire) i Starka (ice)

 

Link to comment

Zasto su ostale kuce diskriminisane?

 

A ako njemu to daje neke nadljudske moci, koje ce upotrebiti u borbi sa Vajt vokerima, onda treba skinuti stigmu sa Targerijena i Ludog Kralja i reci da je on napravio coveka koji ce odbraniti Vesteros. Barateoni se poubijali u medjuvremenu.

Link to comment

Nadljudske moći u smislu da ima pravo & predispozicije da priženi Mejdejkinog avatara i uzjaše jednog od zmajeva.

 

Stigma na Regaru jeste neopravdana ako je ta R+L=J teorija tačna (a 99% jeste). Trebalo bi da se ispostavi da uopšte nije oteo Nedovu sestru nego su prosto pobegli iz braka/veridbe sa Elijom Martel/Robertom Barateonom, i to sve iz wubawi/sudbinske neophodnosti da se razmnožavanjem spase svet.

Link to comment

Sta znam, nekako se nadam da je Matora Drtina nesto inteligentnija od Cock Merchantsa i da sve vreme svesno navlaci pricu u tom pravcu da bi nakon toga ispao haooosss. A i da se ne lazemo, gospon Djon nesto ne izgleda odvise targerijenski sa svim onim tamnim kovrdzama. Mozda ce Lijana u sledecim epizodama da kaze bratu da je napumpao neko u Vinterfelu i da vrati dete tamo, a ovaj iskusno nije dozvolio da neko ko nije njegovo dete bude uopste u opticaju za gospodara severa, pa ga setao oko stola. Ako smo mi rodjeni brat i sestra, nasa deca nisu.

 

S druge strane, ako ipak jeste tacno da je plod Regarovog umakanja u Lijanu, onda molim lepo - treba da osveti oca. I eliminise sestru koja pokusava da mu otme presto.

 

Nema izmedju.

Edited by Malvo
Link to comment

Scena sa Tirionom, Sivim Crvom i Misandei je jedna od najglupljih u celom serijalu, u vrlo zajebanoj konkurenciji. Ove sezone svakako ubedljivo najgluplja so far.  

Uopšte nije jasno što bi njih troje sedeli i čekali Varisa, kao što se čeka doktor u porodilištu da ti saopšti da ti se zena porodila, bezveze skroz.

 

Takođe, nepotrebno dugačka scena sa Aryom. Čemu onolika tuča štapovima, zarad epiloga od 5 sekundi, stvarno mi nije jasno. Takođe, Malo veće potpuno bespotrebno, kao da mi ne znamo od ranije da Kevan i Olena ne jebu Sersei i Dzejmija ni 5 %, pa sad moramo opet da to ponovimo. Dijalog Tomena i Vrhovnog Vrapca brutalno glup i nepotreban.

 

Sa druge strane, Zid dobar, kao i Tower of Joy, iako ne skroz verodostojan. Ja sam nakon ovoga nešto uvereniji da su Džon i Mira brat i sestra, ne znam čemu bi Crow inače posebno naglašavao da je to Hauland Rid, i da je on otac Mire Rid, bez spominjanja Džodžena u bilo kakvom kontekstu. Scena u Winterfellu kratka, ali isto vrlo korektna, sva trojica dobra, a i lepo je opet videti Ošu.

 

 

Džodžen je krepao, sad da ga pomene pola publike bi bilo u fazonu "ovaj, ko?". Ja mislim da je sve to samo omaž fanovima knjige, pošto se iz knjiga zna da je Ned pobedio Dejna, ali da ga je Rid spasao.

 

Inače +1 na ceo post, dosadna i prazna epizoda, i previše gubljenja vremena. I gde su sad Grejdžoji, što su ubijali Belona ako će opet da ih zaborave na pet epizoda.

 

 

 

I btw, kapiram da ono nije Rikon, tj. da ga Umber podmeće, ali ono, doveli su dete od 15 godina da izigrava klinca od 6.

 

 

Link to comment

@Malvo: Ne bi mi poverovao koliko sam puta čuo od čitalaca taj argument, "Ma previše je očigledno sad kad ste mi sve sažvakali i godinama objašnjavali, sigurno Martin sprema nešto novo, nešto divlje" :isuse: Kao što sam nebrojeno puta odgovorio, samo loš i neiskusan pisac ima potrebu da te stalno hvata u krivini, da te iznenađuje i izmišlja deus ex machina mehanizme zasnovane ni na čemu pročitanom. Naravno da ima mesta za neočakivane razvoje i u tom širokom R+L=J okviru, jer to nije deo raspleta nego deo zapleta.

 

BTW, ne bi mu Daenerys bila sestra nego tetka. Da se do kraja pošibaju ona i Jon uopšte nije isključeno, pogotovo sad kad je on reanimiran. (Mada je realno malo verovatno.) Ja odavno nagađam da će Arya, kad najzad bude diplomirala, dobiti zadatak da ubije ili nju ili njega... i da će uspeti.

Link to comment

Ma kakvi, sve manje vise pretpostavke koje nisu eksplicitno potvrdjene u knjizi jos su se obistinile u seriji. Najsveziji primer je Melisandra na Zidu. Ovo jednostavno ima previse smisla da ne bude tacno i uopste ne znam gde bi prica isla dalje. Mislim uvek postoji verovatnoca da debeli gmaz u inat sad napise nesto deseto al sto se serije tice to je cement siguran sam.

 

Edit odg sam Malvou uletese dva posta izmedju

Edited by theanswer
Link to comment

Iskren da budem, nisam siguran ni sta je ovde vise zaplet :D OK, sve ide ka toj presudnoj bici izmedju ljudi i onih drugih. Mozda je sustina ovih dosadnih i krvavih dvorskih intriga prikaz besmisla borbe za tron(ove) dok nadolazi ogromna opasnost s one strane Zida. Doduse, i te borbe prestola su se uglavnom zavrsile - Barateoni pobijeni, Starkovi rasuti po svetu, Tomen suvereno podvija rep pred budistima naoruzanim stapovima, gore na severu Bolton pobio sve sto se imalo pobiti. Jedino ostaje Mau sa svojom long run akcijom, pod uslovom da je one Dotraki babe ne udave na spavanju (a najverovatnije nece, nazalost).

 

Kako vreme odmice, sve mi je besmislenija postavka o hiljadugodisnjim borbama Straze i Divljana.

Link to comment

Za mene bi najlepši rasplet bio da Bubi i Deni pobiju sve loše ljude i zombije i da nastane uredjenje u kojima i vajdlings i deca šume i divovi žive lepo s ljudima. Čak možda i othersi, ali ne sami zombiji.

Link to comment

Moramo imati i pricu zombija. Mozda je njima davno-davno ucinjena neka nepravda i onda su postali zombiji.

 

I poslednja epizoda, s Branom i dogadjajima ispred te kule, upucuje na takvu mogucnost.

Link to comment

kad vec spomenuste arju taj deo price o njoj iz serije je potpuno retardiran ali potpuno. I u knjizi smara za sve pare jer ne zna sta ce sa njom ali to je bukvalno delic u odnosu na ove gluposti

Link to comment

Bejliš fali, nema ga već 3 epizode, a bio u trejleru, nekako mi on favorit za nešto grande nepredviđeno.

 

Sansa, Grejdžori i Dorjanke će naizmenično svaku drugu epizodu izgleda.

 

Bio ubeđen da će Sam da ide kopnom i da će naleteti na Sandora usput.

a ona Gilijeva beba bi trebala biti starija, bar da hoda - dosta sezona prošlo,

 

von Sydow je objasnio čemu flešbekovi, da Bren spozna istoriju onu kompletniju i precizniju, a naravno i da se popuni četrdesetak minuta epizode

Link to comment

BTW, ne bi mu Daenerys bila sestra nego tetka. Da se do kraja pošibaju ona i Jon uopšte nije isključeno, pogotovo sad kad je on reanimiran. (Mada je realno malo verovatno.) Ja odavno nagađam da će Arya, kad najzad bude diplomirala, dobiti zadatak da ubije ili nju ili njega... i da će uspeti.

 

Ali, oko čega bi se tačno pošibali Džon i Deneris ? Oni uopšte nemaju sukobljene motive - Deneris klejmuje Gvozdeni presto na koji i ima neko pravo, dok Džon (uz pretpostavku da je teorija R+L=J tačna) niti je svestan svog pravog porekla, niti ko ima da mu to otkrije, niti pokazuje bilo kakve ambicije ka vlasti (za sada), čak ni na Severu. Pored toga, on i nema neki claim na presto - čak i kada bi mogao da dokaže ko su mu roditelji, što je gotovo nemoguće, jer su svi akteri tog događaja, osim Haulanda Rida, odavno mrtvi, opet bi bio kopile rođeno iz nezakonite veze svojih roditelja.

 

Stoga, ja ne vidim na koji način će Džon doći u situaciju da se nadmeće za presto - jedino da se neki od zmajeva otrgne i dođe da mu jede iz ruke, pa da drugi počnu da ga hejluju kao Dragon ridera. No, i tada je sukob sa Deneris malo verovatan, jer bi značio i međusobni sukob među samim zmajevima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...