Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

cock merchants su se smilovali i resili Vinijevu dilemu, kako i zasto Ser Gregor ubija nebitne likove po gradu.

 

Uh kakav tizer :jerry:

 

Pogledaću večeras, a onda čekamo da se pojavi Ian McShane pa zabava može da počne:

 

Link to comment

Ja moram ponovo da gledam zato što glupi HBO nije imao sabtajtls za dothraki. Razumela sam samo kad nabraja svoje realme.

 

Ja imao srpski subtajtl tokom razgovora u Ves Dotraku, nikakav problem sa tim nije postojao.

Link to comment

Njeno nabrajanje titula je najsmorniji momenat koji se ponavlja u ovoj seriji, pored cock jokes i gledanja na sat Džore Mormonta. 

Link to comment

Vaistinu dobar Umber. Sem toga klasicna mesavina cock and fart jokes na koje smo navikli, zanimljiva flashback scena a i cock merchants su se smilovali i resili Vinijevu dilemu, kako i zasto Ser Gregor ubija nebitne likove po gradu.

 

A ovaj Frikidoctor ne da ima scenario pred sobom nego se ni ne trudi da to prikrije.

 

Scena sa Tirionom, Sivim Crvom i Misandei je jedna od najglupljih u celom serijalu, u vrlo zajebanoj konkurenciji. Ove sezone svakako ubedljivo najgluplja so far.  

Uopšte nije jasno što bi njih troje sedeli i čekali Varisa, kao što se čeka doktor u porodilištu da ti saopšti da ti se zena porodila, bezveze skroz.

 

Takođe, nepotrebno dugačka scena sa Aryom. Čemu onolika tuča štapovima, zarad epiloga od 5 sekundi, stvarno mi nije jasno. Takođe, Malo veće potpuno bespotrebno, kao da mi ne znamo od ranije da Kevan i Olena ne jebu Sersei i Dzejmija ni 5 %, pa sad moramo opet da to ponovimo. Dijalog Tomena i Vrhovnog Vrapca brutalno glup i nepotreban.

 

Sa druge strane, Zid dobar, kao i Tower of Joy, iako ne skroz verodostojan. Ja sam nakon ovoga nešto uvereniji da su Džon i Mira brat i sestra, ne znam čemu bi Crow inače posebno naglašavao da je to Hauland Rid, i da je on otac Mire Rid, bez spominjanja Džodžena u bilo kakvom kontekstu. Scena u Winterfellu kratka, ali isto vrlo korektna, sva trojica dobra, a i lepo je opet videti Ošu.

 

Edited by Ayatollah
Link to comment

 

 

Nadam se da su ona Divljanka i njena beba nekako bitni za radnju, a nisu tu samo zato sto debelom Semu neko treba da bude pratilac u njegovim avanturistickim putovanjima. Sad je jasno da ce i on da nauci nesto vazno sto ce biti upotrebljeno u finalnoj bici (malo smara to da se iz nekog nebitnog pominjanja lako izvuce zakljucak sta i zasto u buducnosti), ali ako ovo dvoje tera usput cisto eto tako, onda smo slobodno mogli da budemo uskraceni za njegovu iritantnu gospodju, a tih xxx minuta u celoj seriji je moglo da bude bolje iskorisceno, ne za njihove idiotske dijaloge

 

 

Edited by Malvo
Link to comment

 

 

Nadam se da su ona Divljanka i njena beba nekako bitni za radnju, a nisu tu samo zato sto debelom Semu neko treba da bude pratilac u njegovim avanturistickim putovanjima. Sad je jasno da ce i on da nauci nesto vazno sto ce biti upotrebljeno u finalnoj bici (malo smara to da se iz nekog nebitnog pominjanja lako izvuce zakljucak sta i zasto u buducnosti), ali ako ovo dvoje tera usput cisto eto tako, onda smo slobodno mogli da budemo uskraceni za njegovu iritantnu gospodju, a tih xxx minuta u celoj seriji je moglo da bude bolje iskorisceno, ne za njihove idiotske dijaloge

 

 

 

 

Kad smo već kod Debelog Sema, da li sam ja to dobro shvatio da Gili trudna sa Semom, ili mi samo mozak ne radi dobro u rano jutro.

 

Btw, zanima me i čemu će Sem da se vrati sada kada je Džon otišao iz Noćne Stra<e

 

 

Link to comment

Utisak je da radnja u Mirinu i na Bravosu ide nenormalno sporo a na severu nenormalno brzo. Tri scene su bile potrebne ovoj epizodi bukvalno, ova poslednja, ona sa Umberom i flešbek. Ovo ostalo je jedno veliko ništa i razvlačenje.

 

E da, što pišete u spojlerima, zašto bi neko ušao ponedeljkom da čita ovu temu ako već nije gledao a ne želi da mu neko pokvari.

Link to comment

 

 

 

Kad smo već kod Debelog Sema, da li sam ja to dobro shvatio da Gili trudna sa Semom, ili mi samo mozak ne radi dobro u rano jutro.

 

Btw, zanima me i čemu će Sem da se vrati sada kada je Džon otišao iz Noćne Stra<e

 

 

 

 

 

 

 

Moze biti da je trudna, moze biti da ga smatra pravim (iako ne bioloskim) ocem one bebe sto je vuku sa sobom a ponajpre moze biti da to zapravo nikoga na svetu ni ne zanima.

 

A kada smo kod nebitnih stvari promo za narednu epizodu obecava jedno veliko nista u vidu drvljenja oko Iron Throne.

 

 

Link to comment

Ne znam sto ste odusevljeni flesbekom. I u knjigama i u seriji kad Martin ne zna dje da udara i kako dalje on krene sa flesbekovima da bi doio na vrememu.

 

Ne sluze nicemu osim kao fileri.

Link to comment

Pa ova serija i jeste sastavljena od filera, odavno su svi izgubili iz vida širu sliku. Pa kad naiđe neki dobar filer, taman. 

Link to comment

Ne znam sto ste odusevljeni flesbekom. I u knjigama i u seriji kad Martin ne zna dje da udara i kako dalje on krene sa flesbekovima da bi doio na vrememu.

 

Ne sluze nicemu osim kao fileri.

 

Nije tačno, flešbek je esencijalni deo priče. Pre će biti da su sve ostalo fileri.

Link to comment

Ja nisam izgubila iz vida širu sliku!

 

Tišina tu, tvoja najšira slika je da rešavaš ukrštene reči sa ostalim Dothraki penzionerkama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...