Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

meni ep2 prilicno razocarenje

1. pocinje da jaaako smara ovo peglanje prevelikog broja likova tako sto se oni samoubiju unutar porodice. lici mi na zvezdu smrti u zvezdanim ratovima. kad ne znas sta ces s radnjom, dodaj jal zvezdu smrti jal da neko unutar porodice ubije nekog drugog. 

dok iza ubistva jona i red wedding.a stoji sto dobra prirema, sto detaljna radnja i obrazlozenje, ova ubistva pocinju da budu sasvim slucajna. sve nekako do skoro jako pametan i promisljen lik postane neoprezan i krk - noz u srce. i bolton i martel su se dosad pokazali kao vrlo pametni, oba su imala veoma dobar razlog da se paze svojih ubica. plus u slucaju martela, on je morao da ih prati jer im je "oprostio", a zmije su morale da koordinisu svoje akcije. dakle vise neg dovoljno da ih ulovi.

2. tirion koji ide kod zmajeva s nadom da ce sve biti ok. tirion nije budala, a nije ni ludo hrabar. do sad je glavu gurao u torbu samo kada nije imao nikakvog drugog izbora. totalna glupost u radnji

3. remzi kog svode da bude psiho-debil. zasto bi javno ubio boltonovu zenu i dete, i time navukao gnev sto severa (recimo boltonovih rodjaka) + frejeva koji mu to nece oprostiti. +do sada nije bio nesto posebno pametan, ali nije bio ni debilcina ovog nivoa. cak i on bi se mogao setiti da ih oboje posalje s pratnjom frejovima, i onda njih stamane usput zli ironborn.ovi, kao sto im je vec tovario krivicu oko vinterfela

4. otkud sad nestali brat od balona u sred zamka? i da to balon ne zna? balon jeste budalast, ali gvozdena ostrva su malecka i tamo se sve sazna, makar i kostunica sedeo na tronu. 

(za njegovo ubistvo: potegao je noz i posekao brata, tako da je to razlog zasto znaju da je bilo ubistvo a ne slucajni pad. to je recimo ok uradjeno)

5. glavni vrabac, koji se dosada pokazao kao veoma vest politicar koji stvari radi iz senke i pod prividom vere, resi da otvori karte dzejmiju. naravno da dzejmi zna u kom grmu lezi zec, ali u politici se karte ne otvaraju.  nikad.

Link to comment

Poklon je ja mislim Teon/Rik, ufatili ga dok je pokusavao da zbrise u dedovinu

 

Malo mi je to Meh za mega poklon novom lordu koji se ekskluzivno najavljuje u promou. Mislim sta ce mu Teon? I sam zna gde je Sansa krenula i kako je do tamo dosla. Jedino da i njega baci kerovima

Link to comment

otkud sad nestali brat od balona u sred zamka? i da to balon ne zna? balon jeste budalast, ali gvozdena ostrva su malecka i tamo se sve sazna, makar i kostunica sedeo na tronu. 

(za njegovo ubistvo: potegao je noz i posekao brata, tako da je to razlog zasto znaju da je bilo ubistvo a ne slucajni pad. to je recimo ok uradjeno)

 

Nije on potegao nego Balon, a ovaj ga je u samoodbrani BJJ potezom bacio s mosta. Meni je tu najbednija ekspozicija: "Brate Balone, ja tvoj brat Juron, koga nisi video toliko i toliko, vratio sam se da te svrgnem s prestola. Brate Jurone, ti si kao što obojica znamo pokazao da se plašiš oluje, i zato nećeš moći na presto bla bla truć." I tek kad su sve izrecitovali stojeći na kiši, onda obračun.

 

Potpuno je nejasna potreba da nam ponovo predstavljaju Balona Grejdžoja u dve scene (sa ćerkom, pa onda sa bratom) da bi ga onda ubili, a onda još jednu scenu spizdili na sahranu u plićaku. Ako su zaboravili da ga ubiju pre dve-tri godine kad je Melisandra spržila one pijavice i najavila smrt Džofrija, Roba, i Balona, mogli su samo u ofu da ispričaju da je pao s mosta i nikom ništa. Posle tokom priča o nasleđivanju najnebitnijeg prestola na svetu mogu da nas natenane upoznaju sa Euronom, eventualno Viktarionom, itd. A ne ovako navrat-nanos, deluje kao da su na brzinu smandrljali ali u isto vreme i kao da su protraćili suviše vremena na sve to.

Link to comment

Malo mi je to Meh za mega poklon novom lordu koji se ekskluzivno najavljuje u promou. Mislim sta ce mu Teon? I sam zna gde je Sansa krenula i kako je do tamo dosla. Jedino da i njega baci kerovima

 

Na trejleru se vide zastave Umbera pre scene sa poklonom, tako da je verovatno u pitanju Rikon, eventualno Shaggydog (Remzi se loži na kerove, tako da bi mu to bio dobar poklon), koji su otišli tamo nakon rastanka sa Brenom. Ošu sigurno ne bi dovodili kao nekakav poklon, u pitanju je obična divljanka, a Teon, Sansa i ekipa su daleko od Last Heartha i ne idu u tom smeru (Teon pogotovo).

Link to comment

Cek, ko je ostao ziv od Nedovih sinova? Onaj sto sanja trooku vranu i jos jedan jel da? Gdje je on nestao?

 

Rikon je po knjizi navodno na Skagosu... po seriji kod Umberovih u Poslednjem Ognjištu.

Edited by arheolog1981
Link to comment

Ne znaju Lanisteri, Boltoni, Starkovi. Manje je onih koji znaju. :D

 

Znaju Boltoni od samog starta... kad su Bren i ekipa prespavali u pećini gde ih je nahranio jedan pripadnik planinskih klanova(Liddle verovatno), on im kaže da je glavni put opasan jer Boltonovi vojnici love vukove i da nude nagradu za informaciju o "certain other walking dead." A i u seriji znaju :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...