Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Jel' piše na lajvskoru? :unsure:

 

Ne znam zašto ste se uhvatali za žbirove u kafani, kao da branite realističnost scene. Mene prosto zanima kako je to tačno funkcionisalo, da li Frankengregor samoinicijativno operiše i u kojoj meri ili je praktično zombi. Ali ništa po tom pitanju nismo videli.

Link to comment

Gledaj, da jednog dana pokušaš da ubiješ gataru zato što je kriviš za pogibiju sina ali šef te spreči, onda ta ista natera šefa da ubije sopstvenu ćerku, onda pusti i tog šefa da zagine... nekako ne mogu da zamislim da posle dođeš kod te gatare da je ubeđuješ kako je ona super i kako totalno može da vrati iz mrtvih nekog lika koga ni ne poznaješ. Nema nivoa neobrazovanosti koji bi tako nešto objasnio. Ne zaboravi da Davos nezna ništa o pretnji ledenih zombija, nikad u životu nije video nijednog - sve što o tome zna je poteklo upravo iz Melisandrine priče. Zašto onda on da zauzme njeno stanovište i krene da joj drnda o tome koliko je važno da Jon Snow preživi?

 

(Za Shireen je BTW definitivno znao, kad ga je Stannis poslao nazad na Zid on je pokušao da ga ubedi da ne radi to, ali nije uspeo.)

 

Onda su mogli na takvoj lokaciji na planeti Zemlji i da snime scenu, a ne da ih gledamo kako guraju splav kontra talasa i zamišljamo da tu postoji neka nevidljiva struja :D Ili su mogli prosto da izbace celu scenu, koga briga za sahranu Balona Grejdžoja? Takođe, random sveštenik na plaži mirno objašnjava Jari da se sprema kingsmoot da izaberu novog kralja :blink: Treba da poverujemo da Iron Islands to standardno rade, da su nekakva kolevka demokratije?

 

Meni se čini da je Davosu bio dovoljna Stanisova ponuda Džonu da ga legitimizuje u Starka, verovatno polazeći od pretpostavke da Stanis ne bi tako nešto nudio baš bilo kome. Uz to mu je bilo jasno da bez Džona nema nikakve saradnje sa Divljanima, te da su vrlo verovatni sukobi Divljana i Noćne straže, pa se donekle može zaključiti zbog čega je Davosu toliko stalo do Džona. Meni je veći problem što se on zamajava da uopšte ostaje na ZIdu, jedino ako je Zima već počela (što se u seriji ne vidi, pa skoro uopšte, iako je od ključnog značaja), pa fizički ne može otići.

 

Ne misliš valjda da će da sele celu produkciju zbog snimanja jedne scene  :D. Scena sa Balonovom sahranom je valjda tu da bismo dobili potvrdu da je poginuo u padu i da bi se gledateljstvo podsetilo da Ironborn ne dele istu religiju sa ostalim Vesterošanima. Random sveštenik bi valjda trebao da bude onaj Jarin/Ašin drugi ludi stric sveštenik (Mokrokosi), premda to u seriji uopšte nije jasno, za njega bi već bilo jasno što govori o kingsmootu. Ne znam šta znači ova opaska o demokratiji, koliko sam pratio Kralj Gvozdenih ostrva se uvek bira na Saboru feudalaca, nema direktnog nasleđivanja.

 

Btw, naleteo sam sada na teoriju da su Jon Snow i Meera Reed blizanci, tj. da je Lyanna rodila blizance, te da su Ed Stark i Howland Reed uzeli svako po jednog blizanca, jer bi bilo previše da se Ed vrati sa dva bastarda u Winterfell. Kada sumiram, em su u seriji sličnih godina, em fizički liče (crni, kovrdžavi, mršavi), em bi priča sa Brenom i Vranom na Severu dobila dodatni smisao. Čak bi i boja zmajeva imala smisla - beli za Džona, zeleni za Meeru. Manjkavost je što je Meera u knjizi drastično drugačije fizički opisana - smeđa kosa, zelene oči. Još jedan razlog više da se sa nestrpljenjem očekuje Tower of Joy u ponedeljak.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Ostrvljani kralja ne biraju skoro nikad, naravno da se direktno nasleđuje. Kingsmoot se poslednji put desio pre ne znam koliko stotina godina, kad nije ostala nikakva line of succession.

 

Odlična je ideja za Miru Rid, šteta što je potpuno sporedan lik. Ali mislim da će Tower of Joy scena biti razvučena kroz nekoliko epizoda, do bebe u naručju će se doći tamo negde u devetoj.

 

BTW, mene sad već ozbiljno zanima koga treba da glumi Ian McShane :jerry: Mislilo se da će biti Septon Meribald, ali tim krajem se trenutno niko ne kreće, nema Brijene da uz nju gledamo ovog kao hodočasnika.

 

 

Možda se samo pojavi u manastiru sa Houndom?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

mislim da je totalno nebitno kako je strong našao lika, zašto ga je našao, zašto mu je skrhao glavu i slično, takve sitnice mene realno ne zanimaju jer nemaju neki upliv u glavnu priču

 

sa druge strane, ovo oko davosa, ne mogu da se složim sa ajatolahom. ono što bih mogao da uzmem iz onog što je vini pisao i da oduzmem jeste to da melisandra treba da skonta odmah da je moguće da je john azor ahai. mislim ona je trenutno u fazonu da je izgubila veru jer je stanis izgubljen, valjda mora prvo da prođe kroz fazu griefa i samosažaljenja pa onda može da vidi šta dalje, tako da mi to i nije nerealno. ali davos je lik koga i u knjigama a i u seriji ako se dobro sećam od početka uvodi kao glavnu protivtezu melisandri u delu oko stanisa, znači sve suprotno od nje. i sada posle svega, posle stanisove smrti i smrti širin i smrti svoje dece da on nju nešto moli i da traži njenu magiju koju prezire barem koliko i nju prezire zato što želi da vaskrsne johna u situaciji u kojoj je njegova struja već prevladala na zidu. wtf.

Link to comment

Ti baš preteruješ sa traženjem dlaka u jajetu.

 

 

 

+1

 

Viniju je jednostavno preslo u gust da hejtuje seriju, uvhatio je kada je bilo opravdano i sad drzi za gusu i nepusta.

Link to comment

Viniju je jednostavno preslo u gust da hejtuje seriju, uvhatio je kada je bilo opravdano i sad drzi za gusu i nepusta.

Naravno da mi je gušt, sramim se priznati, ali odakle to da više nije opravdano hejtovati? :unsure: Gotovo svi zapleti koje trenutno gledamo direktno proilaze iz one hrpe fekalija koju su nam prodali pod natpisom "peta sezona". Cock merchants ostaju cock merchants.

Link to comment

A sta bi ti da izbrisu 5. sezonu i da se ponasaju kao da se nije ni desila? Sranje moraju peglati, jebiga. Za sada peglaju OK

Link to comment

Naravno da ne, samo neka teraju dalje nizbrdo. Nemam nikakva očekivanja od serije, jedini boljitak je u tome što me malo manje nervira jer znam da više nemaju neuporedivo kvalitetniji source material koji zamenjuju svojim sranjima, nego sad prosto moraju ljudi da pišu sranja, šta će.

Link to comment

Naravno da ne, samo neka teraju dalje nizbrdo. Nemam nikakva očekivanja od serije, jedini boljitak je u tome što me malo manje nervira jer znam da više nemaju neuporedivo kvalitetniji source material koji zamenjuju svojim sranjima, nego sad prosto moraju ljudi da pišu sranja, šta će.

pa da, kad su vec usrali dosta plotova, ostaje nada da ce doslovno ispratiti flashbacks, da nece biti nekih jeftinih poentiranja i kvazi intelektualnih dijaloga. nek sedma sezona bude samo Robertova pobuna pracena po knjizi i bice odlicno i zavrse tamo negde oko 14 sezone. Naravno oni genijalni momenti penis menadzera ce biti ispeglani od ljudi koji po inerciji prate seriju, zbog kojih je i izmisljen minut ipo Previously on the Game of Thrones da se digestivni tubus ne bi iscimao da zapravo mora da razmislja. 

Link to comment

Cek, ladno je Martin popustio konzumentima sto ubija likove pa cemo sada da ih pratimo sta su radili sa 15 godina? Pussy!

Link to comment

Cek, ladno je Martin popustio konzumentima sto ubija likove pa cemo sada da ih pratimo sta su radili sa 15 godina? Pussy!

+1

bice ko u lostu i isto necemo saznati sto je kejt maznula avijon :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...