Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Sadista Bolton je car i zelim mu da jos dugo pozivi, ali oni svestenici na Vesterosu su takvi smaraci. Nadam se da ce ih Lanisteri iskasapiti u narednim epizodama...

 

Kako i uvjek najdosadniji su djelovi sa Arjom i sestrom joj.

Link to comment

taj joj se valjda skidao (ono što priča) kada je Sersei imala onu svoju šetnju srama. Poenta je valjda da ga je zapamtila, pa poslala ovog da se osveti - kao, sve pamti, sve beleži.

 

Ali zašto kako? Jel' poslala nemog frankenštajnoida da patrolira po svim bircuzima u gradu i raspituje se gde je onaj što je patkometrisao pred kraljicom? Ili samo kruži uličicama i čeka da neko izađe da piša, pa ako je natprosečno obdaren, on mu zakuca glavu u zid? Mislim, Grgur ne bi bio sposoban za nekakvu istragu ni kad je bio živ i mogao da priča, ne znam šta mu je sad to omogućilo, fancy uniforma.

Link to comment

Ali zašto kako? Jel' poslala nemog frankenštajnoida da patrolira po svim bircuzima u gradu i raspituje se gde je onaj što je patkometrisao pred kraljicom? Ili samo kruži uličicama i čeka da neko izađe da piša, pa ako je natprosečno obdaren, on mu zakuca glavu u zid? Mislim, Grgur ne bi bio sposoban za nekakvu istragu ni kad je bio živ i mogao da priča, ne znam šta mu je sad to omogućilo, fancy uniforma.

 

Pa daj, taj lik se hvalisao pred punom kafanom o tome, verovatno mu to nije ni prvi put ni prva kafana, procuju se te stvari lako, pogotovo u svetu ASOIAF.

Link to comment

Mene samo zanima logistika slanja reanimiranog Gregora na tako precizne zadatke. Neka je Cersei i čula da je olajavaju, i odlučila usred žala zbog ubijene ćerke da se sveti nebitnom seljaku - da li je mogla da kaže "Idi na tu i tu adresu, čućeš da jedan priča gadosti o meni, eliminiši ga za primer drugima"? Ili je morala da ga sama odvede, pokaže mu prstom i kaže "Ubij"?

Link to comment

ma nema tu nikakve logike, to je samo tu kao jedna u nizu stvari koji treba da prikaže cersein uspon ponovni kao što razgovor džejmija i vrapca setuje stage za sukob koji će da usledi između njih

 

najveća zamerka na epizodu i do sada sezonu mora biti ovo što je i bilo gore na onom klipu oko davosa i njegove uloge uopšte. sada odjednom davos govori kako je video šta melisandre može kao da je to video juče a ne na početku druge sezone

Link to comment

valjda postoji još neko osim debelog ko se bavio špijunažom, možda dr frankenštajn lično

- meni je više zasmetala scena u crkvi gde je lord komandant kraljeve garde i kralj lično i oni nemaju obezbeđenje oko sebe a nedavno su verski fanatici zarobili kraljicu, kraljicu majku i kraljevog pašu i ne jebu živu silu da ih oslobode, wtf moment, da li su im svrake popile mozak da napuštaju red keep bez min voda gardista

Link to comment

@answer, to za Davosa je posebno suludo jer nisu ni morali da izmišljaju motivaciju za Melisandre - ona je još ranije slutila da Jon ima neke veze sa tim njenim proročanstvima, Stanisova pogibija bi trebalo da je natera da shvati da se zajebala utoliko što se kladila na pogrešnu mesijansku figuru, i da se prešalta na ovog. Dakle, sve im je dato na tanjiru. Ali ne, ajde da pravimo da je ona sad ubeđena da su sva njena verska palamuđenja bila potpuni fail, pa će Davos da je ubedi da veruje u sebe i vrati JS u život bez pomoći svoga boga, kao što Dumbo može da leti bez čarobnog pera. Baš Davos, koji niti zna Jona niti je ikad bio dobar sa Melisandre, štaviše samo ga je Stannis sprečio da je ne ubije :D

 

@gone fishing, pitaj Razzamatazza. Levoruki Manihejac Džejmi je sigurno dovoljno obezbeđenje za celu familiju.

Link to comment

U ovoj je bar bilo dobrih detalja, npr. to što Van Houten pokazuje da ume da glumi umesto da samo deklamuje besmislice na temu verskog fanatizma - Melisandra od kako je izgubila veru deluje kao neuporedivo ubedljiviji i zanimljiviji lik... šteta što je sa tim već gotovo. Zašto je Davos nije zadavio čim se vratila bez Stannisa i njegove ćerke, niko živi ne zna.

 

Atentat na Balona Grejdžoja je bezvezno prikazan: "It is I, your long-lost brother Le Clair!" A već sutra njegova ćerka CSI: Yashar zna da ga je neko ubio, tj. da se nije slučajno strmoglavio sa onog mostića. Najbolje od svega je bilo kako pokušavaju da ga sahrane u plićaku, guraju ga na nekom splavu u talase :lol: Šta je bilo, nemate brod da ga sa njega bućnete na pučini? Kad su Tully sahranjivali bar su pustili čamac niz vodu, a ovi retardi očekuju da mrtvac sam otplovi u okean uprkos talasima.

 

Atentat na Rusa Boltona je budalaština teška. "Zar i ti, sine Remzi, a mislio sam da nisi psihopata i da nećeš uzeti za ozbiljno to što ti na nos od prošle epizode natrljavam kako očekujem trueborn naslednika." U knjizi Rus deluje kao da zna tačno sa kim ima posla - nije bio lud da proglasi Remzija za naslednika a još manje da se grli sa njim i prima čestitke.

 

Sve u Kings Landingu i Bravosu bilo je toliko uzbudljivo da sam uglavnom prespavao. Nesrećno Tommen mora konstantno da nosi na glavi krunu, da ne bismo zaboravili da je u pitanju kralj. Geoffrey bi je natakario samo za zvanične prilike, a ni to ne uvek. Ovaj mučenik valjda mora da je nosi i kad ide da kenja, da se ne bi u trenutku i sam zbunio oko prava na presto.

 

Tyrion se glupira sa zmajevima, skida im najbesmislenije lance na svetu a oni onda kažu "Jebeš ovo, u stvari nam se i ne izlazi iz jazbine." Zmajeviti hipsteraj. Meereen je inače najprazniji grad na svetu, ima ukupno petoro ljudi u palati i možda osmoro u celom gradu.

 

Ti baš preteruješ sa traženjem dlaka u jajetu.

 

Što se Davosa tiče, ne znam što bi on zadavio Melisandru po njenom povratku, odnosno nije mi jasno šta bi on tačno dobio time da je zadavi, osim toga da mu Noćna straža stavi glavu na panj zbog ubistva. Pored toga, nije sasvim sigurno ni da on zna šta se tačno dogodilo sa Shireen, ako mu to sama Melisandra nije rekla, obzirom da su ostali akteri tog nesrećnog događaja pokojni. Sasvim se lako može desiti da on misli da je i Shireen poginula u propasti Stanisove vojske. Što se Melisandrine vere tiče, videćemo kad Snow ustane, verovatno će ukapirati da je Stanis bio samo vessel R'lorra koji je trebao da je dovede do pravog Azor Ahaia.

 

Što se Balona tiče, dovoljno je da je neki npr. stražar iz daljine i po mraku video nagurivanje dva čoveka na visećem mostu, nakon čega jedan pada sa mosta, pri čemu je bilo dovoljno mračno i daleko da se ne vidi ko su ti ljudi. Mislim, mogao je scenarista da ubaci još jednu lajnu u kojoj kaže da je stražar Pera to video, ali bi onda bio rant zbog čega se objašnjavaju očigledne stvari. Što se plićaka tiče, možda na tom mestu npr. prolazi morska struja koja odvlači splavove ka pučini, ima takvih mesta i na Planeti Zemlji, ne vidim što ih ne bi bilo u Westerosu.

 

Ruz Bolton jeste malo naivan, isto kao i Marteli u prošloj epizodi (s tim da Remzi i ima neposredan motiv, dok je Peščane zmije potpuno nejasno šta se dalje događa, obzirom da one ne mogu uzeti vlast u Dorni, pa bi ih novi Princ verovatno skratio za glavu), ali mogu očekivati da ovaj nije očekivao ovaj stepen beskrupoloznosti, i to pred Karstarkom. I gluplje greške se događaju pametnim ljudima. Proglašenje za naslednika već jeste vrlo upitno, naročito u situaciji kada se stariji Bolton ženi.

 

Tommen nosi krunu obzirom da je u pitanju zvanična ceremonija, odnosno sahrana kraljeve sestre. Kod Cersei posle možda i ne bi morao, ali je logično pretpostaviti da je iz septe odjurio pravo kod mame, pa nije stigao da se presvuče i da ostavi krunu. Kao da se ovakve situacije ne događaju svakome - koliko puta sam u odelu sa posla uzeo odmah da se bavim decom kući, pa bih po tvojoj logici bio neko ko nosi odelo po kući da ne bi zaboravio gde radi. Veći mi je problem odsustvo obezbeđenja, ali se u crkvu ne ide valjda sa četom teško naoružanih vojnika - ni kod jedne od sahrana, od Džona Erina do Mirsele, nisam video naoružane stražare u septi, iako je bilo vrlo uvaženih ličnosti. 

 

Scena sa Tirionom jeste glupa, kao da nije mogao da pošalje neke sluge da odvežu zmajeve. Ovako ispada kao da se nudi da bude pojeden - kaže "idemo da damo zmajevima večeru", pa onda sam uđe kod njih. No, pretpostavljam da je to sve u sklopu priče oko toga ko će jahati trećeg zmaja...

Link to comment

Mene samo zanima logistika slanja reanimiranog Gregora na tako precizne zadatke. Neka je Cersei i čula da je olajavaju, i odlučila usred žala zbog ubijene ćerke da se sveti nebitnom seljaku - da li je mogla da kaže "Idi na tu i tu adresu, čućeš da jedan priča gadosti o meni, eliminiši ga za primer drugima"? Ili je morala da ga sama odvede, pokaže mu prstom i kaže "Ubij"?

 

Čuj, pa dovoljno je da je čula od Qyburna, koji je odveo Stronga kod nekog lokalnog žbira, koji ga je naveo na ovu budaletinu. Opet, ne mora baš svaki detalj da bude opisan i nacrtan.

Link to comment

- meni je više zasmetala scena u crkvi gde je lord komandant kraljeve garde i kralj lično i oni nemaju obezbeđenje oko sebe a nedavno su verski fanatici zarobili kraljicu, kraljicu majku i kraljevog pašu i ne jebu živu silu da ih oslobode, wtf moment, da li su im svrake popile mozak da napuštaju red keep bez min voda gardista

 

+1

 

Mislim da serija generalno pati od nedostatka statista i masovnijeg ljudstva. Ta scena, zatim onaj Trooki gavran u drvetu bi trebalo da ima copor sumske dece, ne jedno dete. Pa se secamo onog kraljevog turnira, Drogovog kalasara, sto neko pomenu Merin (Mirin?) gde ova dvojica setaju - ghost town.

Link to comment

najveća zamerka na epizodu i do sada sezonu mora biti ovo što je i bilo gore na onom klipu oko davosa i njegove uloge uopšte. sada odjednom davos govori kako je video šta melisandre može kao da je to video juče a ne na početku druge sezone

 

Smećeš sa uma da je Davos u osnovi prost čovek, premda ima dosta zdravog razuma. Ono što je on video je van granica njegovog poimanja, pa se sada hvata za svaku besmislenu slamku - ovo bi bilo ekvivalentno situaciji kada se neobrazovan bolestan čovek obrati travarima i gatarama da ga izleče od raka, jer je nekad čuo da se neko tako izlečio.

 

Meni je upitnija njegova motivacija da ostane na Zidu, nakon Stanisove smrti. Doduše, u seriji nije prošlo više od par dana od ovih događaja.

Link to comment

Inače, onaj lajavac je zapišao frankenštajna kad se okrenuo, eto dodatnog razloga za razbijanje glave.

 

 

ona trudnoća Boltonove žene ispala nekako skraćeno  :o 

Link to comment

Smećeš sa uma da je Davos u osnovi prost čovek, premda ima dosta zdravog razuma. Ono što je on video je van granica njegovog poimanja, pa se sada hvata za svaku besmislenu slamku - ovo bi bilo ekvivalentno situaciji kada se neobrazovan bolestan čovek obrati travarima i gatarama da ga izleče od raka, jer je nekad čuo da se neko tako izlečio.

 

Meni je upitnija njegova motivacija da ostane na Zidu, nakon Stanisove smrti. Doduše, u seriji nije prošlo više od par dana od ovih događaja.

Gledaj, da jednog dana pokušaš da ubiješ gataru zato što je kriviš za pogibiju sina ali šef te spreči, onda ta ista natera šefa da ubije sopstvenu ćerku, onda pusti i tog šefa da zagine... nekako ne mogu da zamislim da posle dođeš kod te gatare da je ubeđuješ kako je ona super i kako totalno može da vrati iz mrtvih nekog lika koga ni ne poznaješ. Nema nivoa neobrazovanosti koji bi tako nešto objasnio. Ne zaboravi da Davos nezna ništa o pretnji ledenih zombija, nikad u životu nije video nijednog - sve što o tome zna je poteklo upravo iz Melisandrine priče. Zašto onda on da zauzme njeno stanovište i krene da joj drnda o tome koliko je važno da Jon Snow preživi?

 

(Za Shireen je BTW definitivno znao, kad ga je Stannis poslao nazad na Zid on je pokušao da ga ubedi da ne radi to, ali nije uspeo.)

 

Što se plićaka tiče, možda na tom mestu npr. prolazi morska struja koja odvlači splavove ka pučini, ima takvih mesta i na Planeti Zemlji, ne vidim što ih ne bi bilo u Westerosu.

Onda su mogli na takvoj lokaciji na planeti Zemlji i da snime scenu, a ne da ih gledamo kako guraju splav kontra talasa i zamišljamo da tu postoji neka nevidljiva struja :D Ili su mogli prosto da izbace celu scenu, koga briga za sahranu Balona Grejdžoja? Takođe, random sveštenik na plaži mirno objašnjava Jari da se sprema kingsmoot da izaberu novog kralja :blink: Treba da poverujemo da Iron Islands to standardno rade, da su nekakva kolevka demokratije?

 

Kao da se ovakve situacije ne događaju svakome - koliko puta sam u odelu sa posla uzeo odmah da se bavim decom kući, pa bih po tvojoj logici bio neko ko nosi odelo po kući da ne bi zaboravio gde radi.

Realno :D samo što ni Joffrey ni Robert nisu imali takve situacije kad žure kući s posla sa krunom na glavi. Ubeđen sam da imaju potrebu da podsećaju publiku da je taj mali nesposobnjaković u stvari kralj, iako ni o čemu drugom ne priča.

 

Čuj, pa dovoljno je da je čula od Qyburna, koji je odveo Stronga kod nekog lokalnog žbira, koji ga je naveo na ovu budaletinu. Opet, ne mora baš svaki detalj da bude opisan i nacrtan.

 

Naravno, to i nije konkretna zamerka seriji (scena je standardno bezvezna i nepotrebna), prosto me zanima kako tačno funkcioniše tzv. Robert Strong jer u knjizi to još nismo videli.

Link to comment

Vini, obrisao je ajatolah pod sa tobom, dzaba se sad vadis. :fantom:

 

Ima zbirova u svakoj kafani. Neko javio ofiseru Planini i on dosao i "treho hvalisavca o stanicni zid sivi"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...